Elegantní MiniTower s vysokým výkonem, který v mnohém předčí svého předchůdce Z600. To je pracovní stanice pro náročné uživatele HP Workstation Z620. Prostřednictvím této recenze ji budete moci poznat blíže.

Přehled modelů HP Workstation Z620 aktuálně v prodeji.

Pracovní stanice společnosti Hewlett-Packard byly vždy spojeny s výkonem, kvalitou zpracování a potřebnou rozšiřitelností. Nejinak tomu je i u modelu HP Workstation Z620, kde výrobce zapracoval na modernizaci oproti předchozí verzi Z600.

HP Workstation Z620 s monitorem

Co se týče designu, nečekejte žádné převratné změny. Proč také. Design je jednoduchý a příjemný, není třeba žádných výraznějších změn. I zde se setkáte s originálním žebrováním, nyní celé přední části. Černá plastová žebra skrývají dokonce i optickou mechaniku a počítač tak působí daleko komplexnějším dojmem.

Ocelové bočnice s elegantní povrchovou úpravou přispívají k celkově propracovanému a působivému dojmu. Za model HP Workstation Z620 se na pohled HP rozhodně stydět nemusí.

Co se týče rozměrů, ty jsou 444,5 x 464,8 x 171,5 mm. Celková hmotnost se pohybuje od 15,5 do 34,2 kg v závislosti na tom, po jaké výbavě sáhnete.

Konektorová výbava přední části

HP Workstation Z620

V tomto směru lze zaznamenat patřičný pokrok oproti předchůdci Z600. Kromě jednoho portu USB 2.0 jsou k dispozici ještě dva rychlejší porty USB 3.0. Vedle IEEE 1394a (firewire) připojíte také sluchátka a mikrofon. Pod dominantním zapínacím tlačítkem se nachází LED kontrolka prezentující aktivitu pevného disku.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, v přední části jsou za žebrovaným plastem originálně maskované dvě zásuvky 5,25“ pro vložení optické mechaniky a jiných komponent podobného typu.

Konektorová výbava zadní části

V okamžiku, kdy otočíte počítač HP Workstation Z620 zjistíte, že možnosti připojení jsou naprosto dostatečné. Pod velkým napájecím zdrojem s 800 W se nachází IEEE 1394a, čtyři porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, Audio Line Out, Audio Line In, dvakrát RJ-45, mikrofon a porty PS/2.

Vašemu pohledu neunikne ani velká mřížkovaná část, za níž se ukrývají dva větráky. Není se ostatně čemu divit, vždyť jde o pracovní stanici s patřičným výkonem.

Otevřete boční kryt a budete nadšeni

HP Workstation Z620 otevřený

Při potřebě využití maximálního potenciálu počítače HP Workstation Z620 se určitě nespokojíte pouze s externí konektorovou výbavou, ale budete přihlížet i k počtu dostupných slotů. Ty vám přijdou vhod při rozšíření vnitřních útrob počítače.

Vedle zmiňovaných 5,25“ slotů promítajících se do předního panelu jsou tu ještě tři 3,5“ sloty. Ty vám poslouží hlavně pro uložení pevných disků. Chybět nebude ani šest interních portů USB 2.0, deset SATA portů, jeden PCIe x8 Gen3, jeden PCIe x8(x4) Gen2, jeden PCIe x4(x1) Gen2 a jeden PCI. S tím si bezpochyby vystačí i ti náročnější zájemci o výkonný pracovní nástroj.

Nové procesory a až 96 GB RAM

Pracovní stanice HP Workstation Z620 je postavena na čipové sadě Chipset Intel C602. Používány jsou čtyřjádrové až dvanáctijádrové procesory Intel Xeon v modelových řadách E5-1607 až E5-2643. Setkat se můžete s aplikováním cache o velikosti 10 MB až 30 MB.

Velice příjemnou zajímavostí je 12 DIMM modulů pro operační paměti. Vložit tak můžete paměti běžící na frekvenci 1 600 MHz s celkovou kapacitu 96 GB. A to je slušný základ pro nejrůznější výpočetní operace.

Grafika se odvíjí od náročnosti zákazníka a jeho plánovaném využívání počítače. Je rozdíl, jestli si vystačíte s profesionální 2D prací nebo děláte vysoce výkonné GPU výpočty a High-end 3D grafiku. Ve všech případech jsou z výroby aplikovány grafické karty NVIDIA. A to v modelových řadách NVS, Quadro a Tesla.

HP Workstation Z620 si zaslouží pozornost

Pokud hledáte výpočetní výkon a nevyžaduje přenosné zařízení, HP Workstation Z620 je dobrá volba.

Přehled modelů HP Workstation Z620 aktuálně v prodeji.

HP Workstation Z620 otevřený HP Workstation Z620