Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8770w je 17,3" notebookem určeným pro práci. Velký displej, velký výkon a spousta dalších přidružených věcí.

Přehled notebooků HP EliteBook aktuálně v prodeji.

Notebook HP EliteBook 8770w má svoji premiéru na trhu už dávno za sebou. V té době šlo o top model a nejsilnějším hardwarem a pestrými možnostmi konfigurace. Na trh bylo uvedeno celkem dvanáct variant. Možná právě proto není mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8770w stále za zenitem a má co nabídnout.

Těžší, avšak dostatečně bytelný

HP EliteBook 8770w

HP EliteBook 8770w je typickým představitelem „pořádné“ pracovní stanice označované jako Workstation. Dokazují to ostatně samotné rozměry odpovídající velikosti notebooku 17,3". Šířka je 416,5 mm, hloubka je 272,7 mm a výška se pohybuje kolem 37,4 mm. Na první pohled se může zdát notebook robustní, na druhou stranu je „ukován“ z pořádných materiálů.

Použito je několik různých odstínů kovu, které se v některých částech pojí s plastem. Hmotnost cca 3,5 kg se pozitivním způsobem promítá do celkové stability. Při psaní budete mít pevnou základnu po rukama bez jakéhokoliv průhybu. Při otevírání díky kvalitním pantům a silnému víku displeje nezaznamenáte žádné výrazné průhyby. Zkratka, všechno sedí tak, jak má.

I když jde o starší model mobilní pracovní stanice, HP EliteBook 8770w rozhodně neudělá ostudu na žádném pracovním stole. Přispívá k tomu určitá nadčasovou vzhledu. Šasi odpovídající standardu MIL-STD810G je prostě elegantní.

Výpočetní a grafický výkon

Od mobilní pracovní stanice se očekává především výkon a ten se modelu HP EliteBook 8770w dostává v mnoha směrech. Základem je čipová sada Intel QM77 Express. Použity jsou procesory vyšší řady Intel Core i5-3320M až po nejvýkonnější Intel Core i7-3920XM. Jde o procesory třetí generace, které dosahují frekvence až 2,9 GHz a cache paměti 8 MB. U dvoujádrových procesorů jsou k dispozici dva sloty pro operační paměti, u těch čtyřjádrových dokonce čtyři. Jedná se o paměti DDR3 pracující na frekvenci 1 600 MHz. Maximální podporovaná kapacita je podle slotů, tzn. 16 GB, potažmo 32 GB.

Vzhledem k tomu, že jde o pracovní stanici Workstation, lze očekávat i náležitý grafický výkon. V tomto ohledu se nabízí také patřičný výběr. Je to například grafika AMD FirePro M4000 s 1 GB, NVIDIA Quadro K3000M s 2 GB, NVIDIA Quadro K4000M se 4 GB a NVIDIA Quadro K5000M se 4 GB.

Mobilní Workstation stvořený pro práci

HP EliteBook 8770w tmavý

Pracovní stanice HP EliteBook 8770w si zachovává vysoký standard i z pohledu konektivity. V tomto směru budete mít rozhodně na výběr. Díky dostatečně vysokému tělu je nějakým tím konektorem osazena v podstatě každá strana notebooku.

V přední části naleznete čtečku karet, kterou tak máte ihned po ruce. Nenápadné jsou informační diody vypovídající o aktuálním chodu a činnostech notebooku. Přímo uprostřed se nachází zámek displeje. Na zadní straně je napájecí konektor. V bytelné součásti zadních pantů je zakomponována i mřížka s větracím průduchem.

Nejvíce portů a konektorů naleznete na bočních stranách. Vpravo je to zámek Kensington, RJ-45, DisplayPort, eSATA/USB 2.0, dva porty USB 3.0 a FireWire. Vpravo se nachází audio konektory pro mikrofon a sluchátka, dva porty USB 2.0, zmiňovaná optická mechanika a VGA.

Matný displej s FHD rozlišením

Displej je v matném provedení, o velikosti 17,3". Existuje několik variant, nejpopulárnější je rozlišení FHD čili 1 920 x 1 080 pixelů. Vybírat si můžete mezi WVA displejem a DreamColor UWVA displejem s LED podsvícením. Displej s dostatečným jasem v kombinaci s matnou plochou zajišťuje dobrou čitelnost i na slunných místech. Nechybí mu dobrý kontrast a skvělé pozorovací úhly. Ani v tomto směru se nezapře profesionální mobilní pracovní stanice.

Součástí horního rámečku displeje je webová kamera 720 p HD. Pořizovat lze záznam v rozlišení 1 280 x 720 pixelů s 30 fps.

Pracovní prostředí se vším všudy

HP EliteBook 8770w z boku

Další podstatnou věcí mobilní stanice HP EliteBook 8770w je bezpochyby pracovní prostředí v podobě klávesnice. Ta se pyšní klávesami o velikosti 19 mm. Díky rozměrům notebooku nebudete ochuzeni o numerickou část. Klávesnice s dvouúrovňovým podsvícením nabízí měkký a přesný stisk kláves se středním zdvihem. Nejde sice o nejtišší klávesnici na trhu, svým zvukem vás ovšem nebude nikterak rozptylovat.

Uprostřed klávesnice se nachází trackpoint, jehož součástí jsou tři ovládací tlačítka. Na ně navazuje touchpad se stejným počtem ovládacích tlačítek pod ním. Plocha touchpadu má rozměry 111 x 51 mm, což je příjemná až nadstandardní velikost. Zapínací/vypínací tlačítko HP EliteBook 8770w se nachází vlevo nad klávesnicí. Naproti němu vpravo jsou situovány čtyři funkční klávesy. Pod numerickou klávesnicí je čtečka otisku prstů.

Výsledné hodnocení HP EliteBook 8770w

Mobilní pracovní stanici HP EliteBook 8770w lze hodnotit kladně. Výkonný notebook s dlouhodobou použitelností, pestrou konektivitou a na svou dobu uvedení na trh s kvalitním displejem. I když může větší váha a rozměry do jisté míry omezovat mobilitu, stále je to lepší než přenášet stolní počítač. HP EliteBook 8770w si své uživatele najde napříč komerčním i soukromým sektorem.

Přehled notebooků HP EliteBook aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 8770w