Máte potíže s aktivací Windows? Potřebuje ověřit správnost klíče na štítku, který je odřený? Máte pochybnosti, zda klíč, který máte je legální? Potřebujete zjistit pro jakou edici či verzi je Windows klíč určen? Chcete si klíč pohodlně přečíst a zálohovat pro budoucí reinstalaci? To vše zvládá jednoduchý prográmek s názvem ShowKeyPlus.

Program pro čtení aktivačního klíče

Tento jednoduchý prográmek pomůže vyhledat produktový klíč Windows v instalaci, kterou máte na počítači. Vhodné je to zejména pro počítače, které již nedisponují vylepenou samolepkou a klíč je umístěn na desce (firmware PC/BIOS). Díky tomu bývá obtížné klíč zjistit. Další využití najde ten, jehož samolepka s klíčem Windows je již nečitelná - některé znaky jsou pak zaměnitelné (například: B a 8; G a 6; L a 1; O a 0; D a O) a vy potřebujete vyzkoušet, který z nich to je. Případně potřebujete ověřit licenční klíč obsažený v BIOS a klíč, kterým jste provedli aktivaci, to jsou typicky instalace, kde zákazník zakoupil PC s Windows Home a později upgradoval na verzi Professional, nebo stanice v organizacích, kde mají multilicenční program a nasazují vlastní klíče. Případně si v organizaci děláte přehled o licencích, děláte SW audit a chcete rychle a jednotně zapsat podrobnosti o aktuální instalované verzi Windows včetně produktového klíče. S tím vším si tento program poradí a přehledně zobrazí vše potřebné.

K čemu program slouží:

  • Potřebuje ověřit správnost klíče na štítku
  • Máte pochybnosti, zda klíč, který máte je legální
  • Potřebujete zjistit pro jakou edici či verzi je Windows klíč určen
  • Chcete si klíč pohodlně přečíst a zálohovat pro budoucí reinstalaci
Tento program není jedinný, nicméne jeho velkou výhodou je, že neriskujete stažení malware a nebo jiného problematického SW, díky tomu, že program je umístěn v oficiálním obchodu Microsoft Store. Navíc je k dispozici zdarma.

Stažení ShowKeyPlus z obchodu Microsoft Store

Ukázka Ukázka přečtení instalovaného klíče a verze OS.


Ukázka Ukázka přečtení neaktivované instalace s chybějícím klíčem.


Ukázka Ukázka kontroly klíče a přečtení pro jakou edici je platný.