Stolní počítač ve formě pracovní stanice. To je především výkon, široké možnosti rozšíření a kvalitní technické zpracování. V podání společnosti Hewlett-Packard takovému popisu odpovídá model HP EliteDesk 705 G4.

Počítače HP EliteDesk 705 aktuálně v prodeji.

Pracovní stanice HP EliteDesk 705 jsou obecně populární a mají své právoplatné místo v komerčním prostředí. V rámci mezigeneračních vývojů je velice zajímavý model G4, který snoubí dostatek výkonu, elegantní šasi a pár věcí navíc. Stolní počítač tohoto typu najde i po několika letech uvedení na trh plnohodnotné uplatnění na pracovním stole. Nadstandardní práci odvede také při domácím užívání. A v čem je tento model tak výjimečný?

Kvalita zpracování a důraz kladený na detail

HP EliteDesk 705 G4 Desktop Mini

Označení Workstation neboli pracovní stanice k počítači HP EliteDesk 705 G4 rozhodně sedí. A to nejenom po výkonnostní stránce, ale také té designové. Společnost Hewlett-Packard si dala záležet při návrhu výsledného vzhledu. Koncept výkonného stroje ve spojení s elegantním a jednoduchým stylem. Takový stolní počítač se může vyjímat v jakékoliv kanceláři.

Stejně, jako u jiné výpočetní techniky tohoto typu dochází k prolínání kovu a plastu. Pod značkou HP však v odpovídající kvalitě. Čelní panely jednotlivých modelů kombinují černé mřížkování se světle stříbrnou plochou, do které jsou zasazeny porty. Zaoblené hrany a přímý styl. Nic navíc, co by narušovalo celkové ladění. Dokonce i mechaniky v čele jsou zakomponovány doslova neviditelně.

Tři varianty provedení

Jak už to bývá zvykem, i pracovní stanice HP EliteDesk 705 G4 přišla na trh v několika velikostních verzích. Konkrétně ve třech tak, aby si na své přišel opravdu každý. Je to jednoduché. Někdo touží po výkonu a minimalistickém vzhledu, jiný chce výkon spojit i s patřičnou dávkou rozšíření.

  • HP EliteDesk 705 G4 Desktop Mini
  • HP EliteDesk 705 G4 SFF
  • HP EliteDesk 705 MicroTower

Konkrétní rozměry jednotlivých verzí se víceméně nevymykají běžnému standardu. To znamená, že takový Desktop Mini má velikost 177 x 175 x 34,2 mm. Zlatou střední třídu představuje Small Form Factor označovaný zkratkou SFF s velikostí 296 x 270 x 95 mm. Největší je pak MicroTower s parametry 338 x 274 x 170 mm.

HP EliteDesk 705 G4 Desktop Mini

Jestliže patříte k příznivcům minimalismu, pak vás rozhodně osloví koncept HP EliteDesk 705 G4 Desktop Mini. Ten například z pohledu konektivity přináší to základní. V předním panelu najdete USB typu C a dva porty USB 3.1. Praktické je i umístění audio konektoru pro sluchátka a mikrofon. S přihlédnutím k velikosti pochopitelně nemůžete počítat s optickou mechanikou.

Další konektorovou výbavu pak objevíte vzadu. Tam se nachází dvakrát DisplayPort 1.2, čtyři porty USB 3.1 typu A, HDMI, LAN a napájecí konektor. Z pohledu vnitřních slotů si nedělejte příliš velké naděje. K dispozici budete mít 2,5" pozici a M.2 pro disk a Wifi.

HP EliteDesk 705 G4 SFF

HP EliteDesk 705 G4 SFF

Verze Small Form Factor je mezi uživateli obecně velice populární. Snoubí totiž z většího i menšího modelu stolního počítače něho. Do jisté míry si zachovává svou kompaktnost, na druhou stranu přináší i náležité možnosti rozšíření. Dokazuje to například čelní panel, který je oproti verzi Desktop Mini rozšířený o čtečku karet a dva porty USB 2.0, přičemž jde o fast charging port. Další odlišností je kombinovaný audio konektoru oproti dvěma samostatným.

I v zadní části pracovní stanice HP EliteDesk 705 G4 přibyly nějaké porty navíc. Jsou to třeba dva porty USB 2.0 a dva audio konektory. Zde si lze také povšimnout, že verze SFF nabízí možnost vložení dvou karet do interních slotů PCI Express x16 a PCI Express x1. Zvolit lze pozici 3,5" konvertibilní na dvě 2,5". Do šasi se pochopitelně vešla i slim optická mechanika.

HP EliteDesk 705 G4 MicroTower

A jak je na tom největší zástupce pracovních stanic HP EliteDesk 705 G4? Varianta MicroTower je přínosem především pro interní rozšíření. Ano, v čelním panelu získáte například pozici pro 5,25" mechaniku, vše ostatní zůstává totožné s variantou SFF. I zadní výčet portů je stejný, navíc přibyl maximálně konektor VGA.

Podstatné jsou ale možnosti, které vám HP EliteDesk 705 G4 MicroTower nabízí po jeho otevření. K dispozici budete mít jeden slot PCI Express x16 a tři sloty PCI Express x1. Nechybí interní M.2 pro Wifi a disk. Kromě 3,5" pozice konvertibilní na dvě 2,5" máte k dispozici ještě další dvě 2,5" pozice. Pokud chcete do budoucna zvyšovat výkon svého stolního počítače nebo ho rozšiřovat, je tohle ideální volba.

HP EliteDesk 705 G4 po stránce výkonností

HP EliteDesk 705 G4 MicroTower

V případě označení Workstation neboli pracovní stanice bude asi každého zajímat výkon. Ten je u stolních počítačů tohoto typu velice důležitý. Generace s označením G4 se pyšní sedmou řadou procesorů AMD. To znamená, že můžete volit z variant od AMD Ryzen 3 PRO 2200GE až po nejvýkonnější verzi AMD Ryzen 5 PRO 2400G.

Do výkonu se úměrně promítá i kapacita operační paměti. V tomto případě jsou použity paměťové modulu DD4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Pokud jde o Desktop Mini, maximální podporovaná kapacita je 32 GB, u zbývajících modelů SFF a MicroTower je to 64 GB. Standardně si musíte vystačit s grafikou AMD Radeon, popřípadě zvolíte některou externí a hlavně výkonnější.

Pracovní stranice pro všestranné použití

Pracovní stanice HP EliteDesk 705 G4 Workstation, to jsou počítače spojené se spolehlivostí, praktickým uspořádáním vnitřních prvků a zajímavým vzhledem. Možná právě proto se hodí do domácnosti i kanceláře. Pro náročné i nenáročné. Stačí si pouze zvolit výkonností variantu odpovídající vašim požadavkům.

Počítače HP EliteDesk 705 aktuálně v prodeji.

HP EliteDesk 705 G4 Desktop Mini

HP EliteDesk 705 G4 SFF

HP EliteDesk 705 G4 MicroTower