Oblíbený pracovní nástroj vrcholových manažerů, moderní obchodní ultrabook a elegán s vysokým výkonem. Tak lze charakterizovat HP EliteBook 850, který se může stát patnáctipalcovým pomocníkem kohokoliv.

Přehled modelů HP EliteBook 850 aktuálně v prodeji.

Pokud hledáte notebook na práci a zároveň od něj očekáváte reprezentativní vzhled, nabízí se u společnosti Hewlett-Packard pravděpodobně jediné řešení. A tím je modelová řada EliteBook, jež tyto požadavky splňuje v plné míře.

Typickým a dlouhodobě prověřeným představitelem této kategorie notebooků je model HP EliteBook 850, který dosahuje velikosti 15,6“. Ideální řešení pro ty, kdo dávají přednost dostatečně velké zobrazovací ploše, pohodlnému uživatelskému zázemí a zároveň vyžadují menší rozměry a hmotnost.

Stříbrná elegance z kvalitních materiálů

HP EliteBook 850

Už letmý pohled na HP EliteBook 850 vám mnohé prozradí. Originální a moderní vzhled, důraz kladený na detaily a velice příjemné rozměry. Po uchopení se přesvědčíte nejenom o nízké hmotnosti kolem 1,88 kilogramů, ale hlavně o tom, že výrobce si dal se zpracováním opravdu záležet.

Použití lehkých slitin, hliníku, ale také magnesia. Na tohle všechno narazíte při ohmatávání notebooku ze všech stran. Jediné, kde se setkáte s plastem je černý rámeček kolem displeje. Nutno však podotknout, že v kombinaci se stříbrným tělem a černou klávesnicí působí velice dobře.

Ať už položíte dlaně na notebook a klávesy, pustíte se do otevírání či zavírání displeje nebo se budete snažit tlakem omačkávat jakékoliv ostatní části HP EliteBook 850, při žádné z těchto činnosti nenarazíte na nedostatky. Setkáte se pouze s pevností, odolností, kvalitními panty a špičkovým provedením.

Ultrabook s optimální zásobou portů

Rozměry tohoto modelu 375 x 253 x 21 milimetrů jej řadí spíše mezi ultrabooky. I přesto dokáže nabídnout dostatečnou konektorovou výbavu, jež vás nezklame pravděpodobně v žádné situaci. Ze zpracování notebooku jednoznačně vyplývá, že porty musíte hledat na levé a pravé straně.

Vlevo je to zámek Kensington, VGA, USB 3.0 a čtečka paměťových karet SmartCard. Opačná strana je pak o něco bohatší. Jmenovat lze USB-C, DisplayPort, kombinovaný audio konektor, USB 3.0, LAN, dokovací port, slot pro SIM kartu a napájecí konektor.

Příjemné pracovní prostředí

HP EliteBook 850 levý

O vnějším provedení HP EliteBook 850 není třeba už zdlouhavě diskutovat. Tam tento model má rozhodně co nabídnout a stává se doslova reprezentativní záležitostí. Zajímat vás ale spíše bude to, jaké vám nabízí pohodlí z pohledu pracovního zázemí.

V okamžiku, kdy otevřete displej notebooku, připravujete si ve své podstatě pracovní plochu, která vás taktéž nezklame. Ve vrchní části na vás čeká displej s Full HD rozlišením 1 920 x 1080 pixel. Věrné barvy, vysoký jas a optimální kontrast. V tomto směru nebudete zklamáni.

Patřičné nadšení projeví každý uživatel také při pohledu pod displej, kde se nachází plnohodnotná klávesnice s numerickou částí. Ta si drží obvyklý standard v modelové řadě EliteBook. To znamená, že klávesy jsou dostatečně velké, vhodně rozmístěné, odolné proti stříkající vodě a polití, podsvícené a zároveň mají příjemnou odezvu. Psaní na HP EliteBook 850 bude dozajista pohodlnou záležitostí.

Výkon modelu HP EliteBook 850

HP EliteBook 850 pravý

Nechcete-li být při práci kancelářského typu omezováni v žádných ohledech, pak je tento model cestou k patřičnému uspokojení. Podepisují se na tom především aplikované procesory Intel Core i5 a výkonnější Intel Core i7. S nimi vám jednoduše nebude nic chybět. Podle toho, do jaké generace procesorů budete investovat, poroste také výsledný výkon. K dostání jsou i nejslabší verze s procesorem Intel Core i3.

Důležitou hodnotou ovlivňující celkový výpočetní výkon se stává i velikost operační paměti. Ta je v podání DDR3L slotů s frekvencí 1 600 MHz dostupná v maximální kapacitě až 16 GB, což je naprosto dostačující i pro náročnější činnosti.

Zajímat vás určitě bude také kapacita disků. Buď zvolíte klasické HD s otáčkami 7 200 ot./min. a kapacitou 500 GB, popřípadě se vydáte cestou rychlejších SSD disků s kapacitou až 256 GB.

Tradice HP opět nezklamala

HP EliteBook 850 dělá čest svému jménu a právoplatně se tyčí v business třídě výrobků Hewlett-Packard. Vedle dobré životnosti baterie dozajista oceníte brilantní zpracování, které si v jednotlivých generacích tohoto modelu drží stále vysoký standard. A pokud k tomu připočtete ještě slušný výkon a tichý chod, bude HP EliteBook 850 celkem dobrým společníkem jak na práci, tak pro domácí zábavu.

Přehled modelů HP EliteBook 850 aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 850 HP EliteBook 850 zezadu