Notebook pro nejběžnější účely. Kompaktní, výkonný a zároveň dostatečně reprezentativní. Takový je model HP ProBook 640 G3, který vyniká hned v několika oblastech.

HP ProBook 640 G3 je pomyslným univerzálem v oblasti mobilní výpočetní techniky. Primárním segmentem této modelové řady je střední obchodní třída. Bohaté zastoupení pochopitelně nachází i v domácnostech při každodenních činnostech. Poznejte tento model notebooku do nejmenšího detailu.

Kvalitní spojení kovu a plastu

HP ProBook 640 G3

Notebook HP ProBook 640 G3 je zajímavým designovým skvostem. Z pohledu vzhledu působí velice celistvým dojmem. Použití tmavé a stříbrné barvy je elegantní. Nejbytelnější součástí této výpočetní techniky je ocelová konstrukce. Zbývající části jsou zhotoveny z plastu, popřípadě z toho vyztuženého u vrchní části displeje.

Právě elegantní tmavé šasi s černým logem HP může mít jeden jediný neduh. A tím jsou možné otisky prstů. Vnitřní stříbrný plast takovým nešvarem netrpí. Při psaní s položenýma rukama na notebooku tak nebudete mít problém. Originální je také spojení černé klávesnice a stříbrného plastu okolo, které přináší zajímavý kontrast.

Jak už padla zmínka v samotném názvu tohoto článku. HP ProBook 640 G3 je notebookem o velikosti 14". Tomu pochopitelně odpovídají i rozměry. Ty lze označit za kompaktní. Šířka je 340 mm, hloubka činí 23,7 mm a výška je 27 mm. V tomto ohledu působí notebook jako určitý „cvalík“, ale ve skutečnosti to není tak hrozné.

V případě vzhledu se můžete spolehnout na přesné linie, standardní panty u displeje a celkově moderní design. Kompletní zpracování jednoduše odpovídá zlaté střední třídě.

Konektorová výbava jako u předchůdce

Notebook HP ProBook 640 G3 je pokračovatelem konektorové výbavy předchozích modelů této řady. To znamená, že všechny porty jsou tradičně rozmístěny po třech stranách. Naprostou samozřejmostí je bezdrátová konektivita zajištěná prostřednictvím Wi-Fi a Bluetooth.

Nejméně portů naleznete vzadu, k čemuž pochopitelně dochází z praktického hlediska. Tam se nachází pouze VGA. Levá strana notebooku je vyhrazena optické mechanice a čtečce čipových karet. Za žebrováním od chlazení je umístěn zámek Kensington. Všechny porty jsou tak situovány vpravo. Nejprve je to univerzální audio konektor pro sluchátka a mikrofon. Pak následuje port USB 3.1 typu C, DisplayPort, dva porty USB 3.1 typu A, RJ-45, slot pro SIM kartu a konektor pro nabíjení. Na střední třídu notebooků jde o velice slušnou výbavu.

Spolehnout se můžete také na to, že HP ProBook 640 G3 celkem snadno a rychle připojíte k odpovídající dokovací stanici od společnosti Hewlett-Packard.

Klávesnice bez numerické části

HP ProBook 640 G3 rozebraný

Ona zmiňovaná kompaktnost 14" notebooku je pochopitelně vykoupena jednou zásadní věcí. A to je absence numerické klávesnice, což u velikosti tohoto notebooku není nic neobvyklého. O to více si možná užijete psaní na klávesnici. Vliv na to bude mít zdrsněný povrch kláves a jasný tlakový bod. Při psaní se Vám dostane i zvukové zpětné odezvy. Zároveň se nemusíte obávat nevhodného průhybu klávesnice, pokud na ni ovšem nebudete výrazně tlačit. Důležitá zmínka by měla padnou i o absenci podsvícení klávesnice.

Co se týče okolí, k dispozici budete mít zapínací tlačítko vlevo nahoře. Vpravo nahoře jsou dvě funkční tlačítka. Mezi nimi je umístěno elegantní mřížkování, za nímž jsou ukryty reproduktory. Pod klávesnicí se nachází snímač otisku prstů a další důležitý ovládací prvek. Tím je touchpad o velikosti 98 x 51 mm. Pro ovládání myši naprosto dostačující plocha. Její součástí jsou dvě ovládací tlačítka.

Zvolte displej s tím správným rozlišením

Notebook HP ProBook 640 G3 byl na trhu uveden hned s několika typy displejů. Ty se liší především svým rozlišením. Základní verze nabízí HD rozlišení 1 366 x 768 pixelů. Rozsáhlejší pracovní plochu však získáte díky vyššímu FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. Nad displejem je prakticky ukrytá webová kamera.

HP ProBook 640 G3 disponuje z pohledu kvality průměrným displejem. To znamená, že musíte počítat s trochu nižším kontrastem, a ne tak dobrými pozorovacími úhly. Nutno ale podotknout, že pro běžnou kancelářskou práci nebo jako notebook na doma jde o dostatečnou variantu.

Střední třída s optimálním výkonem

HP ProBook 640 G3 z boku

Zařazením HP ProBook 640 G3 do střední třídy ovšem neztratíte nic z výkonu této výpočetní techniky. Ten bude pro běžné výpočetní operace zcela plnohodnotný. Vliv na to má použití sedmé generace procesorů Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. K dispozici máte také dva sloty pro operační paměti, které se na výkonu značným způsobem podílejí. Aplikovat lze paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Jejich maximální podporová kapacita je 32 GB.

V útrobách notebooku HP ProBook 640 G3 naleznete integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 620. Z výroby však vzešel i model s vylepšenou grafikou AMD Radeon R7 M465 s kapacitou 2 GB pro náročnější uživatele.

Co se týče diskové kapacity, jasnou volbou je SSD disk, který může dosahovat kapacity až 1 TB.

Přednosti HP ProBook 640 G3

Až na několik málo výtek prezentovaných v této recenzi převládají u modelu HP ProBook 640 G3 jenom samé klady. Robustní a bytelné tělo, jasný matný displej, tichý chod i při vyšším výkonu a celkem dobrá výdrž při dobré kondici baterie. Notebook HP ProBook 640 G3 třetí generace si najde určitě řadu příznivců.

HP ProBook 640 G3

HP ProBook 640 G3 z boku