Patříte-li do skupiny často cestujících, kteří vyžadují menší velikost notebooku, avšak kvalitní a reprezentativní vzhled spojený s dostatečným výkonem, máme pro vás tip. Je jím model HP EliteBook 8530p, který má co nabídnout.

Všechny modely HP Elitebook 8530p aktuálně v prodeji

Notebook HP EliteBook 8530p je již výrobcem prezentován, jako business class. Tedy třída notebooků pro náročné, jež od svého budoucího zařízení vyžadují něco trochu více, než jenom plastový vzhled a výkon postačující na kancelářskou práci.

Tento model je zcela jiný a mnohem propracovanější.

Profesionálně zpracované šasi

HP EliteBook 8530p

Asi jako většina našich recenzí, i tato začne tím, s čím přicházíte do kontaktu nejdříve. Je to šasi a vnější obal notebooku, který je na dosti vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že jde o high-end kategorii, můžete očekávat hořčíkovou slitinu a eloxovaný hliník. Tedy bytelný kryt, jehož kovové části se nachází také uvnitř.

Hranaté provedení ve velikosti 15,4“ nabízí přiměřené rozměry 355x263,5x28,2 mm. Pakliže zvolíte model s osmi-článkovou baterií, počítejte s hmotností kolem 2,86 Kg a dostatečnou výdrží asi 5 hodin. Praktické a účelné vyhotovení, jehož bytelné přednosti si velice brzy zamilujete.

Vnější provedení portů

Notebook HP EliteBook 8530p v sobě ukrývá hned několik komunikačních kanálů. Pakliže pomineme ty neviditelné, bezdrátové a zcela automatické, jako je Wifi nebo Bluetooth, jsou to tyto následující.

Počítat lze s výbavou, jako je FireWire, HDMI, VGA, čtyři porty USB 2.0, eSATA, audio, modem, LAN čtečka paměťových karet nebo ExpressCard. Nechybí samozřejmě ani DVD mechanika, signalizační diody nebo konektor pro napájení.

V okamžiku, kdy znáte vnější složení a nabídku HP EliteBook 8530p, je nejvyšší čas uchopit hliníkový kryt a otevřít displej.

Příjemná klávesnice a vynikající pozorovací úhly

HP EliteBook 8530p otevřený

Displej o velikosti 15,4“ nabízí úctyhodné rozlišení WSXGA+ s parametry 1680 x 1050 pixelů. Je to především z toho důvodu, že notebook je primárně určen pro náročnější grafické operace. Společně s rozlišením oceníte bezpochyby vynikající pozorovací úhly ze všech stran. O ty se stará novější a vylepšená technologie. Vrchní strana rámu je doplněna o praktickou webovou kameru s rozlišením 2 MP.

Padne-li váš zrak o něco níže, narazíte na černou klávesnici, která je ze spodní a vrchní strany obehnána kovovými částmi. Komplexní, ucelené a velice bytelné provedení. U kláves můžete počítat s klasickým rozložením, jež přináší pohodlné a ničím neobvyklé psaní.

Ve spodní části je umístěn TouchPad s dostatečnou citlivostí a hlavně přiměřenou velikostí, jež vás žádným způsobem neomezuje v jakékoliv práci. U modelu tohoto ražení nechybí ani čtečka otisků prstů.

Hardwarová výbava HP EliteBook 8530p

Nyní se od těch kosmetických a vzhledových záležitostí, jež samozřejmě přispívají k příjemnějšímu užívání, přesuneme k výkonnostní stránce. K srdci notebooku HP EliteBook 8530p, kde spočívají jeho nepopiratelné přednosti.

HP EliteBook 8530p z boku

Celá sestava se pyšní čipem Mobile Intel PM45. K dominantě patří bezpochyby procesor Intel Core 2 Duo, který může v závislosti na konkrétním modelu běžet na frekvenci od 2,26 GHz až po 2,93 GHz. Onen zmiňovaný grafický výkon zaštiťuje grafická karta ATI Mobility Radeon HD 3650 s pamětí 256 MB. K ní si však můžete připočíst ještě sdílenou kapacitu dalších 256 MB. Výkon, s nímž se lze pustit do zpracování náročnějšího videa nebo jiných grafických a kreslících aplikací.

Pokud jde o operační paměť, jde ještě o starší technologií DDR2 o frekvenci 800 MHz, kterou však můžete dohnat za pomoci maximální kapacity 8 GB, což umožňují dva sloty. Výkon, jenž je skutečně dostatečný.

V neposlední řadě je to také úložný prostor, u něhož se setkáte se 160 GB nebo 250 GB. I zde existují dvě modelová provedení HP EliteBook 8530p, v rámci nichž narazíte jak na rychlost disku 5 400 ot. /min., tak na 7 200 ot. /min.

Moderní pracovní nástroj s bezpečnostními prvky

HP Elitebook 8530p je profesionální mobilní zařízení, kterému nechybí ani TPM čip nebo firemní software HP ProtectTools. Notebook se vyznačuje výborným fyzickým zpracováním a výkonem, s nímž v rámci středně náročné práce nenarazíte na žádná omezení. K přednostem patří dnes i dosti nízké pořizovací náklady.

Všechny modely HP Elitebook 8530p aktuálně v prodeji