Notebook HP ProBook 640 G2 je typickým představitelem obchodního pracovního nástroje. Elegantní vzhled, kvalitní zpracování a dostatečný výkon.

Všechny notebooky HP ProBook 640 G2 aktuálně v prodeji

Notebook HP ProBook 640 G2 vznikl s jednoduchým cílem. Přinést zákazníkovi originální vzhled, trvanlivost, bezpečnost a dostatečné zázemí pro práci. A nutno podotknout, že se to společnosti HP skutečně podařilo. Pojďme se na tento model podívat pod drobnohledem.

Plastové provedení s dávkou elegance

HP ProBook 640 G2

Design notebooku HP ProBook 640 G2 je plastový a bez jakýchkoliv zbytečností. Víko displeje je o něco tmavší než středová základna notebooku, což se pozitivním způsobem promítá do jeho „stylovosti“. Této části dominuje nepřehlédnutelné logo HP. Úplně spodní část notebooku je laděna ve stejně tmavší barvě. Když otevřete notebook, tuto barevnou variantu si jistě velice brzy oblíbíte.

I když mohou některé plastové části působit trochu lacinějším dojmem, opak je pravdou. Stačí notebook uchopit a zjistíte, že je kladen vyšší důraz na dílenské zpracování. Ostatně notebook obchodní třídy by měl ledasco vydržet, aby si i po delším používání zachoval svůj reprezentativní design.

Vzhledem k tomu, že se jedná o notebook o velikosti 14“, rozměry 340x237x27 mm jsou víceméně vyhovující. Je jasné, že s váhou 1,95 kg nejde o žádný ultrabook. Tak se ale tento model rozhodně neprezentuje.

Podrobnější zkoumání HP ProBook 640 G2

Ve zkratce je třeba věnovat se některým vybraným částem notebooku, které jsou vždy hodně diskutované, ať už jde o jakýkoliv model. Jsou to například namáhané panty. Ty dostávají při otevírání a zavírání displeje asi nejvíce zabrat. V případě HP ProBook 640 G2 jsou ale dostatečně odolné.

Další oblastí jsou porty, jejichž rozložení je ryze praktické. Dokazuje to například VGA port vzadu. Levá strana notebooku je vyčleněna pro optickou mechaniku, která se sem díky výšce 27 mm vešla. Nechybí ani čtečka karet.

Vše podstatné pro připojení ostatních periferií najdete vpravo, kde jsou dva porty USB 3.0, LAN, jeden port USB-C, audio konektor, DisplayPort, ale také čtečka karet a při volbě odpovídajícího modelu i slot pro vložení SIM karty. Naprostou samozřejmostí jsou bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi.

Přední strana notebooku HP ProBook 640 G2 je vyčleněna pouze čtyřem informačním diodám, z nichž je možné vyčíst právě probíhající aktivity notebooku. Zespodu nechybí dokovací konektor.

Pohodlné pracovní prostředí

HP ProBook 640 G2 otevřený

Notebook HP ProBook 640 G2 je primárně pracovním nástrojem, pro což by měl splňovat všechny předpoklady. A tomu tak opravdu je. Když jej otevřete, budete mít k dispozici vhodně rozloženou klávesnici. Ta je mimochodem podsvícená. Její tmavší vzhled s rámečkem ji opticky krásně odděluje od světlého šasi. Použity jsou klávesy s příjemným zdvihem, takže psaní je jedna radost. V této části notebooku vám pochopitelně nebude chybět ani zapínací tlačítko, dostatečně velký a citlivý TouchPad a v neposlední řadě čtečka otisku prstů. Ta je jedním z bezpečnostních prvků notebooku.

Zvolte si to správné rozlišení

HP ProBook 640 G2 disponuje 14“ displejem, který může z výroby nabývat dvou rozlišení. Záleží na tom, jakému z nich dáte přednost. Pracovní plocha může mít rozlišení 1366x768 pixelů nebo 1920x1080 pixelů. Zobrazování barev, pozorovacích úhlů a jasu lze označit za průměrné. Ve vrchní části rámečku kolem displeje přijde vhod 720p HD webkamera.

Všechny nabízené varianty provedení notebooku HP ProBook 640 G2 jsou dodávány pouze s integrovanou grafickou kartou, kterou je Intel HD Graphics 520.

Výkon HP ProBook 640 G2

HP ProBook 640 G2 zleva

Notebook HP ProBook 640 G2 neokupuje segment obchodní výpočetní techniky pro nic za nic. Jeho kompaktnost je doprovázena i odpovídajícím výkonem pro běžnou práci. Využívány jsou procesory od Intel Core i3-6100 U, přes procesory Intel Core i5-6200U a Intel Core i5-6300U až po Intel Core i7-6600U s technologií Intel Turbo Boost Technology a 4 MB cache.

Výkon notebooku pochopitelně ovlivňuje také operační paměť, která je tvořena dvěma sloty DDR4 s rychlostí 2133 MHz. Maximální kapacita může dosahovat 16 GB. Co se týče diskové kapacity pro ukládání dat, může dosahovat velikosti až 1 TB, včetně varianty s SSD diskem.

Pro práci, jako stvořený

Z celkového hlediska je model HP ProBook 640 G2 ideálním pomocníkem v kanceláři i na cestách. Z tohoto pohledu mu nic nechybí, od elegantního vzhledu, přes dobré zpracování, konektivitu až po vyžadovaný výkon. Své zastoupení samozřejmě najde i v domácnostech.

Všechny notebooky HP ProBook 640 G2 aktuálně v prodeji

HP ProBook 640 G2 otevřený
HP ProBook 640 G2 otevřený