Mobilní pracovní stanice jsou obvykle spojeny s vysokým výkonem a zároveň s většími rozměry a robustností. Model HP ZBook Power G7 je však světlou výjimkou, která neopomíjí ani na zajímavý vzhled.

HP ZBook Power G7 je důkazem toho, že baculatým mobilním pracovním stanicím jednoduše odzvonilo. Společnost Hewlett-Packard se postarala o to, že lze vytvořit výkonný notebook pro práci, jehož zpracování bude kvalitní a líbivé. O určité štíhlosti tohoto modelu vypovídají fyzické parametry. Zjistěte, jaké přednosti má HP ZBook Power G7.

Design a kvalita zpracování

HP ZBook Power G7

Když se zadíváte na notebook HP ZBook Power G7, v první chvíli vás jistě nenapadne, že by se mohlo jednat o mobilní pracovní stanici. Moderní vzhled, elegantní linie, šedivé šasi z hliníku a velice přijatelné rozměry. To je spíše nějaká odnož novodobých ultrabooků, ne? Opak je však pravdou. Tohle je skutečně mobilní pracovní stanice, které hodně rychle přijdete na chuť.

Doménou tohoto modelu je na první pohled vzhled. Hliník je příjemný na omak a nezanechává žádné otisky prstů oproti konkurenčním modelům. Víko displeje otevřete jednou ruku, snadno a hladce. Navíc ho můžete vykoupit v podstatě pod úhlem téměř sto osmdesát stupňů. Tenké rámečky kolem displeje, pevné lícování, žádné povrzávání ani prohýbání oblasti kolem klávesnice. To vše v jednom z nejpřijatelnějších rozměrů 15,6".

Tato stručná charakteristika vypovídá o mobilní pracovní stanici HP ZBook Power G7 mnohé. Toto je elegantní pracovní nástroj, jehož vnějšímu šasi vévodí nepřehlédnutelné "Zetko". Všímejte si detailů dotvářejících onen zajímavý a originální celek. Ztenčování těla směrem dopředu , vkusná mřížka s reproduktory nad klávesnicí, žádné oslí uši u displeje. Tohle je notebook, který něco vydrží.

O popisované kompaktnosti modelu samozřejmě vypovídají i oficiální rozměry. Šířka notebooku je 379,4 mm, hloubka je 233,9 mm a výška činí 22,8 mm. Právě díky zúžené přední části vypadá notebook tenčí, než naznačuje písemný údaj ve specifikaci. Hmotnost HP ZBook Power G7 začíná na 1,89 kg, čemuž nelze už vůbec nic vytknout. S touto mobilní pracovní stanicí se budete na jakékoliv pracovní schůzce cítit dobře a sebevědomě.

Porty, tak akorát

Je pravdou, že HP ZBook Power G7 zrovna nepřekypuje hromadou portů, jako je tomu u některých konkurenčních mobilních pracovních stanic. V tomto případě se spokojíte s konektory rozmístěnými pouze po stranách notebooku. Přední a zadní strana je volná, což přispívá k jisté eleganci. Vpředu je to logické a vzadu se nachází pant od displeje přes celou základnu.

Vlevo budete mít po ruce bezpečnostní zámek, za ním síťový konektor RJ45, port USB typu A 3.2 Gen 1, HDMI a volitelnou čtečku čipových karet. Vpravo se nachází kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, dva porty USB typu A 3.2 Gen 1, Thunderbot 3 a napájecí konektor. Když si k tomu připočtete bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi, pravděpodobně vám na cestách nebude nic chybět. A kdybyste náhodou měli nouzi o konektory v kanceláři při připojení většího množství externích zařízení, existují samozřejmě rozbočovače portů.

Displej s FHD a UHD rozlišením

HP ZBook Power G7 levá

Společnost Hewlett-Packard stejně jako u jiných modelů notebooků, dává svým zákazníkům na výběr i v tomto případě. Dostupné jsou odlišné typy displejů. Záleží na tom, jaké jsou vaše požadavky. V každém případě se jedná o displej o velikosti 15,6" s matným provedením. IPS displej, u něhož lze volit ze dvou rozlišení.

