Tato počítačová pracovní stanice je nástrojem s vyšším, než standardním výpočetním výkonem. Hledáte-li v této oblasti dostatečné zázemí s možností rozšíření některých komponent, je model HP Workstation Z400 ideální volbou.

Přehled modelů HP Workstation Z400 aktuálně v prodeji.

HP Workstation Z400

HP Workstation Z400 je pracovní stanicí, která na trh vstoupila již před několika lety. I přesto má potenciálním zákazníkům o kvalitní stolní počítač stále co nabídnout. Navíc s přijatelnou rozšiřitelností jednotlivých komponent.

Pracovní stanice od Hewlett-Packard působí na první pohled elegantně a její vzhled vychází z předchůdců. Už tehdy byl tento design zcela nadčasový a bez sebemenšího problému zapadne pod váš pracovní stůl. Úmyslně píšeme pod stůl, protože větší rozměry 453x455x169 mm nejsou při průměrné hmotnosti kolem 15 Kg zrovna dvakrát ideální volbou na stůl. Nemožné to ale není.

Základ stolního počítače tvoří šedé boční stěny vyrobené z plechu, takže šasi působí velice bytelným a odolným dojmem. Výrobním materiálem je bezpochyby i černý plast, který má své pevné místo v přední části pracovní stanice. Nejviditelnějším prvkem je černá mřížka.

HP Workstation Z400 odpředu dozadu

Abychom vás seznámili s tímto výkonným modelem do nejmenšího detailu, popíšeme vám podrobně vše, co vám přináší. Začít bychom měli od toho nejviditelnějšího elementu, jímž je přední část. S tou také při každodenní práci přijdete do styku nejvíce.

Vespod jsou to dva porty USB 2.0, konektory pro připojení sluchátek, mikrofonu, IEEE 1394a (Firewire) a tlačítko pro zapnutí a vypnutí počítače. Nad tím vším se pak nachází tři sloty 5,25“, kam můžete umístit libovolné komponenty. Ve většině případů bývá naprostým základem optická mechanika DVD.

Zvenčí pro vás bude zajímavá ještě zadní strana, kam připojíte velkou řadu nejrůznějších periferií. Poslouží vám k tomu šest portů USB 2.0, LAN, PS2 konektor pro klávesnici a myš a audio konektory Line IN, Line OUT a mikrofon.

Vnitřní výbava HP Workstation Z400

HP Wordkstation Z400 otevřený

Po stisku jediného funkčního prvku na boční straně HP Workstation Z400 se obratem dostanete do vnitřních útrob stolního počítače. Ani tady určitě nepřijdete zkrátka. Vždyť jde o pracovní stanici, k níž praktické rozšíření jednoduše patří.

Z pohledu vnitřních slotů počítejte s dvěma sloty PCIe x16, jedním slotem PCIe x4, jedním slotem PCIe x4 a dvěma sloty PCI. Nechybí ani čtyři interní porty pro USB 2.0. Součástí této části počítače je samozřejmě i zdroj o výkonu 475 W, který pohání celou tuto výkonnou sestavu.

V této části recenze nesmíme zapomenout ani na sloty pro operační paměť, do nichž budete schopni umístit moduly DDR3 pracující na frekvenci 1 333 MHz o celkové kapacitě až 16 GB. Připraveny jsou také SAS a SATA sběrnice pro umístění několika pevných disků.

Výkon, jenž rozhodně potěší

Pracovní stanice HP Workstation Z400 je ve všech modelových řadách osazena procesorem Intel Xeon s 8 MB cache. Vsadit můžete na konkrétní typ s provozní frekvencí od 2,4 GHz až po 3,2 GHz. Počítat samozřejmě můžete i s grafickým výkonem. Ten byl z výroby rozdělen do několika kategorií a čítá hodně karet. Mezi ty nejoblíbenější patří určitě NVIDIA Quadro NVS 295, NVIDIA Quadro FX 1700, NVIDIA GeForce 450GTS nebo NVIDIA Quadro 600.

HP Workstation Z400 je výpočetním dílem, které v současnosti stojí za zvážení. Stolní počítač, jenž je příslibem bezproblémové práce a multimediální zábavy.

HP Workstation Z400

Přehled modelů HP Workstation Z400 aktuálně v prodeji.