Mobilní pracovní stanice s optimální velikostí 15", skvělým zpracováním a s dostatečným výkonem. Takový je notebook HP ZBook 15 G4, který své uživatele překvapí v mnoha ohledech.

Přehled modelů HP ZBook 15 aktuálně v prodeji.

HP ZBook 15 G4

Mobilní pracovní stanice musí plnit hned několik předpokladů, aby mohla být zařazena do této kategorie. Je to kvalitní šasi, výkon a s přihlédnutím k daným účelům také patřičná mobilita. Té se vám u modelu HP ZBook 15 G4 dostane více než dost. Vliv na to má především velikost notebooku 15,6". Robustnější kancelářský nástroj, který je propracován od A až do Z.

Vše začíná precizním vyhotovením

Je zřejmé, že notebook HP ZBook 15 G4 nebude na první pohled žádným ultrabookem. A není se čemu divit. Má jít o výkonnou pracovní stanici. Ta však působí velice elegantním dojmem, a to i při svých rozměrech.

  • Šířka je 386 mm
  • Hloubka činí 264 mm
  • Tloušťka 26 mm

Šasi této mobilní pracovní stanice je tvořeno hořčíkovou slitinou. Ta je předpokladem dostatečné pevnosti a zároveň přiměřené hmotnosti pohybující se od 2,6 kg. Notebook pochopitelně splňuje standard odolnosti ML-STD 810G, takže zvládne přiměřené zacházení v terénu.

Působivý je i jeho vzhled, který se naopak bude vyjímat v libovolné kanceláři. Zadní část displeje je na první pohled dělená s výrazným logem HP uprostřed. Kvalitní je také zpracování nejmenších detailů ze všech stran výpočetní techniky. K celkové bytelnosti přispívá i pevný kloub pro otevírání displeje.

Mobilní výkon, jak se patří

První předpoklad mobilní pracovní stanice spjatý s dostatečnou pevností a odolností HP ZBook 15 G4 bezpochyby splňuje. Tím druhým je pracovní výkon, v rámci něhož notebook rozhodně nepokulhává. Základem všeho je čipová sada CM236 v kombinaci se sedmou generací procesorů Intel. Aplikovány jsou výkonnější procesory Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Xeon E3. Díky tomu máte záruku odpovídajícího výpočetního výkonu pro zpracování náročnějších úloh a operací.

Výkon notebooku HP ZBook 15 G4 je samozřejmě podpořen operační pamětí. Mobile Workstation je předpokladem toho, že k dispozici budete mít celkem čtyři paměťové sloty. Aplikovat lze paměti pracující na frekvenci 2 400 MHz, přičemž maximální podporovaná kapacita činí 64 GB.

Model HP ZBook 15 G4 není radno podceňovat ani z pohledu grafické výbavy. Přece jenom, jde o mobilní pracovní stanici, takže zapotřebí bude i grafický výkon. Kromě integrované grafické karty Intel HD Graphics 630 a Intel HD Graphics P630 se můžete setkat s několika dedikovanými grafikami.

HP ZBook 15 G4 z boku
  • AMD Radeon Pro WX 4150
  • NVIDIA Quadro M620
  • NVIDIA Quadro M1200
  • NVIDIA Quadro M2200

Konektorová výbava HP ZBook 15 G4

Od notebooku označovaného jako Mobile Workstation očekává uživatel i mnohé jiné. Ryze mobilní pracovní nástroj disponuje dostatečným počtem konektorů, které se hodí pro připojení dalších periferií, ať už v kanceláři nebo na cestách.

Zadní část je z pohledu konektorů naprosto čistá. V předu jsou nenápadně zakomponované reproduktory na obou stranách a několik informačních diod. Pokud k notebooku HP ZBook 15 G4 chcete něco připojit, musíte využít jeho bočních stran.

Vlevo se nachází bezpečnostní zámek, konektor RJ-45, VGA, USB 3.0 a čtečka SD karet. Vpravo budete mít k dispozici čtečku SmartCard, kombinovaný audio konektor, dva porty USB 3.0, HDMI 1.4, Thunderbolt a napájecí konektor. Z bezdrátových technologií lze jmenovat Wi-Fi a Bluetooth.

Displej 15,6" přináší dostatečnou pracovní plochu

Model HP ZBook 15 G4 patří rozhodně do kategorie těch menších mobilních pracovních stanic, což dokazuje úhlopříčka displeje 15,6". Ta oproti většímu modulu 17,3" zaručuje o něco snazší mobilitu. Přesto však nepřijdete o velkou pracovní plochu. Základem všeho je FHD rozlišení, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Kromě standardní verze je dostupná také varianta s dotykovým displejem. V obou případech se nabízí skvělé pozorovací úhly, příjemné barevné podání a patřičný jas.

Ti náročnější pak mohou sáhnout po verzi UHD DreamColor IPS přinášející rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů. Pro běžné pracovní záležitosti si však vystačíte s FHD provedením.

Příjemné uživatelské prostředí

HP ZBook 15 G4 vypnutý

Notebook HP ZBook 15 G4 Mobile Workstation je primárně určen pro práci, takže jsou na něj kladeny vysoké nároky i z pohledu každodenního používání. Na mysli teď máme klávesnici, která je zasazena a decentně zapuštěna v pevném těle. Tato část notebooku má vše, co se od profesionálního pracovního nástroje očekává. Podsvícené klávesy, ochranu proti polití a velice příjemný zdvih a zpětnou vazbu při psaní. Rozmístění kláves nevychází z běžného standardu.

Do sestavy ovládacích prvků HP ZBook 15 G4 patří ještě trackpoint umístěný mezi klávesami G, H a B. Jeho ovládací tlačítka jsou pod klávesnicí a navazují na poměrně velký touchpad, jemuž také nechybí tři ovládací prvky. Z pohledu ovládání nelze této části notebooku cokoliv vytknout. Tuto vnitřní část ještě doplňuje čtečka otisku prstů, zapínací tlačítko vlevo pod displejem a další dvě funkční klávesy naproti.

Závěrečný verdikt

Pokud sháníte kvalitní mobilní pracovní stanici, je model HP ZBook 15 G4 určitě vhodným adeptem. V jeho prospěch hovoří především důraz kladený na prvotřídní zpracování šasi, rychlé úložiště a výkonnou grafiku. Tohle všechno jistě překoná trochu robustnější tělo, které je ale vlivem úhlopříčky 15,6" snadno přenosné. Zkrátka ideální varianta pro ty, kdo staví výkon na první místo.

Přehled modelů HP ZBook 15 aktuálně v prodeji.

HP ZBook 15 G4

HP ZBook 15 G4 z boku

HP ZBook 15 G4 vypnutý