Řadíte-li se mezi nenáročné uživatele tiskových zařízení, může se stát HP LaserJet P2015 budoucím vybavením Vaší domácí kanceláře. Jednoduchost, klasický vzhled a parametry odpovídající ceně – co více si ještě přát.

HP LaserJet P2015

Vzhled HP LaserJet P2015 žádným způsobem nevybočuje z řady cenově dostupných černobílých laserových tiskáren. Bílé plasty jsou pro svoji jednotvárnost doplněny několika tmavšími částmi, které se vyjímají hlavně v horní oblasti tiskárny. Z hlediska velikosti lze HP LaserJet P2015 zařadit mezi menší zařízení, s čímž také korespondují parametry 35x25,6x36,2cm a výsledná hmotnost 11kg. Vzhledem k tomu, že modelová řada P2015 disponuje několika typy zařízení, mohou mezi nimi být z pohledu rozměrů minimální odchylky.

Ta nejhlavnější nespočívá ani tak ve vzhledu a tiskových vlastnostech těchto zařízení, jako spíše ve variantě připojení. Model P2015 lze k počítači připojit prostřednictvím USB a paralelního portu, typ P2015d se připojuje pouze s pomocí USB a v případě tiskárny HP LaserJet P2015dn můžeme hovořit o propojení USB 2.0. a LAN, tedy síťovém zapojení. Jak již bylo zmíněno výše, další odlišnosti jsou velice minimálního charakteru, kromě duplexního, tedy oboustranného tisku, jež je vlastní především modelu P2015dn.

Kapacitní možnosti tiskárny HP LaserJet P2015

HP LaserJet P2015 tlačítka

Hlavní zásobník disponuje kapacitou 250 listů a vzhledem k parametrovým dispozicím tiskárny je celá jeho část uschována pod samotným tělem. V přední oblasti tiskárny je ukryt také výklopný ruční podavač, do kterého lze naráz umístit až 50 listů. Tento prvek je možné s klidným srdcem označit za víceúčelový, protože právě díky němu jsou potištěny papíry odlišného formátu, než je standard A4. Horní oblast je následně uzpůsobena pro zadržení několika desítek potištěních stran, které se z tiskárny mohou valit poměrně dostatečnou rychlostí. Součástí zařízení je i několik tlačítek po potvrzení nebo storno tisku a informační LED diody.

Pakliže uvažujete o tom, že byste libovolný model HP LaserJet P2015 umístili také do své kanceláře, kde bude zátěž z hlediska tisku daleko větší, než v běžné domácnosti, nemusíte mít jakékoliv obavy. Výrobcem akceptovatelná zátěž míjí hranici čtyřiceti tisíc vytištěných stran měsíčně.

Něco z oblasti parametrů modelové řady P2015

I když nejde vyloženě o TOP produkt této kategorie, můžete se oddávat poměrně zajímavým vlastnostem tiskárny, co se týče například rychlosti tisku. Až 26 stran za minutu a výtisk první strany během 8 sekund. Společně s rozlišením tiskárny 1200x1200 DPI jde o poměrně zajímavé hodnoty, které Vám budou jistě dostačovat. O zpracování všech tiskových úloh se stará procesor o frekvenci 400MHz a operační paměť 32MB, která je rozšiřitelná na hodnotu 288MB. Bez sebemenšího problému se setkáte také s podporou všech operačních systémů, mezi které patří Apple, různé distribuce Linuxu a samozřejmě systém Windows (XP, Vista, 7 nebo Server).

S nákupem modelu HP LaserJet P2015 díky výše zmíněným parametrům jistě neprohloupíte. Standardní kvalita tisku a přijatelná rychlost jsou v tomto případě zcela na místě. V poslední řadě snad zmíníme možnost obměny tonerů, jejichž výdrž udává výrobce až na 6.000 stran. Pakliže vyznáváte kvalitu za přijatelnou cenu, je HP LaserJet P2015 adekvátní výzvou.