Pro náročnější výpočetní úlohy mnohdy nestačí klasický stolní počítač. Je zapotřebí odpovídající výkon, který vám přinesou pouze pracovní stanice Workstation. Jednou z nich je i HP Z440 Workstation.

Přehled modelů HP Workstation Z440 aktuálně v prodeji.

Pracovní stanice označované jako Workstation přináší něco více než klasický stolní počítač. Větší šasi, dokonale uspořádané komponenty, značné možnosti rozšíření a hlavně výkon. Jednou z osvědčených pracovních stanic je také HP Z440 Workstation. Model, který toho nabízí dost nejenom pro kancelářskou práci, ale i složitější výpočetní procesy.

Kvalitní šasi HP Z440 Workstation

HP Z440 Workstation

Samotné provedení pracovní stanice HP Z440 Workstation budí dojem výkonného stroje. Jeho rozměry jsou 445 x 432 x 169 mm a hmotnost činí 11 kg. Černé šasi působí skvělým dojmem. Přední straně dominuje žebrování odshora až dolů, které je přerušeno pouze pozicemi pro optické mechaniky a částí vyhrazenou pro nezbytné porty a konektory.

Jak už to bývá zvykem u mnoha pracovních stanic, ve vrchní oblasti se nachází praktické madlo, za které je možné HP Z440 Workstation uchopit a přenést na jiné místo. Tento designový prvek působí velice elegantně. Vzhledem k tomu, že jde o profesionální výpočetní techniku, pak se není čemu divit, že případná rozšiřitelnost vnitřních komponent je otázkou krátkého času. Na levé straně se totiž nachází madlo, s pomocí něhož snadno, rychle a bez jakéhokoliv nářadí vniknete do útrob pracovní stanice.

Hlavními výrobními materiály černého šasi jsou samozřejmě kov a plast. V tomto ohledu působí vše kvalitně, pevně a celistvě. HP Z440 Workstation je ale i reprezentativní a vedle vašeho pracovního stolu nebude dělat ostudu.

Co nabízí přední část pracovní stanice?

Při každodenním používání HP Z440 Workstation se nejčastěji dostanete do úzkého kontaktu s přední částí výpočetní techniky. Vpředu se nachází vše, co budete z hlediska možného připojení dalších zařízení potřebovat. Jsou to čtyři počty USB 3.0, včetně dvou audio konektorů. Jeden slouží pro připojení sluchátek, ten druhý pro připojení mikrofonu. Nad nimi se nachází hlavní vypínač pracovní stanice. Tohle všechno je zasazeno do plastového lemu vlevo.

Ve vrchní části HP Z440 Workstation jsou k dispozici dvě 5,25" pozice. Do nich můžete zasadit optickou mechaniku nebo jiné komponenty. Například panel se čtečkami paměťových karet a podobně. Pod nimi je ještě pozice pro slim mechaniku. V tomto směru vás pracovní stanice v ničem neochudí a neomezí.

Konektorová výbava HP Z440 Workstation

HP Z440 Workstation otevřený

Pracovní stanice HP Z440 Workstation toho pochopitelně nabízí dostatek také ve své zadní části. K dispozici budete mít několik portů a konektorů využitelných pro připojení ostatních periferií. Ve vrchní oblasti se nachází napájecí konektor. Uprostřed jsou konektory PS2 pro připojení myši a klávesnice. Následují dva porty USB 2.0 a čtyři porty USB 3.0. Vše je zakončeno síťovým konektorem RJ-45 a audio konektory Line-in a Line-out. V závislosti na použité grafické kartě pak můžete získat konektory pro připojení monitorů. Nejčastěji DVI a DisplayPort.

Nahlédnutí do vnitřku pracovní stanice

HP Z440 Workstation nenese označení pracovní stanice pro nic za nic. To znamená, že nabízí také patřičné rozšíření dle potřeb každého uživatele této výpočetní techniky. Uvnitř vám bude k dispozici kupříkladu jeden port USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Vhod přijdou dvě interní pozice 3,5". Tím pádem můžete počítač osadit více pevnými disky. Co se týče rozšíření prostřednictvím dalších karet, slotů je k dispozici více než dost. Jsou to dva sloty PCIe Gen3 x16 a po jednom slotu PCIe Gen3 x8, PCIe Gen2 x4, PCIe Gen2 x1 a PCI.

Výkon pracovní stanice HP Z440 Workstation

HP EliteDesk 800 G5 Tower zezadu

Alfou a omegou této pracovní stanice je především výkon zajišťující plynulý chod mnohých aplikací a rychlé zpracování složitějších výpočetních procesů. Základem všeho je čipset Intel C612. Použity jsou výkonné procesory řady Intel Xeon E5 v3. Čtyř, šesti a osmi jádrové procesory s podporou Intel vPro a maximální cache pamětí 10 MB, 15 MB nebo 20 MB. V závislosti na tom, jaký typ procesoru zvolíte. V případě výkonu lze určitě zmínit i maximální podporovanou kapacitu operační paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Je to 128 GB.

Ani grafický výkon nikterak nezahálí. Ten se hodně odvíjí od toho, jak moc jej budete využívat. V kategorii Professional 2D jsou dostupné karty NVIDIA NVS 310, NVIDIA NVS 315 a NVIDIA NVS 510. Skupina Entry 3D nabízí NVIDIA Quadro K420 a NVIDIA Quadro K620. V Mid-range 3D kategorii jsou to NVIDIA Quadro K2200, AMD FirePro W2100 a AMD FirePro W5100. Pokud z pohledu grafiky patříte k těm náročnějším uživatelům, sáhnete po NVIDIA Quadro K4200, NVIDIA Quadro K5200 nebo NVIDIA Quadro K6000.

Výkonná pracovní stanice se vším všudy

HP Z440 Workstation představuje balíček výkonu, spolehlivosti a značné rozšiřitelnosti. Je to výpočetní technika nejenom pro firemní prostředí, která se postará o zvýšení vaší pracovní morálky a produktivity. Právě s pomocí této pracovní stanice posunete multitasking na mnohem vyšší úroveň a získáte skvělého pomocníka do kanceláře.

Přehled modelů HP Workstation Z440 aktuálně v prodeji.

HP Z440 Workstation

HP Z440 Workstation otevřený

HP EliteDesk 800 G5 Tower zezadu