Notebook HP ProBook 650 G2 je se svou velikostí 15,6“ a nabízenou konfigurací ideální volbou pro nenáročné uživatele v domácnosti a skvělým pomocníkem v komerčním segmentu.

Všechny notebooky HP ProBook 650 G2 aktuálně v prodeji

Univerzální vzhledem i výkonem. Tak nějak by šel charakterizovat notebook HP ProBook 650 G2, jehož typové označení vypovídá o tom, že jde o velikostí variantu 15,6“. Ta se mimochodem pyšní poměrně zajímavými rozměry 378x257x27,4 mm a hmotností 2,31 kg. Co všechno tento notebook přináší?

Základem je kvalitní šasi

HP ProBook 650 G2 zleva

Pro tuto řadu notebooků je typickým výrobním materiálem plast, který je však doplněn o zpevňující příměsi ve spodní části základny a víku displeje. Zpozorovatelné je to při tlacích na tyto části. Ty se výrazně neprohýbají a jsou stabilní. Středová část HP ProBook 650 G2 je ve světlejším šedivém vyhotovení, což působí dobrým dojmem při otevření notebooku.

Ani s otevíráním nebudete mít žádné problémy, což dokazují použité pevné panty umožňující vyklopení displeje o 180°. Displej bez sebemenšího problému otevřete jednou rukou. Jeho vrchní část je opatřena nepřehlédnutelným logem HP. V tomto směru lze notebooku považovat za elegantní model, na který se dobře kouká nejenom v uzavřeném, ale také v otevřeném stavu. V rámci využití v komerční sféře je tedy dostatečně reprezentativním pracovním nástrojem.

Pojďme se ale společně podívat na všechny důležité části notebooku HP ProBook 650 G2.

Displej o velikosti 15,6“

První, co při práci s HP ProBook 650 G2 uchopíte do ruky bude displej. V jeho případě lze volit rozlišení 1366x768 pixelů nebo FullHD rozlišení 1920x1080 pixelů. Zařízení této cenové kategorie poskytuje poměrně dobré zobrazení barev, pyšní se rovnoměrnou svítivostí, má dobrý čas odezvy a ani z pohledu pozorovacích úhlů nebudete strádat. Vzhledem k tomu, že jas obrazovky není příliš vysoký, práce venku na přímém slunci nebude asi dvakrát ideální. Jediným plusem je snad pouze to, že zobrazovací plocha je matná.

Pro doplnění ještě uvedeme, že nedílnou součástí displeje je webová kamera. Pokud jde o grafickou výbavu, plně odpovídá primárnímu použití notebooku. To znamená, že volit lze ze dvou integrovaných grafických karet, jakými jsou Intel HD Graphics 520 a Intel HD Graphics 530.

Od displeje ke klávesnici

HP ProBook 650 G2 zezadu

Nedílnou součástí každodenního pracovního procesu s notebookem HP ProBook 650 G2 bude pochopitelně vstupní část v podobě klávesnice. Na její provedení si zvyknete poměrně brzy stejně, jako na variantu s podsvícenými klávesami. Hlučnost klávesnice při psaní je minimální, tlakový stisk průměrný a rozmístění optimální. Díky velikosti notebooku 15,6“ počítejte s plnohodnotnou numerickou klávesnicí.

Kromě klávesnice je důležitým ovládacím prvkem také TouchPad o velikosti 10,4x5,9 cm. Ten na rozdíl od černé klávesnice koresponduje se světle šedým šasi vnitřní části notebooku. Jeho zpracování je elegantní. TouchPad lze snadno a rychle aktivovat či deaktivovat. O tom mimochodem informuje oranžová dioda.

Konektorová výbava pro každodenní práci

Používání notebooku se pojí i s nezbytnou konektorovou výbavou, která rozhodně není k zahození. „Nejčistší“ je v tomto směru přední strana, kde nenajdete žádné rušivé prvky. Ba naopak, nachází se tu přehledné informační diody. Obdobně je na tom i zadní část HP ProBook 650 G2, kde je umístěn pouze konektor pro VGA a sériový port.

Vlevo je zámek Kesington, čtečka karet SmartCard a optická mechanika včetně větracích otvorů. Daleko bohatší zásobu konektorů najdete vpravo. Vedle napájecího konektoru je slot pro SIM kartu, čtečka SD karet, LAN, dva porty USB 3.0, DisplayPort, USB -C a kombinovaný audio konektor. Na notebook této velikosti jde jistě o slušnou výbavu, která vás nebude nikterak omezovat.

Pro doplnění ještě zmíníme dokovací konektor nebo bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth.

Výkon nabízí široké možnosti použití

HP ProBook 650 G2 zprava

Notebook pro běžné domácí činnosti i notebook pro kancelářskou práci. Tohle všechno splňuje HP ProBook 650 G2, který je vybaven odlišnými typy procesorů podle toho, jaké výpočetní výkony jsou od něj očekávány. Tou nejslabší variantou je procesor Intel Core i3-6100U. Následují procesory Intel Core i5 6200U až 6440HQ. Nejvýkonnější jsou procesory Intel Core i7-6600U a Intel Core i7-6820HQ.

Pokud píšeme o výkonu notebooku HP ProBook 650 G2, musíme zmínit také operační paměť, pro níž jsou určeny dva sloty DDR4 s frekvencí 2133 MHz. Maximální podporovaná kapacita paměti je 16 GB. U pevných disků se lze spolehnout na klasické HDD, ale i SSD disky. Maximální kapacita je až 1 TB.

Verdikt HP ProBook 650 G2

HP ProBook 640 G2 zleva

Notebook HP ProBook 650 G2 je určitě dobrým každodenním společníkem v kanceláři. Model s průměrným zvukem a displejem, který ale rozhodně nevyužijete pro hraní her. Na druhou stranu s ním bez problému zvládnete běžné kancelářské práce, a ještě s ním uděláte dojem na obchodní schůzce.

Všechny notebooky HP ProBook 650 G2 aktuálně v prodeji

HP ProBook 650 G2 zleva
HP ProBook 650 G2 zprava