Dejte při nákupu notebooku přednost ověřené mobilní technice s vyšším výkonem, odolností a elegantním vzhledem. Vsaďte na notebook HP EliteBook 8540p, který svým zpracováním mnohdy předčí novodobá zařízení.

Přehled modelů HP EliteBook 8540p aktuálně v prodeji.

Notebook HP EliteBook 8540p patřil svého času k elitě této modelové řady. Takový pomyslný vrchol obchodních zařízení tohoto typu, jež společnost HP uváděla na trh. I po několika letech však patří stále k vyhledávaným, protože jeho základ je opravdu solidní. A to ve všech směrech.

High-End materiály

Výše uvedená slova dokazuje už letmý pohled na tuto techniku. Leštěný hliník se stará o celkovou tuhost a bytelnost notebooku, takže se nemusíte obávat jakéhokoliv hrubšího zacházení. Materiál odolá tlaku, čímž chrání i samotný displej.

HP EliteBook 8540p

HP EliteBook 8540p využívá hliníkový podklad také kolem klávesnice, což opět přispívá k velice luxusnímu vzhledu. Notebook má velikost 15,6“ a ta se promítá do běžných rozměrů 373,5x251,5x32,4 mm. Díky hliníkovému šasi se hmotnost šplhá k hranici 2,89 Kg. Trochu vyšší váhu však oželí každý, kdo chce mít bytelný a elegantní notebook.

Co všechno nabízí HP EliteBook 8540p?

Většina zájemců o mobilní zařízení tohoto typu hledí na dvě zásadní věci. Je to výkon, jemuž se budeme věnovat později a dále konektorová výbava. Vždyť tuto pracovní stanici budete často připojovat k nejrůznějším periferiím a při přenosu HP EliteBook 8540p jistě nechcete být jakkoliv omezováni.

A ani nebudete, protože z pohledu připojení si každý přijde na to své, navíc v dostatečné dávce. Je to například ExpressCard, tři porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, VGA, FireWire, DisplayPort, modem, eSATA, port pro připojení k dokovací stanici, čtečka paměťových karet a audio konektory.

Připojení k internetu, respektive k síti je řešeno buď LAN nebo za přispění Wifi. Dále je tu ještě Bluetooth.

Displej s webovou kamerou

Vy jako uživatelé HP EliteBook 8540p budete nejčastěji koukat na otevřený notebook. A právě jeho dominantou je displej o velikosti 15,6“ s rámečkem zhotoveným z plastového materiálu. V tomto směru si povšimnete určitě pevných pantů, které zajišťují stabilní otevírání a dotykových funkčních prvků v horní části. Je to také webová kamera umístěná nahoře.

Co se týče technických parametrů displeje, rozhodně investujte do rozlišení Full HD, tedy 1920x1080 pixel. To se vám odvděčí skutečně znamenitými vlastnostmi, mezi něž bude patřit dostatečný jas, kontrast a viditelnost za jasného slunka. Tomu víceméně napomáhá i matná plocha displeje.

S displejem do jisté míry souvisí i grafická karta, s níž se budete moci oddávat práci při náročnějších multimediálních a grafických operacích. Společnost HP standardně dodává kartu NVIDIA Quadro NVS 5100.

Psaní na klávesnici si nebudete moci vynachválit

HP EliteBook 8540p zezadu

Široké klávesy, střední zpětná vazba při stisku a plnohodnotná numerická klávesnice. To jsou předpoklady, jimiž se pyšní model HP EliteBook 8540p. Součástí klávesnice je také TouchPad a TrackPoint. Z bezpečnostních prvků nechybí kupříkladu snímač otisku prstů. Vedle vypínacího tlačítka v horním rohu oceníte i lištu pod displejem, v níž je zabudováno několik LED indikátorů spojených s provozem notebooku.

HP EliteBook 8540p má dostatečnou výkonnostní rezervu

Vzhledem k tomu, že jsme se v úvodu článku zmínili o charakteru tohoto zařízení – mobilní pracovní stanice, je pochopitelné, že očekávat můžete jen to nejlepší. A dokazují to procesory Intel Core i5 a vylepšená verze Intel Core i7 s Turbo Boost technologií.

Základem všeho je čipová sada Mobile Intel QM57 Chipset. Paměťové sloty pojmou až 8 GB operační paměti. Z hlediska diskové kapacity vás omezí víceméně nabídka samotného výrobce. Největší použité disky byly 500 GB klasické HDD a 256 GB u SSD disků.

Notebook pro každodenní práci

Jestliže často necestujete a lpíte spíše na výkonu notebooku, je HP EliteBook 8540p ideální volbou. Do jisté míry omezenější pohyblivost je vykoupena takovými vlastnostmi, jakými jsou špičkový displej s Full HD rozlišením, elegantní a odolný vzhled spolu s vysokým výpočetním výkonen.

HP EliteBook 8540p

Přehled modelů HP EliteBook 8540p aktuálně v prodeji.