Moderní vzhled, živé barvy a všestranné použití. Takový je monitor HP Z24i G2, jehož předností využijete při kancelářské práci, ale také v rámci nenáročného hraní her a zpracování grafiky.

HP Z24i G2 jednoznačně spadá do kategorie univerzálních monitorů s úhlopříčkou 24". Jeho parametry lze označit za průměrné, což přináší onu všestrannost. Když disponujete od každého kouskem, máte co nabídnout v mnoha segmentech. A přesně tohle je ten typ monitoru, který si najde poměrně široké portfolio spokojených klientů. HP Z24i G2 je primárně designovou záležitostí, u níž vám nebude chybět pestré nastavení a odpovídající technické parametry.

HP Z24i G2

Monitor je ideálním řešením pro práci, ale také zábavu. Použité technologie jsou příslibem ostrého obrazu, patřičné kvality a správného barevného ladění. Pojďme se však od obecných slov přesunout k praktickým údajům, jenž mají mnohem lepší vypovídající hodnotu. Nechte se okouzlit nekonvenčním provedením monitoru HP Z24i G2. Ten má stále co nabídnout.

Moderní design sehrává důležitou roli

Nejprve se budeme věnovat fyzickému provedení monitoru, který na první pohled vypadá nadčasově. Čelní design budí dojem novodobého modelu, i když už je nějaký ten pátek na trhu. Vliv na to mají primárně tenké boční rámečky, včetně toho horního. Spodní rámeček je širší, jak bývá zvykem, protože právě na něm se vyjímá logo společnosti HP.

Z přední strany si můžete povšimnout ještě jedné věci, a tou je poměrně široká základna stojanu budící dojem něčeho bytelného a stabilního. Naopak samotný stojan je spíše minimalistickým řešením, protože v jeho dolní části je velký otvor na kabely.

Na monitor HP Z24i G2 je ovšem zajímavý pohled i z ostatních stran. Tenké proporce jsou zpozorovatelné z boku, protože za čelním tenčím displejem je pouze středová vystupující část. To samé platí také zezadu, kde si kromě kompaktního provedení všimnete nepřehlédnutelného loga HP a značení modelu Z24. Tohle všechno laděné v černých barvách, které jsou pro monitor zcela vlastní.

Působivý a originální vzhled je tedy něčím, co nelze modelu rozhodně upřít. Jeho reprezentativní provedení tak potvrzuje použití na libovolném pracovním stole. Monitor má rozměry 53,09 x 35,05 x 4,67 cm, což je záruka jistého minimalismu. Stabilní základna má půdorys 25,91 x 21,59 cm. V některých případech může důležitou roli sehrávat i hmotnost. Jen monitor váží 3,7 kg a v kombinaci se stojanem se dostanete na hmotnost 6,6 kg. Kromě situování na stolu lze monitor HP Z24i G2 umístit také na zeď, a to prostřednictvím VESA 100 x 100 mm.

Stojan s možností pestrého nastavení

HP Z24i G2 porty

U vnějšího provedení HP Z24i G2 ještě zůstaneme, a to konkrétně u stojanu. O jeho působivém, praktickém a nadčasovém vzhledu jsme se už zmínili. Doplnit však zbývá ještě to, co tento stojan vlastně umí. Nejde o pouhý držák monitoru. Tohle je nastavitelný stojan, takže si zobrazovací plochu přizpůsobíte k obrazu svému. A to je z hlediska užívání hodně důležité.

Už letmý pohled na stojan připevněný k podstavci prozrazuje, že se můžete spolehnout na možnost otočení monitoru do strany, ať už chcete něco ukázat kolegovi vedle u stolu nebo z jiného důvodu. V tomto směru získáte celkem slušný rozsah otočení, který je limitován úhlem 45 stupňů na obě strany. Dále lze monitor uchopit a nastavit ho výškově. Rozsah je 0 až 150 mm, takže už žádné koupání směrem dolů.

