Notebooky řady HP EliteBook 830 mají dlouhou historii a nepřetržitý vývoj. Jeden z velice oblíbených modelů nese označení G5. Tedy pátá generace, za kterou stojí revoluce v oblasti notebooků.

Přehled notebooků HP EliteBook aktuálně v prodeji.

Notebooky HP EliteBook 830 procházejí určitými cykly modernizace. Právě pátá generace toho má opravdu hodně co nabídnout, i když před a po ní bylo mnoho dalších modifikací. Poznejte s námi HP EliteBook 830 G5 do toho nejmenšího detailu.

Design je doménou řady EliteBook

HP EliteBook 830 G5

Každý příznivec modelové řady EliteBook ví, že tyto notebooky jsou mimo jiné zaměřeny také na moderní a stylový design. Zaoblené hrany, důraz kladený na ty nejmenší detaily a spojení stříbrného šasi s černou klávesnicí. Taková je podoba modelu HP EliteBook 830 G5, kterému nelze cokoliv vytknout. Vliv na to má především použití hliníku aplikovaného na většině těla výpočetní techniky. Tento materiál ve stříbrné barvě působí nejenom hezky, ale hlavně dostatečně bytelně a pevně.

Očekávat můžete odpovídající kvalitu konstrukce, tuhost hlavního výklopného pantu a skvělé rozměry. Notebook HP EliteBook 830 G5 disponuje stejně jako jeho předchůdci a následovníci velikostí 13,3". Jde tedy o ryze mobilní pracovní nástroj, což je podtrženo i samotnými parametry. Velikost notebooku je 310 x 229,3 x 17,7 mm. V případě klasické verze se dočkáte hmotnosti 1,33 kg, u dotykového displeje počítejte s hmotností 1,51 kg.

Tohle všechno prozrazuje, že notebook HP EliteBook 830 G5 je ideálním pracovním nástrojem na cesty. Tento model vám nebude nikde překážet a zároveň nabídne dostatečně reprezentativní vzhled.

Konektivita odpovídající velikosti 13,3"

HP EliteBook 830 G5 není žádnou mobilní pracovní stanicí. Jeho velikost cílí primárně na kompaktnost a snadnou přenositelnost, s čímž mimochodem koresponduje i konektorová výbava. Na cestách toho přece jenom nebudete potřebovat tolik z hlediska připojení dalších zařízení. Přesto takovou možnost dostanete v patřičném zastoupení konektorů.

Vzhled a velikost HP EliteBook 830 G5 jsou předpokladem toho, že porty a konektory můžete očekávat primárně na levé a pravé straně. Vlevo se nachází čtečka SmartCard, jeden port USB 3.0 a zámek Kensington. Velkou část zde zabírá také mřížka pro chlazení.

Daleko větší konektorovou nabídku naleznete na pravé straně. Je to slot pro SIM kartu, univerzální audio konektor pro sluchátka a mikrofon, jeden port USB 3.0, HDMI, dokovací port, Thunderbolt 3 a napájení. Nechybí konektor RJ-45. O bezdrátovou konektivitu se stará Wi-Fi a Bluetooth.

Bezpečnost na cestách

HP EliteBook 830 G5 otevřený

Tento malý pomocník je pochopitelně spojen i s odpovídající bezpečností, což je při pravidelném přenášení předpoklad číslo jedna. U notebooku HP EliteBook 830 G5 oceníte řadu bezpečnostních prvků. Základem všeho je čip TPM. Dále lze zmínit dotykovou čtečku otisku prstů, čtečku čipových karet, ale také využití infračervené webové kamery s podporou Windows Hello. Takové možnosti bezpečného přihlášení k notebooku potěší bezpochyby každého.

Výkon zajišťuje pohodlnou práci

Když vsadíte na modelovou řadu HP EliteBook 830 G5, máte záruku použití sedmé a osmé generace procesorů Intel Core i5 a Intel Core i7. Nejvyšší modelové řady procesorů podporují technologii vPro a přináší také využití Intel Turbo Boost Technology. Ať už jde o dvoujádrové nebo čtyřjádrové procesory s cache pamětí až 8 MB.

S výkonem HP EliteBook 830 G5 pochopitelně souvisí i operační paměť. Pro tu jsou vyhrazeny dva paměťové sloty. Paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 400 MHz a podporují maximální kapacitu až 32 GB. Co se týče grafického výkonu, odpovídá použití malého cestovního notebooku. Aplikovány jsou integrované grafiky Intel HD Graphics 620 a Intel UHD Graphics 620.

Pracovní prostředí na výbornou

HP EliteBook 830 G5 zezadu

O výkonu HP EliteBook 830 G5 nelze pochybovat. Kompletní balíček směřující k plnohodnotnému a bezproblémovému využití notebooku doplňuje ještě samotné pracovní prostředí. To v první řadě tvoří kvalitní displej. Na trh se dostaly tři varianty displeje s úhlopříčkou 13,3".

  • IPS displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, 220 cd/m2.
  • IPS displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, 400 cd/m2.
  • Dotykový IPS displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, 220 cd/m2.

Ve všech případech oceníte kvalitní zobrazení, ať už jde o barvy, viditelnost na slunci, kontrast a mnohé jiné parametry. V tomto ohledu HP EliteBook 830 G5 rozhodně nezklame.

Další podstatnou částí přispívající k pohodlnému užívání notebooku je samozřejmě klávesnice. Ta do značné míry vychází z předchozích generací modelu HP EliteBook 830. Jde o šestiřadou klávesnici typu chiclet. Klávesa Enter je v tomto případě širší. Oproti plnohodnotné klávesnici jsou zde klávesy trochu blíže u sebe. Na příjemné psaní to ovšem nemá žádný podstatný vliv. Psát se vám bude dobře.

Součástí ovládání notebooku HP EliteBook 830 G5 je trackpoint a touchpad se dvěma funkčními tlačítky. Velikost touchpadu odpovídá velikosti notebooku – 100 x 55 mm. To je o něco více než předchůdce. Zapínací tlačítko je vlevo nahoře nad klávesnicí.

HP EliteBook 830 G5 – Shrnutí

HP EliteBook 830 G5 je určitě profesionální výpočetní technikou, která se může pyšnit robustním hliníkovým tělem, slušnou konektivitou s přihlédnutím k velikosti 13,3" a podporou až 32 GB operační paměti. Oceníte kvalitní IPS displej, minimální hluk při provozu, vynikající touchpad a celkem dobré reproduktory. Zamrzet vás může snad pouze to, že HP EliteBook 830 G5 nemá čtečku SD karet.

Přehled notebooků HP EliteBook aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 830 G5

HP EliteBook 830 G5 otevřený

HP EliteBook 830 G5 zezadu