Notebook s originálním vzhledem pocházející spíše z domácího prostředí, avšak s výkonem prémiových modelů značky Hewlett-Packard. Takový je model HP Folio 1040.

Všechny notebooky HP Folio aktuálně v prodeji.

Modelová řada notebooků Folio od společnosti Hewlett-Packard je hodně zajímavá. Z obchodní třídy EliteBook přejímá odpovídající výkon a zároveň svým vzhledem připomíná nikoliv firemní modely, ale ty určené pro domácí prostředí. Možná právě tím je originální. Jedním z představitelů této řady je třetí generace modelu HP Folio 1040. Ten si představíme od A až do Z.

Elegance spojená s líbivým šasi

HP EliteBook 1040

Nejprve se pojďme zaměřit na HP Folio 1040 jako celek. Jde o 14“ notebook, který nabývá velikosti 33,7 x 23,45 x 1,58 cm a váží kolem 1,43 kg. Pokud byste sáhli po dotykové verzi, tloušťka nabyde na 1,65 cm a hmotnost se zvýší na 1,54 kg.

Na první pohled je zřejmé, že HP Folio 1040 sází na stříbrné šasi se zaoblenými rohy, což je typické spíše pro domácí notebooky. Nutno však podotknout, že použití materiálu a důraz kladený na nejmenší detaily působí až překvapivě luxusním dojmem. Elegantní stříbrný povrch je po celém těle, kromě vnitřního matného černého rámečku kolem displeje. Na samotném povrchu notebooku oceníte fakt, že na něm tak často neulpívají otisky prstů jako na jiných modelech. Provedení displejové části je poměrně tenké, takže z pohledu vzhledu super. Z hlediska otevírání můžete pocítit menší průhyb. Závěsy však působí velice bytelným a jistým dojmem. Spodní část HP Folio 1040 je pogumovaná tak, aby notebook dokonale seděl na jakémkoliv povrchu.

Je pravdou, že v tomto směru lze modelu jenom stěží cokoliv vytknout. I když je vzhled individuální záležitostí, třetí generace modelu HP Folio 1040 se zkrátka povedla a nemá žádné výraznější mouchy.

Konektivita odpovídá velikosti notebooku

Když se zahledíte na luxusní design HP Folio 1040 okamžitě vás napadne, že v zadní a přední části určitě nebudou žádné konektory. A je tomu opravdu tak. Vždyť do těchto zaoblených částí by se ani nehodily. Zadní strana působí díky nenápadným závěsům velice komplexně a v té přední se nachází jen drobný výstupek pro zachycení displeje pro jeho otevírání.

Všechna konektorová výbava je rovnoměrně rozložena na obou stranách, kam dokonale zapadne. Vzhledem ke ztenčujícímu se bočnímu tělu notebooku spíše do zadní širší části. Vlevo najdete slot pro SIM kartu, konektor USB-C, jeden port USB 3.0, HDMI, dokovací port a napájení. Vpravo je to čtečka karet SmartCard, kombinovaný audio jack, jeden port USB 3.0 a za žebrováním od chlazení leží typický zámek Kensington.

V rámci konektivity se můžete spolehnout nejenom na mobilní připojení, ale také na Wi-Fi a Bluetooth.

Jak si stojí klávesnice u modelu HP Folio 1040?

HP EliteBook 1040 zezadu

Nyní se ale pojďme přesunout k praktickému využívání notebooku HP Folio 1040. Hlavním vstupním zařízením se vám stane klávesnice. Ta je vzhledem k velikosti 14“ oproštěna od numerické části. O to větší prostor budete mít však kolem ní. I tato oblast notebooku působí velice originálním designem. Klávesy jsou elegantně zakomponovány do stříbrného těla. Jejich zdvih je měkký a stisk naprosto tichý. Příjemné je také dvoustupňové podsvícení. To se po nějakém čase bez psaní na klávesnici automaticky vypíná.

Další dominantní součástí této oblasti HP Folio 1040 je touchpad, který má integrovaná skrytá tlačítka. Touchpad funguje velice spolehlivě a budete na něm moci s přehledem používat více dotyková gesta.

Pro doplnění ještě zmíníme, že vpravo pod klávesnicí je čtečka otisku prstů. Zapínací tlačítko s podsvícením je vlevo nad klávesnicí a naproti němu vpravo jsou další dvě funkční tlačítka. K celkové komplexnosti z pohledu vzhledu přispívá ještě žebrování pro reproduktory nad klávesnicí.

Displej je doménou číslo jedna

Další věcí, kterou se notebook HP Folio 1040 může opravdu pochlubit je displej. Při velikosti 14“ jsou nabízena dvě rozlišení. To menší FullHD s 1 920 x 1 080 pixely, ale i QHD rozlišení 2 560 x 1 440 pixelů, přičemž tato verze je dostupná také v kombinaci s dotykovým displejem. Právě větší rozlišení se pojí s lepším pozorovacím úhlem, ostrostí a ostatními přínosnými parametry. Tohle všechno jistě umocňuje příjemnou práci na notebooku HP Folio 1040.

Ten pochopitelně není předurčen k žádným náročnějším grafickým operacím. Běžnou práci na něm však kvůli výkonnému procesu bez problému zvládnete. Sekundovat vám v tomto směru bude integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 520.

Procesory Intel Core i5 a Intel Core i7

HP EliteBook 1040 otevřený

Jak už jsme zmínili v úvodu této recenze, notebook HP Folio 1040 se vyjímá elegantním domácím vzhledem a prémiovým výkonem. A o těchto slovech vás přesvědčíme v následujících řádcích. Vybírat si můžete mezi dvěma procesory šesté generace. Pokud jde o Intel Core i5, pak je to varianta 6200U a 6300U. V případě výkonnějšího procesoru Intel Core i7 padla volba na 6500U a 6600U.

Patřičnému výkonu pochopitelně sekundují odpovídající operační paměti. Jde o paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Celkem můžete do notebooku HP Folio 1040 vložit až 16 GB. Uživatelé nebudou ostatně strádat ani z hlediska diskové kapacity. Jasnou volbou jsou SSD disky dostupné z výroby od 128 GB do 512 GB.

Verdikt je více než dobrý

Z výše uvedených řádků si můžete udělat reálnou představu o tom, že notebook HP Folio 1040 je skutečně zajímavým kouskem, který přinese užitek jak při pracovních povinnostech, tak domácím užití. Elegantní vzhled spojený s výkonem a kvalitním displejem potěší kohokoliv, kdo chce vybočit ze standardních modelových řad společnosti Hewlett-Packard.

Všechny notebooky HP Folio aktuálně v prodeji.


HP EliteBook 1040


HP EliteBook 1040 otevřený