Laserová tiskárna značky HP LaserJet P3005 patří mezi poměrně uznávané tiskové pomocníky, kteří si své místo vydobyli především v menších kancelářích nebo domácnostech. Přednosti této tiskárny spořívají hlavně v nízkých nákladech na tisk a rychlosti tisku.

HP LaserJet P3005

Tiskárna HP LaserJet P3005 sice nepatří mezi modely současné doby, které díky svým technickým parametrům doslova evokují jakoukoliv nákupní horečku, přesto však má tento model mnohé co nabídnout. Začněme však od začátku, tedy od výsledného vzhledu a samotné konstrukce. I z přiložených fotografií je naprosto zřejmé, že jde o usedlejší design, který však může reprezentovat jakoukoliv nenáročnou firmu nebo domácí kancelář. Rozměry v číslech 41,5x30,5x86cm plně korespondují s hmotností 16,2kg. Nejde sice o miniaturní provedení tiskárny, přesto jsou však parametry naprosto uspokojivé. Nehledě na to, že hlavní zásobník tiskárny je uschován v samotném masivním těle, proto nemusíte počítat s jakýmkoliv prostorem navíc. Plastové provedení prezentuje kombinaci dvou barev - světle šedá a tmavě šedá.

Struktura tiskárny a hlavní ovládání prvky

Součástí každé tiskárny je povětšinou hlavní zásobník papíru. Stejně je tomu tak i u modelu HP LaserJet P3005. Dolní prostor nabízí vysunovaný zásobník o kapacitě až 500 listů. Pakliže se v přední části tiskárny posuneme o trochu výše, objevíme menší otevíratelný zásobník, který disponuje kapacitou až 100 listů. Jeho předpoklady jsou určeny především pro odlišné formáty papíru, které jsou jiného rozměru než A4. Tomu také napomáhají středící prvky, pomocí nichž si vycentrujete určitý prostor pro vložení většího množství nestandardních listů. Tento prvek je povětšinou označován jako ruční podavač.

HP LaserJet P3005 zezadu

Pakliže se dopracujeme k popisu horní části tiskárny HP LaserJet P3005, objevíme výstupní prostor, ve kterém můžete očekávat potištěný papír. Praktický doplněk v podobě nenápadného „jazýčku“ navíc zajistí, že se Vám vytištěný papír bude rovnoměrně rovnat. Kapacita tohoto prostoru je v řádu 250 listů. Do vrchní levé části byl situován také dvouřádkový LCD displej a několik ovládacích prvků, pomocí nichž je možné provádět nastavování tiskárny.

Právě prostřednictvím tohoto efektivního doplňku přizpůsobíte výsledný tisk svým představám. Nastavit lze totiž cokoliv - jas, kontrast, zkrátka vše co má vliv na kvalitu potištěného papíru. Kromě nastavitelných položek můžete ocenit také praktický „HELP“, díky němuž si vytisknete návody na nejběžnější problémy s tiskárnou, ať už je to zaseknutý papír, výměna toneru či další situace.

Zajímavé parametry HP LaserJet P3005

Pokud se z technických a fyzických proporcí přesuneme k nitru tohoto tiskového zařízení, lze očekávat poměrně slušnou výbavu, která svými předpoklady uspokojí pracovní nasazení v běžné kanceláři, natož v obvyklé domácnosti. Uvnitř tiskárny tepe procesor o frekvence 400MHz. V případě nejzákladnějšího modelu bez duplexu obdržíte také 48MB paměti, která je rozšiřitelná pomocí DIMM modulů až na hodnotu cca 304MB. Rozlišení je 1200x1200 DPI a je třeba říci, že tiskárna zvládne zatížení až několika tisíc stran měsíčně. HP LaserJet P3005 není pozadu ani v případě rychlosti. První strana se vytiskne již po 9,5s a během jediné minuty dosáhnete vytištění až 33 stran papíru při běžném pokrytí. Připojení k počítači je řešeno pomocí UBS nebo paralelního portu, v případě modelu P3005dn a P3005n také pomocí LAN.

Jak sami můžete tušit, nenechá se tiskárna HP LaserJet P3005 zahanbit v žádných ohledech. Mezi její hlavní přednosti lze proto uvést zajímavou rychlost a kvalitu tisku, a především nízké náklady na jednu vytištěnou stranu. Její pořízení zkrátka stojí za zvážení.