Mobilní pracovní stanice HP Zbook 17 G2 je pokračovatelem úspěšného modelu G1, který nabízí bytelné šasi a dostatek výkonu. Zkrátka vše, co má mobilní Workstation mít.

Přehled modelů HP ZBook 17 aktuálně v prodeji.

Notebooky HP Zbook 17 patří do kategorie pracovních nástrojů, s nimiž si na své přijdou uživatelé prahnoucí po výpočetním výkonu, ale také zpracovatelé multimediálního obsahu.

Pracovní stanice každým coulem

HP Zbook 17 G2

Mobile Workstation HP Zbook 17 G2 je již od pohledu dělníkem. Tento notebook s úhlopříčkou 17,3" působí opravdu bytelným dojmem. Konstrukce a šasi souvisí s odpovídající pevností. To vše ve spojení s dosti zajímavým designem. Na mysli máme především zadní část displeje.

Je pravdou, že tato bytelnost a tím pádem i odolnost si žádá určité rozměry. Notebook je široký 416 mm, hluboký 272 mm a jeho tloušťka? Ta je vpředu 34 mm a vzadu 40 mm. S tím souvisí hmotnost od 3,36 kg podle toho, jakou zvolíte baterii. Tyto parametry jsou však pro generaci HP Zbook 17 G2 vlastní, a právě mobilní pracovní stanici je lze odpustit.

Spousta místa = spousta konektorů

Tato 17,3" veliká mobilní pracovní stanice má ale jednu výhodu spojenou s robustnějším tělem. Vejde se do něj dostatek portů a konektorů, včetně optické mechaniky. Chybět vám nebude čtečka paměťových karet, jeden port USB 2.0, tři porty USB 3.0, Thunderbolt, VGA, DisplayPort, kombinovaný audio konektor, dokovací port a zámek Kensington.

HP Zbook 17 G2 samozřejmě oplývá i patřičnou konektivitou. S pomocí kabelu se do sítě připojíte za přispění konektoru RJ45. Bezdrátově je to pak díky Wi-Fi. Nechybí ani Bluetooth.

Každodenní práce s HP Zbook 17 G2

HP Zbook 17 G2 otevřený

Ještě, než přistoupíme k popisu technických parametrů HP Zbook 17 G2, zaměříme se na uživatelské prostředí. To najdete ihned po odklopení displeje. Na mysli teď máme klávesnici, která je díky velikosti notebook plnohodnotná. Obsahuje tedy i numerickou část, včetně trackpointu a touchpadu. Tyto ovládací prvky disponují samostatnými ovládacími tlačítky. Z hlediska komfortu není při psaní na klávesnici HP Zbook G2 třeba cokoliv vytýkat. Vše je v tomto ohledu tak, jak má být a psaní je velice pohodlné.

Druhou část pracovního prostředí představuje displej s úhlopříčkou 17,3". Vybírat si v tomto směru lze ze tří dostupných variant provedení. Základní je displej s HD rozlišením 1 600 x 900 pixelů. Ti náročnější mohou sáhnout po rozlišení Full HD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů, a to jak v provedení obrazovky WVA, tak UWVA IPS. Samotný displej je uchycen na pevných pantech, takže při manipulaci s ním budete mít pocit dostatečné pevnosti. Pokud jde o zobrazovací vlastnosti, lze vše považovat za průměr. V horním rámečku displeje je zakomponována webová kamera.

Výkon mobilní pracovní stanice

HP Zbook 17 G2 zapnutý

Tím podstatným, co budete očekávat od HP Zbook 17 G2 je výkon. Vždyť jde o Mobile Workstation, kde se to předpokládá. Co se týče výkonnostních parametrů, začít bychom měli u čipové sady Intel Mobile QM87. HP osazovala notebooky čtvrtou generací procesorů Intel. K dispozici jsou verze od Intel Core i5 až po Intel Core i7. Z hlediska výkonu si tedy může vybrat naprosto každý.

Spolehnout se můžete také na podporu operační paměti DD3 a patřičný grafický výkon. Ten startuje například modelem grafické karty AMD FirePro M6100 s kapacitou 2 GB. Využít lze ale i pokročilejších grafických řešení NVIDA Quadro K1100M s 2 GB, NVIDIA Quadro K4100M se 4 GB a NVIDIA Quadro K5100M s 8 GB. Není tedy pochyb o tom, že z hlediska výkonu si notebook najde opravdu široké rozpětí potenciálních uživatelů.

Doplnit můžeme ještě to, že mobilní pracovní stanice HP Zbook 17 G2 disponuje klasickým HDD nebo rychlejšími SSD disky, které mohou dosahovat kapacity 512 GB.

Shrnutí notebooku HP Zbook 17 G2

Notebook HP Zbook 17 G2 nabízí řadu pozitiv, od kvalitního a bytelného šasi, přes bohatou výbavu portů až po dostatek výkonu. Mezi negativa lze naopak označit trochu vyšší hmotnost a robustnější konstrukci. Zároveň to může být vyšší spotřeba energie, takže kratší životnost na baterii. Na druhou stranu při tomto výkonu se tomu nelze divit. HP Zbook 17 G2 tak lze právoplatně označit za dobrou mobilní stanici.

Přehled modelů HP ZBook 17 aktuálně v prodeji.

HP Zbook 17 G2

HP Zbook 17 G2 otevřený

HP Zbook 17 G2 zapnutý