V rámci spojení stojanu s monitorem si povšimnete podobného připevnění, jako se základnou. I v tomto místě lze zobrazovací plochu natáčet, takže můžete monitor obrátit na výšku. Jedná se totiž o Pivot provedení monitoru. Součástí přechodového můstku mezi stojanem a monitorem je také kloub umožňující sklápění obrazovky. Vertikální vyklopení je od -5 do 22 stupňů. Dostatečný úhel, s nímž monitor nastavíte k obrazu svému. V rámci dobré viditelnosti je vhodné zmínit se i o pozorovacím úhlu, který je 178 stupňů vertikálně a horizontálně.

Jak můžete správně tušit, nastavitelnost monitoru HP Z24i G2 není o nic ochuzena v porovnání s konkurenčními modely, a to i současné doby. Nezbývá tedy, než se blíže podívat na možnosti připojení a kvalitu zobrazení.

Konektorová výbava HP Z24i G2 a ovládání

HP Z24i G2 tlačítka

Stejně, jako jiné monitory, také HP Z24i G2 disponuje nezbytným množstvím konektorů. Konkrétně zezadu z vystouplé části za obrazovkou. Šikovně ukryté porty, které vám umožní připojit monitor k libovolnému zařízení, potažmo výpočetní technice. Výčet konektorů zleva doprava je následující. Vše začíná praktickým Security Lock slotem, na nějž navazuje USB 3.0 Upstream, VGA, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, Standard Quick Release Button, napájecí konektor a Power Switch.

Při pohledu zespodu si můžete povšimnout také ovládacích prvků, jimiž monitor HP Z24i G2 disponuje. Ty se naopak nachází v přední pravé části rámečku. Díky jejich praktickému umístění zepředu nekazí moderní vzhled tohoto modelu a zároveň jsou na dosah. Vpravo bez problému nahmatáte zapínací tlačítko. Za ním jsou v řadě dostupná další čtyři ovládací tlačítka pro snadné nastavení.

Pokud se budeme držet komplexní prezentace informací v rámci konektorové výbavy, nesmíme zapomínat ani na levou stranu monitoru. Právě zde jsou dva porty USB 3.0 typu A, do nichž můžete zapojit flashdisk, mobilní telefon, externí disk a jiná zařízení. Jednoduše je budete mít pěkně po ruce.

Kvality zobrazení monitoru

HP Z24i G2 USB

Širokoúhlý monitor s úhlopříčkou 24" se vyznačuje jak svým krásným vzhledem, tak zajímavými technickými parametry z hlediska podání barev a ostatních vlastností. Vzhledem k tomu, že HP Z24i G2 má poměr stran 16:10, cílí určitě na vyšší produktivitu, protože větší možnost rozložení oken je přínosem. Na pracovní ploše budete mít místa více než dost. Standardní rozlišení monitoru je 1 920 x 1 200 pixelů při 60 Hz.

Model HP Z24i G2 je příslibem osmibitové barevné hloubky, zobrazuje standardních 16,7 milionů barev, jeho kontrast je 1 000:1 a jas 300 cd/m2. Pokud máte potřebu, odstíny lze poměrně snadno zkalibrovat, gamut pokrývá sRGB a domůžete i krátké reakční doby 5 ms. Záruka ostřejšího obrazu je tedy na místě. IPS monitor s LED podsvícením je bez blikání díky technologii Flicker-free, z výroby se pyšní životností lampy 30 000 hodin do polovičního jasu a tvrdost samotného panelu odpovídá kvalitě 3H. Praktická je také ochrana před nežádoucím modrým světlem prostřednictvím Low Blue Light.

HP Z24i G2 – Univerzál, který se nezapře

Monitor je dobrou volbou do kanceláře, pro domácí užití i pro nenáročné hráče a zpracovatele multimédií. Pokud hledáte univerzálnost, je tohle určitě dobrá volba. Model HP Z24i G2 se podle nejrůznějších statistik pojí s nízkou poruchovostí, nabízí dostatek portů pro připojení, dokáže zvládat 75 Hz a při FHD rozlišení a 24" umí nabídnout praktický poměr stran 16:10.

HP Z24i G2 porty

HP Z24i G2 tlačítka

HP Z24i G2 USB