Potřebujete výkonný stolní počítač pro multimediální práci nebo počítačové hry? Pak by vás mohla oslovit pracovní stanice HP Workstation XW4600, která nabízí dostatek výkonu a bohaté možnosti rozšíření.

HP Workstation XW4600 zepředu

Model HP Workstation XW4600 se řadí do kategorie pracovních stanic, které si velice jednoduše poradí s jakoukoliv 3D vizualizací. To všechno je podníceno kvalitní grafickou kartou a čtyř-jádrovým procesorem, o tom ale až později. Nyní se pojďme zaměřit na samotný design modelu Workstation XW4600.

Již na první pohled je zřejmé, jaké výrobní materiály byly použity. Je to kombinace tmavšího plastu a světlejšího ocelového šasi, jež dohromady tvoří velice kreativní a nápaditý celek. Nejde o žádný výstřední vzhled, ale profesionální pracovní stanici, z níž předpokládaný výkon, doslova čiší.

S přihlédnutím k rozměrům a výšce HP Workstation XW4600 je vhodnější umístit počítač spíše pod stůl. Díky dostatečné výbavě portů v přední části totiž nepotřebuje nahlížet do zadní strany.

HP Workstation XW4600 a jeho výbava portů

Přední část pracovní stanice je jednoznačná. V jednom ze slotů 5,25“ se ukrývá DVD mechanika, k upotřebení jsou však ještě další dva sloty 5,25“. Jeden slot 3,5“ je určen primárně pro disketovou mechaniku.

Kromě spouštěcího tlačítka jsou to především dva porty USB 2.0, jež vám budou kdykoliv k dispozici. Velice rychle si připojíte isluchátka nebo mikrofon. Tento výčet navíc uzavírá ještě FireWire port, jehož dostupnost je taktéž na přední straně.

Pakliže se na HP Workstation XW4600 podíváte zezadu, určitě vaší pozornosti neuniknou velké vzduchové průduchy, které zde plní vynikající úkol. Z pohledu připojení dalších externích zařízení si můžete vybírat ze sedmi portů USB 2.0, dvou portů PS/2, sériového a paralelního portu, LAN nebo audio výstupů. Zkrátka vše, nač si jenom vzpomenete.

Dostatek vnitřního prostoru

HP Workstation XW4600 zezadu

Jak již to bývá zvykem u výrobce stolních počítačů Hewlett Packard, nepotřebujete k otevření bočního krytu žádných speciálních nástrojů. Vše lze provést rychle, jednoduše a bez nářadí.

Po odklopení bočnice vás čeká poměrně milé překvapení, protože vnitřní prostor HP Workstation XW4600 je opravdu veliký. Nabízí se vám tak poměrně bohaté možnosti dalšího rozšiřování.

Abychom byli konkrétní, jsou to dva sloty PCI-E x16, jeden slot PCI-E x8, jeden slot PCI-E x1 a tři další sloty PCI. Pracovní stanice tak nabízí příjemné varianty rozšiřitelnosti dle potřeb konkrétního uživatele.

Spotřeba energie a hluk

U stolních počítačů je mnohdy pohlíženo také na spotřebu elektrické energie, především u těch, které se vyznačují vyšším hardwarovým výkonem. V tomto případě se lze pohybovat na spotřebě od 100W do 200W.

V rámci komfortního užívání je třeba zmínit i hlukovou stránku HP Workstation XW4600. Ta je však vynikající, i při vyšším zatížení. Na svědomí to má právě propracovaný chladicí systém, který je zpozorovatelný již na zadní straně počítače. Vše pak prozradí vnitřní uspořádání ventilátorů.

Hardwarová výbava HP Workstation XW4600

Pokud jde o hnací motor pracovní stanice, je to čtyř-jádrový procesor Intel Core 2 Duo a operační pamět DDR2. Vzhledem k tomu, že je pracovní stanice určena k náročným grafickým operacím, nesmí chybět samozřejmě ani kvalitní grafická karta, kterou tvoří NVIDIA Quadro FX 1700.

Hledáte-li výkonný stolní počítač, u něhož máte jistotu velice bohaté rozšiřitelnosti vnitřních komponent, vsaďte na profesionální řešení v podání HP Workstation XW4600, u něhož budete překvapeni hlavně vysokým výkonem.

HP Workstation XW4600