Mobilní pracovní stanice, která vám přinese dostatek výkonu a zároveň umožní výpočetní techniku snadno a rychle přenést kamkoliv jinam. To je stručný popis týkající se modelu HP EliteBook 8760w, jež vám představíme trochu podrobněji.

Přehled modelů HP EliteBook 8760w aktuálně v prodeji.

I když se v dnešní době stále více lidí ženě na notebooky malými, skladnými a cestovními, přesto je tu hrstka těch, kdo nechtějí žádný ultrabook s průměrným výkonem, ale žádají si zařízení vyhovující jejich pracovnímu nasazení. Tedy mobilní Workstation, který je spojen s velkou zobrazovací plochou, kvalitním zpracováním, a hlavně s pořádnou výbavou. Ať už jde o konektory nebo vnitřní hardware.

Tento dělník svou eleganci rozhodně nezapře

HP EliteBook 8760w

Ano, tušíte správně, že pod pojmem mobilní Workstation si máte představovat robustní notebook se vším potřebným, kde větší roli hraje výkon nežli design. HP EliteBook 8760w je však v tomto směru trochu jiný. Ten si totiž zachovává tvář elegána, k čemuž mimochodem přispívají i samotné výrobní materiály.

Kvalitní slitiny šedivé barvy, ostré rysy, hrubý povrch a silné panty mezi displejem a tělem notebooku. To všechno přispívá k tomu, že si na stůl položíte skutečnou výpočetní techniku, na níž se jednoduše budete chtít dívat.

Je pravdou, že rozměry 416 x 272 x 37 milimetrů hovoří za vše. Workstation jako dělaný. S přihlédnutím k velikosti 17,3“ však nejde o nic neobvyklého, ani co se týče hmotnosti kolem 3,5 kilogramů. Takové zkrátka jsou pracovní nástroje zaměřené na výkon. Jen v tomto případě získáte i poměrně líbivý a odolný kabátek.

Konektorová výbava A1

Už mnohokrát zde padlo zaměření HP EliteBook 8760w je zkrátka pro práci. A tomu mimochodem odpovídá i celkem slušná výbava portů. Níže uvedený seznam dokazuje to, že při práci asi jen stěží narazíte na to, že byste neměli prostor pro připojení dalšího externího zařízení.

Notebook totiž disponuje třemi porty USB 2.0, dvěma porty USB 3.0, VGA, DisplayPort, dokovacím konektorem, čtečkou paměťových karet, ExpressCard, konektorem pro sluchátka a mikrofon, FireWire 1394, port eSATA/USB a klasickou čtečkou paměťových karet. Zámek Kensington a napájecí konektor je naprostým standardem.

Na výběr máte HD+ a Full HD rozlišení

HP EliteBook 8460w z boku

HP EliteBook 8760w přináší celkem velkou pracovní plochu 17,3“. Displej je ověnčen černým rámečkem a přímo ve svém středu v horní části má webovou kameru. Záleží pouze na vás, co všechno budete na notebooku provádět a od toho se také odvíjí i volba výsledného rozlišení.

To je standardně nabízeno v HD+ 1 600 x 900 pixel nebo ve Full HD 1 920 x 1 080 pixel.

V kombinaci s displejem bychom měli zmínit jednu ze silných zbraní modelu HP EliteBook 8760w. A tou je grafická karta. Vzhledem k tomu, že jde o mobilní Workstation, rozhodně nepočítejte s integrovaným řešením. Těšit se můžete na vyšší výkon skrývající se za aplikovanými grafickými kartami – NVIDIA Quadro 3000M, NVIDIA Quadro 4000M nebo NVIDIA Quadro 5000M, a to v kapacitách od 2 GB do 4 GB. V tomto ohledu HP EliteBook 8760w potvrzuje, že si poradí i s řadou náročnějších multimédií a propracovanější grafikou.

Výkon, který ničím nezastavíš

HP EliteBook 8760w zezadu

Když už jsme nakousli grafickou výkonovou stránku HP EliteBook 8760w, je třeba zmínit se také o samotných procesorech. Nejčastěji jsou používány druhé generace procesorů Intel Core i5 a Intel Core i7 a chipset Intel QM67 Express Chipset. Při volbě správného modelu procesoru určitě nebudete strádat ani při náročnějších výpočetních operacích. Právě v této oblasti ukáže HP EliteBook 8760w svoji silnou stránku.

Zmínit bychom se měli o dvou paměťových slotech pro operační paměť DDR3 s frekvencí 1 333 MHz. Do nich lze aplikovat moduly s maximální kapacitou až 32 GB. Pokud jde o pevné disky, tak si nebudete moci stěžovat. V HD variantě je to až 720 GB a v SSD verzi až 256 GB.

Pusťte se směle do práce

HP EliteBook 8760w po otevření displeje doslova vybízí k práci. Velká pracovní plocha, klávesnice s numerickou částí, velký TouchPad, TrackPoint a dostatek ovládacích prvků. Opticky zajímavý je úzký rámeček kolem klávesnice, ale také vrchní část pod displejem, kde je dost místa na další čtyři funkční klávesy. Nechybí ani Fingerprint čili čtečka otisku prstů.

Je pravdou, že HP EliteBook 8760w dokáže plnohodnotně nahradit stolní počítač a přináší ještě mnohé navíc. Kromě potřebného výkonu s velkou zobrazovací plochou disponuje právě onou mobilitou.

Přehled modelů HP EliteBook 8760w aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 8760w HP EliteBook 8760w z boku