Pořiďte si pracovní stanici, která vás nezklame svým výkonem, originálním vzhledem a kvalitou zpracování. Dejte zelenou moderním technologiím, s nimiž dosáhnete požadovaných výsledků. To a mnohé další vám přináší HP Workstation Z420.

Přehled modelů HP Workstation Z420 aktuálně v prodeji.

HP Workstation Z420

Sníte o stolním počítači, s nímž si užijete spoustu herní zábavy a uděláte přemíru graficky i výpočetně náročné práce? Potom bude pracovní stanice HP Workstation Z420 tou ideální volbou. Nástupce modelu Z400 sázející na celo-černé šasi a použití novodobějších komponent.

Už letmý pohled na tento stroj ve vás vzbudí dojem, že výkonu zde bude určitě na rozdávání. Do jisté míry k tomu může přispívat celková robustnost zařízení, jež se pojí s maximální rozšiřitelností dalších komponent. HP Workstation Z420 má velikost 447x445x178 mm.

HP Workstation Z420 zepředu

V přední části se setkáte s prvním výrobním materiálem, kterým je plast. Nejdominantnějším prvkem je jistě chladicí mřížka, po jejíž pravé straně jsou k dispozici následující porty – IEEE 1394a, mikrofon, sluchátka, čtečka paměťových karet a dva porty USB 3.0. To nejzákladnější, co budete mít při každodenní práci ihned po ruce.

Nechybí určitě ani tři sloty 5,25“, do nichž lze vkládat optické mechaniky, externí disky a podobné doplňky. Možnost rozšíření tu tedy je.

HP Workstation Z420 zezadu

HP Wordkstation Z420 s monitorem

Uchopíte-li tento stolní počítač, abyste se dostali k jeho zadní části, zjistíte, že boky jsou vyrobeny z černého a pevného plechu. Ten působí velice bytelným dojmem. Při nahlédnutí na zadní stranu na vás vyskočí milé překvapení ve formě ostatních konektorů – dva porty USB 3.0, čtyři porty USB 4.0, IEEE 1394a, dvakrát IEEE 1394b, audio, PS2, LAN a sériový port.

Nad tím vším se vyjímá mřížka, za níž je uschován napájecí zdroj o celkovém výkonu 600 W. Adekvátní pohon pro tak výkonnou stanici, kterou si z tohoto pohledu popíšeme ještě trochu blíže.

HP Workstation Z420 zevnitř

Po odklopení bočního krytu HP Workstation Z420 se vám naskytne další radostný pohled. Ve velké pracovní stanici je dostatek místa a možnost libovolného rozšíření. To umožňují například dva sloty PCIe x16, dva slot PCIe x8, jeden slot PCIe x4 a jeden slot PCI.

Dále můžete narazit na tři pozice 3,5“, do nichž umístíte například tři pevné disky, které připojíte přes rozhraní eSATA. Zkrátka poctivý základ, jak se patří.

Jaký je výkon HP Workstation Z420?

Pracovní stanici tohoto typu si budete pořizovat především kvůli poskytovanému výkonu, o němž je třeba se náležitě zmínit.

Při prozkoumávání vnitřního prostoru HP Workstation Z420 si nelze nepovšimnout osmi slotů DIMM, kam můžete vkládat operační paměti fungující na frekvenci 1600 MHz. Celkem lze vložit až 64 GB. Potěší také výkonné procesory z řady Intel Xeon

HP Workstation Z420 je určena pro výkon, využití najde u grafiků, konstruktérů, nebo těch kdo ji budou provozovat jako server. Tato moderní stanice je tak příslibem bezproblémové práce a multimediální zábavy na dalších pár let.

HP Workstation Z420

HP Workstation Z420

Přehled modelů HP Workstation Z420 aktuálně v prodeji.