Notebook HP ProBook 650 G4 je typickým představitelem oblíbené řady mobilní výpočetní techniky sázející na preciznost zpracování, funkčnost a dostatečný výkon. Elegán, který udělá hodně práce nejenom ve firemním segmentu, ale také doma.

Všechny notebooky HP ProBook 650 G4 aktuálně v prodeji

Cenově dostupnější firemní notebook. S takovým označením kdysi vstupoval na trh právě HP ProBook 650 G4, který byl optimalizován pro nenáročný komerční segment. Modelová řada držící se zajetých a osvědčených kolejí, a přesto nabízející moderní a nadčasové pojetí. Možná právě proto je natolik oblíbeným i po delší době od uvedení na trh a širokému portfoliu uživatelů má co nabídnout.

Elegantní vzhled v šedém provedení

HP ProBook 650 G4

Když se zadíváte na HP ProBook 650 G4 ihned si povšimnete, že oproti svému předchůdci je tento model o něco hranatější, což celkovému designu jen prospívá. Stříbrné provedení působí velice honosným a reprezentativním dojmem. Černé jsou pouze rámečky kolem displeje a klávesnice. Vše působí jasněji než typ G3.

S přihlédnutím k tomu, že jde o řadu ProBook je třeba myslet na to, že hlavním výrobním materiálem je v tomto případě plast. O tom, jak dobře působí na pohled jsme si řekli. Co ale na omak? V tomto směru lze notebook HP ProBook 650 G4 označit za běžný standard, který svému účelu poslouží na výbornou. Plastový kryt displeje je se základnou spojen prostřednictvím dvou decentních kovových závěsů. Ty působí bytelným dojmem. S drobným průhybem některých částí notebooku jednoduše musíte počítat. Jde však o běžnou věc v této cenové kategorii výpočetní techniky.

Zmínka by měla padnout také o tom, že se jedná o model s úhlopříčkou 15,6", od níž se pochopitelně odvíjí i fyzické parametry notebooku. Vzhledem k tomu, že ho můžete zakoupit ve dvou variantách s klasickým i dotykovým displejem, mohou být parametry následující.

  • Klasický displej – velikost notebooku 37,7 x 25,7 x 2,395 cm
  • Dotykový displej – rozměry notebooku 37,7 x 25,7 x 2,495 cm

Hmotnost u modelu se základním displejem je od 2,18 kg. Pokud pořídíte dotykovou verzi, hmotnost začíná na 2,4 kg.

Výpis portů, včetně optické mechaniky

HP ProBook 650 G4 z boku

Většina současných notebooků už nedisponuje optickou mechanikou. HP ProBook 650 G4 je tak trochu výjimkou. I když nabízí velice kompaktní rozměry, výrobce do notebooku zakomponoval i slim mechaniku, která je v podstatě neviditelná a nikterak nenarušuje celkový vzhled. A jak je to s konektorovou výbavou notebooku?

Všechny porty hledejte logicky po stranách. Vpravo se nachází již zmiňovaná optická mechanika v provedení slim, nad níž je umístěna čtečka čipových karet. Kromě žebrování pro přívod vzduchu tu najdete už jen zámek Kensington.

Ta pořádná porce konektorů je situována vlevo. Výčet bude začínat kombinovaným audio konektorem pro sluchátka a mikrofon. Za ním je port USB 3.1 typu C, dva porty USB 3.0 typu A, HDMI, RJ-45, RS-232, dokovací port, slot pro micro SD a konektor pro napájení. Notebook HP ProBook 650 G4 je samozřejmě vybaven bezdrátovými technologiemi Wifi a Bluetooth. Tohle je dostatečný výčet toho, co vám poslouží pro každodenní práci a užívání.

Pracovní nástroj se vším všudy

HP ProBook 650 G4 otevřený

Když otevřete notebook HP ProBook 650 G4 zjistíte, že vám nabízí plnohodnotné pracovní prostředí. Nyní narážíme na provedení klávesnice, která je vzhledem k velikosti modelu plnohodnotná. Obsahuje tedy i numerickou část. Klávesnice typu chiclet má šest řad a je zapuštěna do výřezu v těle notebooku. Z pohledu designu jde o příjemnou záležitost a z hlediska užití budete také nadšeni. Klávesy mají totiž optimální zdvih kláves, příjemnou odezvu a povrchovou úpravu. Vadit vám může maximálně absence podsvícení.

Přímo nad klávesnici se nachází široký pás, pod nímž jsou ukryty reproduktory. Naopak pod klávesnicí je k dispozici touchpad o velikosti 11,5 x 6,3 cm. To je dostatečná plocha pro ovládání kurzoru prstem. Kluzký povrch je z pohledu užívání velice příjemný. Do touchpadu jsou zároveň integrovány dvě funkční klávesy. Prostor kolem klávesnice ještě doplňuje čtečka otisku prstů. Vše působí celistvým a elegantním dojmem. A verdikt nad touto částí notebooku? Ze psaní na něm budete jistě nadšeni.

Displej odpovídající cenové kategorii

Co se týče zobrazovací plochy, dostane se vám běžného průměru. To se týká zobrazovacích úhlů, barevného podání i svítivosti. Ta dosahuje u všech variant displeje hodnoty 220 nitů. V závislosti na typu displeje se domůžete i odpovídajícího rozlišení. Ve hře je klasický displej SVA, ale také vylepšená verzi IPS.

  • HD rozlišení 1 366 x 768 pixelů
  • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů

HP ProBook 650 G4 je notebookem určeným k běžným kancelářským činnostem a domácímu užití. Od toho se také odráží grafická výbava tohoto modelu. V základu můžete počítat s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 620 a Intel UHD Graphics 620. Ti náročnější mohou sáhnout po verzi s dedikovanou grafikou AMD Radeon RX540 s pamětí 2 GB.

Výkon a ostatní parametry

HP ProBook 650 G4 zezadu

Zmínka musí pochopitelně padnout o tom nejpodstatnějším, což je výkon notebooku. O ten se starají procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7 sedmé a převážně osmé generace. Díky tomu se vám dostane optimálního výpočetního výkonu. Ten je samozřejmě podpořen i operačními paměťmi. HP ProBook 650 G4 disponuje dvěma sloty. Když zvolíte sedmou generaci procesorů, frekvence pamětí je 2 133 MHz, u osmé generace procesorů je to frekvence 2 400 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 32 GB.

U notebooků HP ProBook 650 G4 se lze setkat také s odlišnými typy pevných disků. Využít lze M.2 storage s kapacitou disku až 1 TB, takže i v tomto směru je zajištěna patřičná rychlost.

Celkové zhodnocení

Model HP ProBook 650 G4 je určitě zdařilým nástupcem předchozí generace. Mezi jeho největší klady patří rozhodně design, velice pohodlná klávesnice, celkem odolně působící šasi a v neposlední řadě dobrý výkon a řada bezpečnostních prvků hardwarového a softwarového rázu. Mezi drobná negativa lze zařadit absenci podsvícení, častější spínání ventilátoru a průměrný displej. Otázkou ovšem zůstává, zda vám takové věci vůbec budou chybět při využití, k němuž je HP ProBook 650 G4 stvořen.

Všechny notebooky HP ProBook 650 G4 aktuálně v prodeji

HP ProBook 650 G4

HP ProBook 650 G4 z boku

HP ProBook 650 G4 otevřený

HP ProBook 650 G4 zezadu