Třetí generace pracovního notebooku HP ZBook 15 G3 posouvá tento mobilní nástroj zase o kousek dál. A to ve všech směrech. Zjistěte, jaké jsou přednosti této mobilní Workstation.

Přehled modelů HP ZBook 15 aktuálně v prodeji.

Mobilní pracovní stanice byly vždy doménou společnosti Hewlett-Packard. Tyto notebooky primárně cílí na výkon a přináší uživateli maximální komfort při práci. Model HP ZBook 15 G3 není žádnou výjimkou.

Kvalitu šasi lze hodnotit na výbornou

HP ZBook 15 G3

Pro notebook HP ZBook 15 G3 jsou typické zaoblené rohy a základní jednotka zhotovená z hliníku a slitiny hořčíku. O pevnosti této části se můžete přesvědčit při fyzickém kontaktu, kdy jenom stěží zaznamenáte nějaké povrzávání a kroucení. To se týká i velice bytelného a poměrně tenkého displeje. Ten umožňuje maximální otevření až o 150 stupňů.

Rozměry HP ZBook 15 G3 jsou 386 x 264 x 26 mm. Je však pravou, že díky navrženému vzhledu působí notebook daleko tenčí. Kvalitní je také středový závěs. Když budete otevírat displej, musíte vyvinout trochu více síly, což přispívá opět k lepším pocitu z hlediska pevnosti a odolnosti. Použitý černý plast je celkem praktický, protože na něm neulpívají otisky prstů.

Konektorová výbava HP ZBook 15 G3

Mobilní pracovní stanice HP ZBook 15 G3 se pyšní dostatečným počtem portů a konektorů. Rozhodně je to odpovídající počet s přihlédnutím k velikosti notebooku 15,6“. Přední a zadní strana jsou bez jakékoliv konektoru, což působí čistým a hladkým dojmem. Pouze vpředu si můžete povšimnout informačních LED diod.

Tu hlavní výbavu naleznete na pravé straně HP ZBook 15 G3. K dispozici vám budou dva porty USB 2.0, dvakrát Thunderbolt, čtečka SmartCard, napájecí konektor a audio konektor s 3,5 mm jackem. Zbývající část portů je na levé straně notebooku. Hned za zámkem Kensington se nachází LAN, VGA, jeden port USB 3.0 a čtečka SD karet.

V rámci konektivity pochopitelně nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth.

Displej v několika variantách provedení

HP ZBook 15 G3 otevřený

Pracovní mobilní stanice HP ZBook 15 G3 dává svým uživatelům opravdu na výběr. A to v případě displeje, který je dostupný ve čtyřech variantách. Vždy jde o úhlopříčku 15,6“. Jednou z nich je FHD UWVA IPS. Poté je dostání FHD SVA eDP a dotykový displej UWVA IPS. Vše s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Alternativou se může stát UHD rozlišení 3840 x 2160 pixelů. Pokaždé s LED podsvícením. Kvalita zobrazovací plochy se mezi jednotlivými modely liší, výsledek je však v průměru kvalitní, ať už jde o jas, zobrazovací úhly a barevnost.

V souvislosti s displejem je vhodné zmínit rovnou i grafický výkon notebooku HP ZBook 15 G3. K dostání jsou tři verze integrovaných grafických karet – Intel HD 530, Intel HD P530 a Intel Iris Pro Graphics P580. Alternativou jsou externí grafické karty – AMD FirePro W5170M a NVIDIA Quadro M1000M s 2 GB a NVIDIA Quadro M2000M se 4 GB.

Klávesnice má vše, co má mít

Nepostradatelnou součástí tohoto pracovního nástroje je pochopitelně klávesnice. Tu lze označit za průměrnou. Nic jí nechybí z hlediska odezvy, stisku a povrchu. Na druhou stranu nepřináší nic světoborného. Počítat lze s dvoustupňovým podsvícením. Přímo pod klávesnicí se nachází TouchPad o velikosti 10,3 x 5,9 cm obklopený šesti funkčními tlačítky. Tři z toho patří právě TouchaPadu a tři TrackPointu.

Výkon HP ZBook 15 G3

HP ZBook 15 G3 zepředu

Mobilní pracovní stanice HP ZBook 15 G3 dělá z pohledu výkonu čest kategorii výpočetní techniky, do níž spadá. Základem všeho je čipová sada Intel CM236. Použity jsou procesory Intel Core i5, Intel Core i7 a nejvýkonnější verze Intel Xeon E3.

HP ZBook 15 G3 je vybaven čtyřmi sloty SODIMM. Ať už zvolíte jakoukoliv verzi procesoru, maximální kapacita operační paměti může být až 64 GB.

Ochuzeni nebudete ani o dostatečně velké uložiště, které může mít kapacitu až 1 TB, ať už jde o klasický nebo SSD disk.

V čem je třetí generace lepší než ta druhá a první?

Při představení mobilní pracovní stanice HP ZBook 15 G3 se nabízí otázka, v čem je tento model lepší nežli předchozí generace G1 a G2? Na to existuje snadná odpověď. Zaprvé postoupila třetí generace kupředu z pohledu výkonu, tedy novějších procesorů. Dále byly použity rychlejší paměťové moduly 2 133 MHz oproti 1 600 MHz, včetně celkové kapacity. Ta se navýšila z 32 GB na 64 GB. Nechybí ani podpora výkonnějších grafických karet.

HP ZBook 15 G3 je tedy modernizovanou variantou, která jistě stojí za zvážení.

Přehled modelů HP ZBook 15 aktuálně v prodeji.

HP ZBook 15 G3


HP ZBook 15 G3 zepředu