Mobilní telefony iPhone mají díky dlouhé softwarové podpoře a skvěle navrženému hardwaru dlouhou životnost a použitelnost. Dokazuje to také model iPhone 8, který je určen pro práci i zábavu.

iPhone 8 byl představen 1. září 2017. Telefon svým vzhledem do značné míry navazoval na své předchůdce a držel se osvědčeného konceptu, který cílí především na kompaktnost, vyznačuje se tenkým a velice kvalitně zpracovaným tělem.

iPhone 8 barvy

iPhone 8 je z pohledu velikosti dostupný ve dvou variantách provedení. Menší verze iPhone 8 má úhlopříčku 4,7“, čemuž odpovídají rozměry 138,4 x 67,3 x 7,3 mm. Větší verze mobilního telefonu je označena jako iPhone 8 Plus s úhlopříčkou 5,5“ a velikostí 158,4 x 78,1 x 7,5 mm. Hmotnost je 148 g vs. 202 g.

Kvalitní zpracování a displej

iPhone 8 patří k nadčasovým modelům amerického výrobce Apple. V době svého uvedení na trh šel proti proudu, a ještě nyní překvapuje tehdejšími inovacemi. Co se týče technického zpracování, je na vysoké úrovni. V tomto případě byl hliník u předchůdce iPhone 7 nahrazen opět sklem. Telefon tak působí elegantním dojmem. Sklo se ostatně stalo příslibem pestrých barevných variant, takže na své přijde kdokoliv. Sklo mimochodem umožnilo i zakomponování bezdrátového napájení standardu Qi. Konstrukce je vodě a prachu odolná, což dokazuje stupeň krytí IP67.

Pokud jde o provedení displeje, nabízí se rozlišení 1 334 x 750 pixelů u menší verze a 1 920 x 1 080 pixelů u většího vyhotovení. Ocenit lze technologii True Tone, vyvážení bílé a pozorovací úhly. Displej má kraje lehne zahnuté, takže posouvání prstu po něm samotném je velice přirozené, pohodlné a bez jakýchkoliv zábran. Dolní část je vyhrazena pro klasický Touch ID neboli čtečku otisku prstů. V podání Applu jde o prověřený bezpečnostní prvek. Technologie 3D Touch je využita i v rámci IPS displejů.

Hnací pohon mobilního telefonu iPhone 8

iPhone 8

V obou dvou verzích telefonu iPhone 8 a iPhone 8 Plus tepe stejný procesor Apple A11 Bionic, který je dostatečně výkonný i v současné době. Tento 10nm procesor je doplněn o operační paměť 2G v případě iPhone 8 a 3 GB u iPhone 8 Plus. Mobilní telefon má pochopitelně zajištěnou podporu aktuálního operačního systému iOS.

Pokud jde o úložiště pro ukládání dat, vybírat si můžete ze tří dostupných variant.

  • Úložiště 64 GB
  • Úložiště 128 GB
  • Úložiště 256 GB

Telefon udržuje při životě baterie, která má průměrnou kapacitou. Úměrně k tenkému tělu jde však o zdařilý počin. U iPhone 8 má baterie kapacitu 1 821 mAh a u větší verze iPhone 8 Plus je to 2 675 mAh. Jednodenního používání se tak nemusíte obávat.

Fotografická výbava iPhone 8

Mobilní telefony iPhone 8 vám poslouží nejenom k práci a zábavě. Využít je samozřejmě můžete i ke zvěčnění svých zážitků a důležitých momentů. K tomu vám přijdou vhod fotoaparáty opatřené kvalitním senzorem. Pokud jde o model iPhone 8, pyšní se jedním zadním a jedním předním fotoaparátem.

  • Zadní 12 MPx, clona f/1,8
  • Přední 7 MPx, clona f/2,2

Když se rozhodnete pro větší verzi mobilního telefonu iPhone 8 Plus, získáte ještě jeden zadní fotoaparát. Kromě širokoúhlého fotoaparátu to bude teleobjektiv 12 MPx, clona f/2,8. Optická a digitální stabilizace je základem. Domoci se můžete natáčení videa v rozlišení 4K, ale také zpomalených záběrů. Při rozlišení 1 080p to může být až 240 fps. Výjimkou není časosběr a panoramatické focení.

Konektiva pokrývá vše důležité

iPhone 8 Plus barvy

Mobilní telefon iPhone 8 nezahálí ani v další oblasti, kterou je konektivita. Naprostou samozřejmostí je Wi-Fi 802.1ac, Bluetooth 5.0, podpora 4G LTE mobilních sítí a pochopitelně NFC. Díky tomu můžete využívat iPhone 8 jako praktický a bezpečný platební nástroj. NFC lze využít pro načtení a párování tagů. Zmínka by měla padnout také o velice přesné navigaci A-GPS, jíž doplňuje podpora QZSS, Galileo a GLONASS.

Mobilní telefon iPhone 8 a výsledný verdikt

Model iPhone 8 lze z globálního hlediska i na dnešní poměry novějších modelů hodnotit kladně. Poctivá práce společnosti Apple se zkrátka podepsala v mnoha ohledech. Od kvalitního zpracování, odolnosti, přes skvělou čitelnost na slunci, věrné podání barev, až po pestré využití 3D Touch, vynikající zvukový projev a samotné basy. Ani dostatečná hlasitost není k zahození.

Když k tomu přidáte režim nízké spotřeby, slušnou výdrž baterie, kvalitní fotografickou výbavu a podporu nejnovějších verzí operačního systému iOS, je iPhone 8 určitě zajímavou a cenově dostupnou alternativou současných modelů. Vyladěnost hardwaru a softwaru je pro mobilní telefony Apple zkrátka vlastní.

iPhone 8 barvy
iPhone 8 Plus barvy