Tento článek má za cíl ukázat, jak o notebook pečovat, čeho se vyvarovat. A ukazuje také časté příčiny toho, proč notebook může rychle odejít. Rádi bychom se na to podívali ''úsměvnou, možné až vtipnou formou.'' Pokud doporučení chcete brát vážně, je to samozřejmě také možné. Pojďme mu dát za vyučenou!

Fyzická likvidace

Fyzická likvidace notebooku
  • dejte mu zabrat
  • ohýbejte ho
  • nechte ho padat na zem
  • dopřejte mu slušnou dávku otřesů

Nedejte se zmást. Notebook stál už sám o sobě dost peněz. Není nutné mu kupovat žádnou speciální brašnu, když se vejde do batohu s ostatními věcmi. A že to na něj ze všech stran tlačí? Však on se vytvaruje.

Předchozí postup je možná zbytečně pomalý. Několik náhodných úderů batohem o vstupní dveře celý proces patřičně urychlí. Nepomůže-li to, pravidleně batohem házejte.

Kapaliny - voda, káva, čaj, ...

Likvidace notebooku kávou

Nalít sklenici vody přímo do klávesnice je příliš jednoduché. Stejný efekt ale může mít i vhodně postavený hrnek s kávou nebo čajem, který lze elegantně převrhnout na klávesnici. Stále příliš jednoduché? Zapojte domácího mazlíčka!

Polití klávesnice notebooku tekutinou obvykle nemá dopad okamžitě. Vodu utřete a notebook funguje dál, jakoby se nic nedělo. Pokud se ale důkladně nevyčistí vnitřnosti, vnitřnosti pomalu korodují a notebook odchází.

Nechte ho usmažit ve vlastní šťávě


Usmažení notebooku

Notebook se při práci zahřívá. Pokud teplota dosáhne určité výše, může škodit jednotlivým komponentám uvnitř notebooku. Výrobci proto vymýšlejí důmyslné zpsoby odvodu tepla, chlazení a větrání.

Práce s notebookem na měkkém, tepelně izolačním povrchu jejich důmysl spolehlivě překazí. Práce s notebookem na posteli má hned dva efekty:

  1. zakrytý výdech chlazení, ucpe odvětrávání teplého a přísun chladného vzduchu
  2. teplo ze šasi není odváděno pryč, ale zůstává pěkně vevnitř

Ve většině notebooků je již nyní zabudovaná tepelná ochrana, takže při přehřátí by se samy vypnuly, aby zabránily poškození. Nicméně při častém používání notebooku tímto způsobem stále lze podstatně snížit jeho životnost.

Berte notebook s sebou do přírody

Výlety na kole k vodě, zimní bivakování pod širákem, to jsou příležitosti k nezaplacení. Notebook je jistě ocení. A je tam spousta příležitostí, jak se ho zbavit.

Doufáme, že jste v tomto článku našli pro sebe něco užitečného. Pokud máte další tipy, napište nám na info@netstores.cz. Nejlepší zveřejníme.