Sháníte praktickou, malou a provozně nenáročnou tiskárnu pro soukromý či kancelářský tisk v menším objemu? Vyžadujete preciznost zpracování, kvalitu výsledného tisku a duplex? To vše a mnohé další splňuje laserová tiskárna HP LaserJet 2055 DN.

Všechny tiskárny HP LaserJet 2055 aktuálně v nabídce

Jde o dlouhodobě prověřený model od společnosti Hewlett-Packard, který je primárně určen pro domácnosti. Svoji práci však odvede i v menší kanceláři. Prostorová nenáročnost je spojena s působivým a nenápadným vzhledem. Bílý a šedý plast ve spojení s malým displejem, jenž informuje o všem potřebném.

Výše uvedené potvrzují rozměry tiskárny 365x368x268 mm a hmotnost 10,7 Kg. Tiskárna má zabudovaný zásobník pod tělem, tudíž si buďte jisti, že žádné jiné části nevyčnívají nad zmiňovaný půdorys.

Rychlý a duplexní tisk

HP LaserJet 2055 DN

Kvality monochromatické laserové tiskárny HP Laser Jet 2055 DN se skrývají v příjemné rychlosti tisku, která činí až 33 str./min. To vše při rozlišení 1200x1200 dpi, jež je zárukou patřičné ostrosti vytištěného textu. Právě tyto parametry naznačují, že tiskárna odvede skvělou práci i v kanceláři, kde je zatížení mnohem vyšší. Sám výrobce udává maximální měsíční zátěž v přibližném objemu kolem 50 000 stran.

Ve prospěch rychlého a bezproblémového tisku hovoří také procesor Motorola ColdFire V5 na frekvenci 600 MHz, včetně paměti 64 MB. Ta je dokonce rozšiřitelná na kapacitu až 320 MB.

Samozřejmostí je duplexní, tedy oboustranný tisk.

Úložný prostor pro papír

Laserová tiskárna HP LaserJet 2055 DN disponuje dvěma zásobníky. Ten větší má kapacitu 250 listů, ten menší 50 listů. Rozhodnete-li se použít zařízení v kanceláři, výrobce umožňuje dokoupení i třetího zásobníku o kapacitě 500 listů.

Z pohledu použitých formátů se meze dozajista nekladou. Naprostým základem je A4, A5, A6, B5 a B6. Potištěny však mohou být i obálky C5, B5 a DL, popřípadě nestandardní formáty o rozměru 76x127 mm a 216x356 mm.

HP LaserJet 2055 DN si poradí s odlišnou kvalitou papíru, jehož povrch nemusí být pouze typicky hladký a tenký. Jsou to i recyklované papíry s drsným povrchem, štítky, fólie nebo štítkové kartony.

Komunikační rozhraní a spotřeba tiskárny

HP LaserJet 2055 DN se zásobníkem

Jak již samotné pojmenování modelu HP LaserJet 2055 DN naznačuje, půjde o síťovou tiskárnu, kterou připojíte do běžné počítačové sítě konektorem RJ-45. Naprostým standardem je lokální propojení s počítačem či notebookem, a to za pomoci konektoru USB 2.0.

Zaměřujete-li se při výběru domácí nebo kancelářské tiskárny také na její provozní náklady z pohledu spotřeby elektrické energie, budete mile překvapeni. Maximální odběr při tisku je 570 W, v klidovém režimu 8 W a při vypnutém stavu jen 0,1 W.

Označení spotřebního materiálu

Vzhledem k tomu, že je tiskárna monochromatická, tedy černobílá, vkládá se do ní pouze jeden toner. Ten s menší výdrží na 2 500 stran nese označení CE505A a ten objemnější na 6 000 stran má zkratku CE505X.

Díky aplikovaným technologiím dokáže tiskárna sama od sebe vypozorovat docházející toner, o čemž budete s předstihem informováni na monitoru svého počítače.

Všechny tiskárny HP LaserJet 2055 aktuálně v nabídce


HP LaserJet 2055 DN