Notebook HP ZBook 17 G4 je téměř plnohodnotnou náhradou stolního počítače, potažmo pracovní stanice. Mobilní zařízení skrývající v sobě spoustu výkonu a přinášející komfortní uživatelské zázemí.

Přehled modelů HP ZBook 17 aktuálně v prodeji.

HP ZBook 17 G4

Společnost Hewlett-Packard už několikrát prokázala, že notebooky s označením Mobile Workstation skutečně umí. Důkazem toho je i model s označením HP ZBook 17 G4, který dokáže uspokojit hodně náročné uživatele. Jde o plnohodnotnou mobilní pracovní stanici o velikosti 17,3" vyjímající se svým vzhledem, zpracováním a již zmiňovaným výkonem. Všem těmto částem se nyní budeme podrobně věnovat.

Inovace spojené se spolehlivostí

Čtvrtá generace notebooku HP ZBook 17 G4 pojí rozšiřitelnost se spolehlivostí, ale také s propracovaným designem. I když jde o výkonný pracovní nástroj, neztrácí nic na svém působivém vzhledu. Už první pohled na šasi notebooku prozrazuje mnohé o kvalitách této výpočetní techniky. To si ostatně potvrdíte pouhým dotykem na šasi.

Měkčí okraje víka korespondují s hořčíkovými slitinami, takže lze docílit komfortu na omak a zároveň patřičné bytelnosti. Model se silným pantem a stabilní základnou překvapí svou pevností. Nemusíte se obávat žádného povrzávání, ohýbání displeje při jeho otevírání a podobných neduhů. HP ZBook 17 G4 je zkrátka mobilní pracovní stanicí, a to každým coulem.

Odolnost proti vlhkosti, chladu, teplu, vibracím a hrubšímu zacházejí je vykoupena jednou nepřehlédnutelnou věcí. A tou je objemnější provedení notebooku. Rozměry jsou 420 x 280 x 33 mm a hmotnost začíná na 3,14 kg. Tuto věc lze však modelu HP ZBook 17 G4 je stěží vytknout, protože se jedná o plnohodnotný Mobile Workstation.

Začneme u konektorové výbavy

Pojďme se notebooku HP ZBook 17 G4 věnovat pěkně popořádku. Když si budete tento model prohlížet, po líbivém šasi a kvalitním zpracování vás jistě osloví konektorová výbava. Ta je dostatečně bohatá a hodna označení mobilní pracovní stanice. Po stranách notebooku najdete vše, co k práci využijete.

Vlevo máte k dispozici čtečku SD karet, konektor RJ-45, zámek Kensington a tři porty USB 3.0, přičemž jeden z nich je nabíjecí. Zbývající konektory najdete na opačné straně, takže vpravo. Pokud to vezmeme od přední části, je to SmartCard čtečka, kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, port USB 3.0, HDMI 1.4, VGA, dva porty Thunderbolt a napájecí konektor.

Z praktického hlediska rozhodně nehledejte žádné porty vzadu. Vpředu jsou umístěny pouze informační diody. Model HP ZBook 17 G4 je pochopitelně vybaven nezbytnými technologiemi v podání Bluetooth a Wi-Fi.

První otevření notebooku

HP ZBook 17 G4 dva

Když si před sebe postavíte mobilní pracovní stanici HP ZBook 17 G4 a otevřete masivní kryt displeje, váš pohled nejprve spočine na obrazovce. Již zmiňovaná bytelnost je doprovázena širšími rámečky kolem displeje, v jehož horní části je zakomponována webová kamera. Displej je určitě jednou ze zásadních součástí této výpočetní techniky. Z výroby se můžete setkat s několika typy provedení.

