Čtrnáctipalcový notebook business modelové řady EliteBook toho přináší více než dost. Ať už si zvolíte jakoukoliv generaci tohoto mobilního zařízení, rozhodně neprohloupíte. Ne s tímto ultrabookem HP EliteBook 840.

Přehled modelů HP EliteBook 840 aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 840 byl a je silným hráčem na trhu a pýchou značky Hewlett-Packard. Velký konkurent ostatních značek v této kategorii, který si zakládá na precizním zpracování a celkové komplexnosti. To z něj do jisté míry dělá neodolatelného pomocníka nejenom pro korporátní sektor, ale také do domácnosti, kde si poradí s libovolně náročnými uživateli.

Elegance byla zachována

HP EliteBook 840

V první řadě je třeba zmínit, že HP EliteBook 840 si stále uchovává punc elegána. Ten slouží nejenom k práci, ale k i reprezentativním účelům. Moderně pojatý vzhled se pojí s hořčíkovými a hliníkovými materiály, jež se promítají do celkové odolnosti zařízení.

Použití špičkových a dlouhodobě ověřených materiálů přispívá k tomu, že notebook dokáže snášet náročnější zacházení a zachová si dlouhou životnost. O tom všem vás mimochodem přesvědčí už po uchopení, kdy můžete vyvíjet jakýkoliv tlak a stejně se nedočkáte žádného povrzávání a průhybů. A kombinace tmavšího a světlejšího plastu? Ta působí doslova prvotřídním dojmem.

Větší velikost, více připojení

HP EliteBook 840 je oproti svému menšímu bratříčkovi 820 přece jenom trochu větší. Dokazují to rozměry 338 x 237 x 21 milimetrů a hmotnost od 1,58 kilogramů, což je na druhou stranu pro 14“ velký notebook zcela optimální. Taková pomyslná hranice mezi notebookem umístěným na trvalo v kanceláři a tím, se kterým budete pohodlně cestovat.

Větší rozměry jsou samozřejmě příslibem i bohatšího zastoupení konektorů. A právě to může ocenit velká spousta potenciálních uživatelů. Když se na HP EliteBook 840 podíváte pořádně z blízka zjistíte, že přední a zadní část neobsahuje žádný port. To je správně, protože tato cesta jen přispívá k celkové eleganci tohoto modelu.

Opakem toho budou boční strany, kde se domůžete větší výbavy. Nalevo je to zámek Kensington, za ním je dostatečně velký ventilátor a pak následuje port VGA, dva porty USB 3.0 a čtečka paměťových karet SmartCard. Vpravo se můžete těšit na kombinovaný audio konektor, DisplayPort, dva porty USB 3.0, LAN, port dokovací stanice a v neposlední řadě i napájecí konektor.

Displej ve všech rozlišeních

HP EliteBook 840 levý

Při nákupu HP EliteBook 840 se vám dostane celkem pestrého výběru, pokud jde o provedení displeje. Jak už bylo zmíněno v průběhu tohoto článku, tak tento model je vyráběn ve velikosti 14“. Celkem kvalitní LED provedení zobrazovací plochy, která neztrácí dech jak v oblasti jasu, kontrastu, tak celkové vyrovnanosti barev.

Volba rozlišení je pak vaší osobní volbou podle toho, k čemu všemu budete HP EliteBook 840 využívat a co od něj očekáváte. Tím nejzákladnějším rozlišení je HD 1 366 x 768 pixel, střední rozlišení je HD+ 1 600 x 900 pixel a špičku ledovce prezentuje Full HD rozlišení 1 920 x 1080 pixel.

Pokud se chystáte pracovat s grafikou, možná bude lepší volba modelu s grafickou kartou AMD Radeon HD 8750M, nežli s běžně dostupnou integrovanou kartou Intel HD Graphics 4400. Pravdou však je, že tento notebook není primárně určen pro náročný multimediální obsah, ale pro běžnou kancelářskou práci. I když výkonu má více než dost.

Kvalitní procesorová výbava

Při nákupu HP EliteBook 840 můžete počítat s procesory Intel Core i3 až Intel Core i7. Jejich modelová řada se odvíjí od toho, jakou generaci notebooku si pořídíte. Zda to bude HP EliteBook 840 G1 nebo HP EliteBook 840 G4. U všech variant ale budete spokojeni, což mimo jiné potvrzují i operační paměti v maximální kapacitě až 16 GB. K tomu vám mimochodem poslouží dva paměťové sloty.

Jaká je práce na notebooku HP EliteBook 840?

HP EliteBook 840 pravý

Příjemná, pohodlná a komfortní. Přesně těmito slovy lze charakterizovat dobré rozložení kláves, které jsou vzhledem k velikosti notebooku ochuzeny o plnohodnotnou numerickou klávesnici. Ta však díky tomu získává dostatek prostoru na rozmístění jednotlivých kláves, jež spolehlivě pracují při stisku jakýchkoliv jejich částí. Vlevo nahoře nechybí zapínací tlačítko, a naopak vpravo oceníte „rychlé“ tlačítko pro Wifi a zvuk.

TouchPad má velikost 9,8 x 5,5 centimetru, což je naprosto dostačující. Obsahuje tlačítka ve spodní části. Ta v horní části pak přísluší k TrackPointu, na který je řada uživatelů zvyklá.

O čem ještě nepadla zmínka?

Počítat každopádně můžete s tím, že HP EliteBook 840 obsahuje bezdrátovou technologii Wifi a Bluetooth. Nechybí webová kamera nad displejem a pokud jde o úložný prostor, máte celkem na výběr. U HD disků je to až 500 GB, u SSD disků je to až 256 GB.

Pakliže budete využívat standardní 50 W baterii, tak se při její dobré kondici můžete dostat na dobu aktivního provozu kolem pěti hodin. HP EliteBook 840 dbá samozřejmě i na bezpečnostní opatření, což dokazuje šifrování TPM pro pevný disk, zabezpečený BIOS a spousta dalších prvků.

Přehled modelů HP EliteBook 840 aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 840 HP EliteBook 840 levý