Potřebujete výkonné zázemí pro výpočetní operace? HP Workstation Z600 by mohl být pro Vás. Stolní počítač s dostatečnou variabilitou a slušným výkonem.

Přehled modelů HP Workstation Z600 aktuálně v prodeji.

HP Workstation Z600 je pracovní stanicí, o čemž svědčí už název tohoto produktu. Dalším poznávacím znamením bude bezpochyby design typický pro tyto výkonné stroje. A v neposlední řadě jsou to samozřejmě technické parametry počítače.

Kvalita zpracování na první pohled

HP Workstation Z600 sestava

Model HP Workstation Z600 je vyráběn pouze v jedné velikostní variantě. A tou je Rackable MiniTower. Rozměry jsou 445,1x165,3x44 mm. Z toho jasně vyplývá, že tento stolní počítač je vhodné někam uložit a nevšímat si jej. Na časté stěhování to rozhodně není.

První, čeho si každý povšimne je moderní design, na kterém se podepisuje kombinace plastového a kovového materiálu. Přední strana se pyšní dominantním žebrováním v černé barvě. Boky jsou světle šedé a jejich součástí je i ovládací prvek pro odejmutí krytu. Díky tomu se rychle a pohodlně dostanete do vnitřních útrob počítače. Tuto část lze každopádně uzamknout.

Konektivita, jak se patří

HP Workstation Z600

HP Workstation Z600 nabízí bohaté zázemí co se týče portů a možnosti rozšíření. Nejprve se pojďme věnovat té vnější části, s níž přijdete do styku pravděpodobně nejvíce. Základem všeho pro vás bude přední panel. Ten vedle vypínacího tlačítka nabízí také audio konektory – pro mikrofon i sluchátka. Dále jsou to tři porty USB 2.0 a jeden IEEE 1394a. Vepředu nechybí ani dva sloty pro optické mechaniky či jiné prvky.

Co se týče zadní části, k dispozici toho budete mít ještě daleko více. Je to audio in, audio out, mikrofon, dva porty PS/2, USB 2.0 hned šestkrát, LAN a sériový port.

Vnitřní rozšíření počítače

Při pokračování výčtu portů a rozšíření v případě vnitřních útrob počítače HP Workstation Z600 vás seznámíme a následujícím seznamem. K dispozici jsou tři porty USB 2.0.

Dále můžete využít dva PCI Express Gen2 x16, jeden PCI Express Gen1 x8, jeden Express Gen2 x8 a dva klasické sloty PCI.

Výkonné procesory Intel Xeon

HP Workstation Z600 z boku

Výkonná stránka HP Workstation Z600 bude pravděpodobně tím nejpodstatnějším, co zajímá většinu lidí plánujících investici do tohoto modelu. V tomto ohledu jistě není moc co vytknout.

U procesoru je jasnou Intel Xeon, který je k dostání v různých modelových řadách od E5504 až po E5570 pracujících na frekvenci 2,93 GHz s 8MB cache. Jako čipset je využit Intel 5550.

V rámci operační paměti je k dispozici až šest slotů DDR3 pracujících na frekvenci 1 333 MHz. Umístit do nich můžete maximální kapacitu 24 GB.

U volby té správné grafické karty byste si měli uvědomit, co od této pracovní stanice vlastně očekáváte. Z výroby je použito hned několik modelů. My vám nyní nastíníme jejich užití v kombinaci s danou prací. Pro profesionální grafiku 2D vám postačí NVIDIA Quadro NVS 295, pro nenáročné 3D činnosti NVIDIA Quadro FX 380 nebo vyšší řešení NVIDIA Quadro FX 1800. Při využívání High-end 3D vsaďte na NVIDIA Quadro FX 3800 a NVIDIA Quadro FX 4800.

V případě pevných disků lze díky většímu vnitřnímu prostoru aplikovat hned několik prvků najednou.

Výkonný pomocník se zajímavou cenou

HP Workstation Z600 je dnes pracovní stanice dostupná za přijatelnou cenu a přitom nabízí pořád slušný výkon, stabilitu a spoustu možností konektivity. Je to model se silným zdrojem 650 W, širokou rozšiřitelností a kvalitním zpracováním.

Přehled modelů HP Workstation Z600 aktuálně v prodeji.

HP Workstation Z600 HP Workstation Z600 z boku