Kancelářský notebook, kterému z pohledu uživatelského komfortu nic nechybí. To je model HP ProBook 650 G3. Oblíbená třetí generace s dostatečnou nabídkou výkonu.

Všechny notebooky HP ProBook 650 G3 aktuálně v prodeji

HP ProBook 650 G3 je zvětšenou odnoží modelu HP ProBook 640 G3, kterému jsme se věnovali v jedné z našich předchozích recenzí. Tento model vychází ze stejného základu, jen se liší větší velikostí. Díky tomu získává nějaké ty věci navíc. Poznejte notebook HP ProBook 650 G3 do nejmenšího detailu.

Business notebook promyšlený do detailu

HP ProBook 650 G3

Řadu notebooků ProBook od společnosti Hewlett-Packard lze s naprostou jistotou označit slůvkem „business“. Napovídá tomu řada faktorů. Není to pouze dobrá konektorová výbava, tichý chod, dlouhá výdrž a výkon. Podstatný je také reprezentativní vzhled, který se v tomto případě rozhodně nezapře.

Zavřený notebook budí dojem, že je celý černý, respektive tmavý. Opak je však pravdou. Po jeho otevření na vás vykoukne světlé plastové šasi s elegantním vzhledem. K tomu přispívá černá klávesnice korespondující s černým rámečkem kolem displeje.

Z pohledu designu si u notebooku HP ProBook 650 G3 nemůžete na nic stěžovat. Kvalitní panty, vyztužené víko displeje s černým logem HP, ale také patřičná robustnost navozující pocit vyšší bytelnosti. Po hmatu lze zjistit, že tento model nebude trpět přehnaným vrzáním. Vše lícuje, jak má a jeho mobilita je zaručena patřičnými rozměry. Při úhlopříčce 15,6" dostanete notebook o velikosti 378 x 257 x 27,4 mm. Pravda, nejde o žádný ultrabook. V kanceláři nebo doma na stole to však řešit nebudete. Ani hmotnost kolem 2,31 kg.

Výkon rozhodně potěší

S notebookem HP ProBook 650 G3 se každý sžije během velice krátkého okamžiku. Hlavním důvodem bude dostatečný výkon. Ten je pro běžné výpočetní operace naprosto ideální. Stejně, jako u čtrnáctipalcové varianty notebooku také v tomto případě získáte sedmou generaci procesorů Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. A s nimi už se dá pohodlně pracovat.

Výkonu sekundují ještě operační paměti, které mohou nabývat celkové kapacity 32 GB. K dispozici jsou dva sloty pro paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Vzhledem k tomu, že jde o výpočetní techniku vhodnou pro kancelářskou práci, nelze pochybovat o aplikování integrované grafické karty. Použita je grafika Intel HD Graphics 620, popřípadě Intel HD Graphics 630. Narazit můžete také na konfiguraci s externí grafickou AMD Radeon R7 M465 s kapacitou až 2 GB.

Notebook stvořený pro práci

HP ProBook 640 G3 zepředu

Využívání výpočetní techniky není pouze o výkonu. Každý potřebuje čas od času připojit externí zařízení. A také v tomto směru má HP ProBook 650 G3 co nabídnout. Jeho konektorová výbava je s přihlédnutím k velikosti 15,6" naprosto dostatečná.

Jeden port USB-C, dva porty USB 3.0, RJ-45, dokovací port, univerzální audio konektor pro sluchátka a mikrofon, DisplayPort, VGA, ale i čtečka karet. Volitelně lze získat sériový port. Nechybní pochopitelně napájecí konektor, slot pro SIM kartu a bezdrátové technologie typu Wi-Fi a Bluetooth. Nejvíce portů je situovaných na pravé straně, vlevo se nachází primárně optická mechanika a vzadu zmiňovaný VGA port.

Uživatelské prostředí HP ProBook 650 G3

Pokud jde o reálnou práci a využívání notebooku HP ProBook 650 G3, je třeba se zmínit o dvou zásadních součástech této výpočetní techniky. Je to displej a klávesnice. V případě displeje určitě vsaďte na vyšší rozlišení FHD 1 920 x 1 080 pixelů. I když existuje varianta s HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů, FHD bude z hlediska použitelnosti komfortnější záležitostí. Jedná se o SVA eDP anti-glare displej s LED podsvícením. Matná obrazovka má určitě něco do sebe. Zobrazovací hodnoty lze označit za průměrné ve všech směrech.

Když sjedete očima pod displej notebooku HP ProBook 650 G3, čeká na vás další pracovní plocha v podání klávesnice. Její černé provedení je velice elegantně zasazeno do plastového stříbrného šasi. Díky tomu klávesnice ještě více vynikne. Velikost notebooku 15,6" je příslibem numerické části, což řada potenciálních uživatelů dozajista ocení. Standardní rozložení kláves, příjemný povrch, optimální zdvih a zpětná odezva. Z pohledu psaní nelze tomuto modelu cokoliv vytknout.

Součástí klávesnice je také trackpoint a touchpad. Oba tyto ovládací prvky mají svá vlastní funkční tlačítka. Používat tedy můžete to, na co jste zvyklí. Součástí této plochy je mimo jiné i čtečka otisku prstů. Přímo pod displejem naleznete zapínací tlačítko a na opačné straně to budou dvě funkční tlačítka. Celou pracovní plochu z hlediska estetiky doplňuje mřížkování, kde jsou aplikovány reproduktory. Uživatelskému prostředí HP ProBook 650 G3 tak nelze cokoliv vytknout.

Doplňující informace

HP ProBook 640 G3 rozdělaný

Zmínit bychom se měli také o tom, že notebook HP ProBook 650 G3 je obvykle vybaven rychlejšími SSD disky, které mohou dosahovat kapacity až 1 TB. Právě varianta SSD přispívá k celkové rychlosti výpočetní techniky. Praktická bude také 720p HD webkamera umístěná v horním rámečku displeje. Ochuzovat se proto nemusíte o komunikaci s přáteli, zákazníky nebo kolegy z práce. Standardně je do notebooku HP ProBook 650 G3 aplikována tříčlánková baterie 48 Wh.

Je jasné, že tento firemní notebook střední třídy má rozhodně co nabídnout. Od dobře vypadajícího vzhledu, přes výkon, tichý chod, až po dostatečnou konektorovou výbavu.

Všechny notebooky HP ProBook 650 G3 aktuálně v prodeji

HP ProBook 650 G3

HP ProBook 640 G3 zepředu