Hledáte-li opravdový výkon a malé zpracování v podobě příručního notebooku, neváhejte si připlatit za business provedení HP EliteBook 8440p. Hardwarově velice zajímavé řešení pro ty, kteří prahnou po rychlosti.

Všechny modely HP Elitebook 8440p aktuálně v prodeji

Již samotný název tohoto modelu od společnosti Hewlett Packard do určité míry prozrazuje, jakou primární základnu klientů bude mít. EliteBook 8440p je totiž určen pro manažery, businessmany a podobné zájemce, kteří chtějí být mobilní a očekávají od svého malého notebooku dostatečný výkon.

To všechno může 14“ palcový notebook bez problému nabídnout. Jedná se totiž o bytelné výpočetní zařízení, které může být vzhledem ke svým menším rozměrům sice trochu těžší, vše je ale vykoupeno onou znamenitou pevností.

Stará se o ni totiž hliníkové šasi, které je kombinováno s černým plastem. Hliník se nachází jak na vnějším krytu displeje, tak kolem klávesnice, včetně silných pantů. Při uchopení HP EliteBook 8440p tak máte pocit, že držíte notebook, jež je přímo stvořen pro nekonečné cestování a přenášení z místa na místo.

Připojte se, kde chcete a kam chcete

HP EliteBook 8440p otevřený

Notebook o hmotnosti cca 2,1Kg v sobě kromě DVD mechaniky, ukrývá také velkou spoustu portů, jež jsou připraveny pro připojení nejrůznějších zařízení.

Přední část je jako u většiny těchto produktů věnována reproduktorům, čtečkám karet a samozřejmě signalizačním LED diodám. Opakem toho je zadní strana, která již disponuje Display Portem, VGA a HDMI. Boční části jsou naopak určeny pro USB porty, FireWire, audio nebo ExpressCard.

Při běžném využívání tak nenarazíte asi na žádný moment, kdy by vám HP EliteBook 8440p neposkytl to, co od něj očekáváte.

Kvalitní displej s výborným podsvícením

Mezi přednosti notebooku patří bezpochyby 14“ palcový LCD displej, který je vzhledem ke své technologii výroby, poměrně znamenitý. Dostane se vám kvalitního podsvícení a přiměřeného rozlišení 1366x768 pixel. V tomto ohledu může pokulhávat pouze integrovaná grafická karta GMA HD. Notebook ale není primárně určen pro hraní náročných her, proto to nelze brát jako absenci.

Pohodlná klávesnice a LED svítilna

Notebook HP EliteBook 8440p nabízí i velice příjemné pracovní prostředí v podobě vhodně rozložené klávesnice s velkým TouchPadem. Dostatečně veliké klávesy umožňují příjemné a rychlé psaní bez zbytečných překlepů.

Součástí této časti mobilního zařízení je bezpochyby i čtečka otisků prstů, jež dbá na vyšší bezpečnost. Nechybí ale ani praktický doplněk v podobě výklopné LED svítilny, která si své příznivce získá hlavně v nočním čase.

Konektivita, multimédia a provoz

HP EliteBook 8440p zezadu

HP EliteBook 8440p obsahuje samozřejmě plnohodnotnou výbavu, pokud jde o jakoukoliv konektivitu. Ta je zajištěna jak portem LAN, tak bezdrátovou technologií Wifi nebo Bluetooth. Nechybí však ani modem.

Jak již bylo naznačeno v části s grafickou kartou, EliteBook 8440p není primárně určen pro náročná multimédia, chybět vám ale nebudou běžné komunikační prostředky, jako je webová kamera nebo mikrofon.

Co se týče hlukových hodnot při práci na notebooku, jsou opravdu minimální, i při vyšší zátěži, proto se nemusíte obávat jakéhokoliv rušivého elementu.

Bezpečnost na prvním místě

U notebooku tohoto ražení je v první řadě dbáno hlavně na bezpečnost, která se pojí s vynikajícím výkonem, o nějž se stará procesor Intel Core i5 a operační paměť DDR3.

Kromě čtečky otisků prstů, je to i Drive Lock, TPM nebo řada softwarových balíčků, jež zabraňují znehodnocení a především ztrátě vašich dat.

Toto všechno je vykoupeno možná trochu vyšší cenou, která je však neporovnatelným údajem vůči nastolenému výkonu a jiným výpočetním alternativám. Nechcete-li řešit jakékoliv problémy s rychlostí a odezvou svého notebooku na cestách, volte pevného a elegantního společníka, kterým bude HP EliteBook 8440p.


HP EliteBook 8440pVšechny modely HP Elitebook 8440p aktuálně v prodeji