 • HD+ rozlišení 1 600 x 900 pixelů
 • IPS FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů
 • IPS dotykový FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů
 • IPS UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů

Parametry displeje jsou dobré. Například kvůli jasu se nebudete omezovat jak při práci v kanceláři, konferenční místnosti, tak ani v prosluněnějších prostorách. Příjemné jsou pozorovací úhly i barevné podání. Na někoho může displej působit trochu tmavším odstínem, to je však subjektivní záležitost.

Velké pracovní zázemí

HP ZBook 17 G4 z boku

Ve stejném duchu se z pohledu komfortu a prostoru nese i klávesnice, která je částečně zasazena do šasi. Díky velikosti notebooku 17,3" budete mít dostatek místa na všech stranách, i když je použita plnohodnotná klávesnice, včetně numerické části. Zde jsou detailnější parametry kláves.

 • Aktivační hmotnost 69 g
 • Zdvih 1,55 mm

Psaní na klávesnici je velice pohodlné, rychlé, a to včetně tiché odezvy. Klávesnice se pyšní také praktickým podsvícením nebo ochranou proti polití. Je tedy vidět, že jde o Mobile Workstation i v těch nejmenších detailech.

Ke klávesnici patří dva ovládací prvky. Jeden z nich je zakomponován přímo mezi klávesami. Je to trackpoint pro ty, kdo jsou na něho zvyklí. Tím druhým je samozřejmě touchpad, jehož součástí jsou další ovládací klávesy. Notebook HP ZBook 17 G4 se pyšní ještě snímačem otisku prstů, dvěma funkčnímu tlačítky vpravo pod displejem a tím vypínacím vlevo pod displejem. Kompletní základna pro ovládání a psaní je na omak dostatečně bytelná a rozhodně nepůsobí laciným dojmem.

Výkon – alfa a omega Mobile Workstation

Postupně se dostáváme k tomu, co dělá tento notebook onou mobilní pracovní stanicí. Je to patřičný výkon, který je určen pro všechny, kdo potřebují zpracovávat náročné výpočetní operace, pracují s grafikou, multimediálním obsahem, kreslí projekty a podobně. V tomto směru má notebook HP ZBook 17 G4 určitě hodně co nabídnout.

 • Čipová sada CM238
 • Procesory sedmé generace
 • Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Xeon E3

Již zmiňovaná rozšiřitelnost se pojí také s dostatečným počtem slotů pro operační paměti. Ta mimochodem přispívá k rychlosti výpočetní techniky. Do čtyř slotů můžete umístit až 64 GB. Paměti pracují na frekvenci 2 400 MHz.

HP ZBook 17 G4 otevřený

S výpočetním výkonem pochopitelně souvisí i ten grafický. V tomto směru se určitě nemusíte spoléhat na základní technické vybavení v podání grafik Intel HD Graphics 630 a Intel HD Graphics P630. K dispozici jsou varianty i s mnohem lepšími grafickými kartami.

 • AMD Radeon Pro WX 4170
 • NVIDIA Quadro M1200
 • NVIDIA Quadro M2200
 • NVIDIA Quadro P3000
 • NVIDIA Quadro P4000
 • NVIDIA Quadro P5000

Jen doplníme, že v případě úložiště máte k dispozici rychlejší SSD disky.

Hodnocení HP ZBook 17 G4

A jak zní závěrečný verdikt mobilní pracovní stanice HP ZBook 17 G4? Mezi jeho zásadní klady bude s největší pravděpodobností patřit výkon v dané kategorii a pestrá volba displejů, kde si každý přijde na to své. Z pohledu Mobile Workstation lze vypíchnout i celkovou bytelnost a robustnost konstrukce. Ta se samozřejmě promítá do většího objemu, s nímž je třeba počítat. Jediným negativem může být snad jen trochu tmavší displej. V tomto případě jde o skutečně plnohodnotný a kvalitní pracovní nástroj.

Přehled modelů HP ZBook 17 aktuálně v prodeji.

HP ZBook 17 G4

HP ZBook 17 G4 dva

HP ZBook 17 G4 otevřený