  • FHD rozlišení 1 920 x 1 024 pixelů
  • UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů

V závislosti na typu displeje se domůžete svítivost 250 až 400 nitů. Pozorovací úhly jsou dobré, a i ostatní parametry displeje lze označit za průměrné a dostačující. Displej se pyšní dobrou čitelností nejenom při kancelářském osvětlení, ale také venku na sluníčku. V horní části rámečku displeje je zakomponována webová kamera.

Když už padla zmínka o displeji notebooku HP ZBook Power G7, nesmí chybět ani informace související s grafickým výkonem. Přece jenom jde o mobilní pracovní stanici. Ti nejméně nároční uživatelé si jistě vystačí s integrovanou grafickou Intel UHD Graphics. Pokud chcete notebook využívat i ke grafickým pracím a zpracování multimédií, musíte sáhnout po dedikované grafice z výroby. Nabízí se NVIDIA Quadro P620 4 GB, NVIDIA Quadro T2000 4 GB a NVIDIA Quadro T1000 4 GB.

Příjemné pracovní prostředí

HP ZBook Power G7 pravá

HP ZBook Power G7 je skutečně pracovním nástrojem každým coulem, o čemž vypovídá také kvalitní klávesnice. Ta je mírně zapuštěna do základny notebooku, což přispívá k většímu pohodlí během psaní. Společnost Hewlett-Packard v tomto směru vsadila na osvědčenou klasiku. Plnohodnotná klávesnice s numerickou částí je příjemná na omak, disponuje dobrou zpětnou vazbou, je podsvícená a odolná proti polití. Klávesy jsou navíc tiché, takže psaním nebudete nikoho rušit.

Nezbytným ovládacím prvkem je samozřejmě velký touchpad zakomponovaný pod klávesnici. Jeho povrch je dobrý a prst vám bude krásně klouzat. Ovládací tlačítka jsou prakticky zakomponována do samotného touchpadu. V celém prostoru klávesnice a touchpadu je cítit konstrukční pevnost a použití kvalitních materiálů, což přispívá k vyššímu uživatelskému komfortu.

Výkon HP ZBook Power G7

Alfou a omegou mobilní pracovní stanice HP ZBook Power G7 je pochopitelně výpočetní výkon. V tomto směru lze zmínit jen samá pozitiva. Vše začíná čipovou sadou Intel WM90 a pokračuje desátou řadou procesorů Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9 a také procesory Intel Xeon. Dopřávat si tak můžete výkon započínající na procesoru Intel Core i5-10300H a končící u výkonného procesoru Intel Xeon W-10855M.

S výkonem se pojí i operační paměti. Využít lze dvou paměťových slotů pracujících v režimu dual channel. A maximální podporovaná kapacita operační paměti?

  • Non-ECC až 64 GB DDR4 3200 MHz
  • ECC až 2 GB DDR4 2 600 MHz

Jen doplníme, že pro uložení dat jsou využívány pevné disky SSD ve dvou variantách. U PCIe NVMe M.2 SSD je to kapacita od 256 GB do 4 TB a u PCIe NVMe M.2 SED SSD je to kapacita od 256 GB do 512 GB.

HP ZBook Power G7 displej

Závěrečné shrnutí

Model HP ZBook Power G7 je bezpochyby velice povedenou mobilní pracovní stanicí. I když nedisponuje čtečkou microSD karet, nabízí podporu pamětí ECC, kvalitně zpracované šasi a dostatečnou konektivitu, v rámci níž lze vypíchnout Thunderbolt 3. Příjemný je pak volitelný IR přísvit u webové kamery, rozpoznávání obličeje a čtečka otisku prstů. Notebook se na svůj výkon pyšní i docela úctyhodnou výdrží s novou baterií.

HP ZBook Power G7

HP ZBook Power G7 levá

HP ZBook Power G7 pravá

HP ZBook Power G7 displej