IPS panel Dell P2414H prezentuje kategorii cenově dostupných značkových monitorů, které se pyšní ideálním poměrem cena/výkon. Tento model je ideální nejenom pro komerční, ale také domácí použití.

Všechny repasované Dell P2414H aktuálně v prodeji

Monitor je nepostradatelnou součástí jakéhokoliv stolního počítače, o tom není žádných pochyb. Dokonce i spousta uživatelů notebooků volí při práci doma možnost připojení většího monitoru před pohledem na malou obrazovku. Jestliže v tomto směru hledáte prověřenou kvalitu, určitě vás zaujme model IPS panelu Dell P2414H, který vám v následujících řádcích představíme trochu podrobněji.

Design jistě neurazí

Dell P2414H

Jak už to bývá zvykem ve většině našich recenzí, odrazovým můstkem se nám stane vzhled tohoto produktu. Ten lze stejně, jako v případě ostatních modelů výrobce Dell označit za elegantní a jednoduchý. Samotný displej je zasazen do plastového rámu černé barvy. Ta vyniká také zezadu monitoru. Šířka rámečku je přiměřená a působí běžným dojmem. Na IPS panelu Dell P2414H si lze povšimnout většího zaoblení rohů, které však ke konceptu tohoto monitoru jednoduše pasují.

Monitor pochopitelně stojí na pevné a stabilní základně. Ta má šedivou barvu a s tou černou se velice dobře doplňují. Šedou můžete nelézt i na bocích tenkého displeje. V tomto směru lze s naprostou jistotou konstatovat, že IPS panel Dell P2414H se hodí do libovolné kanceláře a stane se určitě reprezentativní součástí vašeho pracovního stolu.

Polohovatelný stojan

IPS panel Dell P2414H lze zařadit mezi výrobky, které se pyšní polohovatelným stojanem. To přijde vhod jakémukoliv uživateli monitoru. Pouhým uchopením a tlakem síly můžete s monitorem posouvat nahoru a dolů, dokud vám jeho umístění nebude plně vyhovovat.

Není to však jenom podstavec, jež vám přinese maximální komfort při používání tohoto produktu. V rámci plnohodnotné nastavitelnosti lze počítat také s možností otáčení IPS panelu na šířku a na výšku podle toho, jaký obraz si chcete zobrazit.

Technické parametry IPS panelu Dell P2414H

Dell P2414H nastojato

Od vzhledu displeje se pojďme přesunout k ještě důležitější části, kterou jsou pochopitelně technické parametry. Velikost monitoru je 24“ s typickým poměrem stran 16:9. Základem je IPS technologie. Ta se stará o velice věrné podání barev a přináší jistý nadstandard v tomto směru.

Rozlišení IPS panelu Dell P2414H je 1920 x 1080 pixelů, tedy Full HD. LED podsvícení zajišťuje jas 250 cd/m2 a pyšní se poměrně velkým barevným rozsahem. Kontrastní poměr je obvykle 1 000:1 a doba odezvy je 8 milisekund. U monitoru se můžete těšit i na dostatečný úhel pohledu, který je 178°. Horizontální frekvence je 30 – 83 Hz, vertikální frekvence je 56 – 76 Hz a bodová rozteč je 0,2745 mm.

Způsob připojení – analog i digitál

Před pořízením IPS panelu Dell P2414H vás bude zajímat také to, jakým způsobem monitor vlastně budete schopni připojit k vašemu stolnímu počítači, notebooku nebo jinému typu zařízení. Nutno podotknout, že v tomto ohledu máte určitě z čeho vybírat, protože podporováno je jak analogové, tak digitální připojení.

Základem všeho je VGA port. Nechybí ani DisplayPort ve verzi 1.2a a DVI-D. K dispozici máte celkem 4 porty USB 2.0 pro výstup, do nichž je možné zapojit další příslušenství například v podobě flashdisku. Jeden USB port slouží jako vstup. IPS panel Dell P2414H je vybaven klasickým napájecím konektorem.

Co byste měli ještě vědět?

Dell P2414H z boku

Zmínka by měla padnout určitě o tom, že IPS panel Dell P2414H zaručuje VESA kompatibilitu, takže pokud vám nebude vyhovovat dodávaný stojan nebo chcete-li monitor upevnit jiným způsobem, máte možnost.

Těšit se můžete také na velice jednoduché manuální ovládání a bohatou softwarovou výbavu, jež vám zaručí vyvolání optimálních přednastavených režimů dle používaných aplikací. K dispozici je několik barevných profilů v OSD – Standard, Movie, Game, Multimedia, Text, Color, Temp a Custom. Manuálních ovládacích prvků na monitoru je pět.

Standardní odběr energie je 28 W, maximální to může být 45 W. Připravte se pouze na to, že IPS panel Dell P2414H neobsahuje reproduktory, výstup pro sluchátka a nemá kameru ani mikrofon. To však nemusí být pro řadu běžných uživatelů žádné negativum a vzhledem k ceně to není nic neobvyklého.

Monitor Dell P2414H je se svými rozměry se stojanem 565,6 x 369 – 499 x 180 mm a s hmotností 7,79 kg v kompletním provedení hodně zajímavou investicí, která se bude dobře vyjímat na pracovním stole v kanceláři i doma.

Všechny repasované Dell P2414H aktuálně v prodeji

Dell P2414H