V některých firmách je zapotřebí čas od času vytisknout formát A3. Jinde je tato potřeba na denním pořádku. I některé domácí záležitosti vyžadují potištění takto velkého papíru. HP LaserJet 5200 DTN je tiskárna, která si s tím poradí.

Repasované tiskárny

Proč utrácet desítky tisíc za tiskárnu s formátem A3, když to jde mnohem levněji? Důkazem toho je monochromatická laserová tiskárna HP LaserJet 5200 DTN, která skloubí vynikající poměr mezi cenou a výkonem. Rychlost tisku 35 str./min. je toho jednoznačným důkazem.

Formát A3 se samozřejmě úměrně promítá do velikosti zařízení, jehož půdorys je 490x600 mm a výška 405 mm. I při přenášení z místa na místo se trochu zapotíte. Tiskárna váží 33,1 Kg. Tento úkon však provedete pravděpodobně jednou, než si produkt HP LaserJet 5200 DTN usadíte na to správné místo.

Obalová část výrobku je zhotovena ze světlého plastu a v mnohém koresponduje s tiskárnami HP LaserJet 2055 DN nebo HP LaserJet 3015 DN.

Výkon laserové tiskárny

HP LaserJet 5200 DTN

Za rychlost černobílé tiskárny může procesor o frekvenci 460 MHz. Ten je společně s pamětí 128 MB naprosto dostačující, i pro tisk velikého formátu A3. Pro firemní prostředí je bezproblémová kvalita tisku 1200x1200 dpi, při níž docílíte ostrosti a přesnosti také při miniaturním fontu.

Z pohledu odolnosti tiskárny HP LaserJet 5200 DTN není o čem pochybovat. O velké zatížitelnosti vás přesvědčí maximální doporučený tisk za měsíc, který činí 65 000 stránek.

Bohaté komunikační rozhraní

HP LaserJet 5200 DTN z boku

Zařízení je plně otevřeno jakémukoliv dostupnému typu připojení. Využít lze nejenom to síťové LAN, ale i lokání. Tvoří jej LTP port a USB 2.0, popřípadě jeden slot EIO. Zajímají-li vás komunikační jazyky výrobku, jsou následovné – HP Postscript 3 emulace, HP PCL a HP PCL 5e.

Pohodlný tisk bez výraznějšího omezení

Vzhledem k tomu, že primárním stanovištěm laserové tiskárny HP LaserJet 5200 DTN je frekventovaná kancelář, musí tomu odpovídat i kapacity vstupních a výstupních zásobníků. Hledáte-li podavače na papír, objevíte hned tři, jež dokáží naráz pojmout až 850 listů papíru. Relativně nevyčerpatelná zásoba na celý pracovní den.

Opakem toho je výstupní zásobník, do něhož se vejde až 250 potištěných papírů. Nemusíte tak u tiskárny stát a neustále odebírat vytištěné listy.

Monochromatická laserová tiskárna HP LaserJet 5200 DTN umí pouze černobílý tisk, k němuž slouží toner s označením Q7516A. Ten je určen pro velkoobjemové užití. Při tisku A4 s 5% pokrytím počítejte s výdrží toneru na 12 000 stran.

Repasované tiskárnyHP LaserJet 5200 DTN