Modelová řada stolních počítačů ThinkCentre s označením „M“ patří k velice populárním. Jak při využití v kancelářských, tak v domácích podmínkách. Důkazem toho je počítač Lenovo ThinkCentre M710.

Stolní počítač Lenovo ThinkCentre M710 přinesl svého času na trh výkon určený pro podnikání. Díky použitým procesorům toto heslo stále přetrvává. Skvěle zabezpečená výpočetní technika s možností navýšení rychlosti a s řadou nezbytných portů. Model Lenovo ThinkCentre M710 je doslova připraven na budoucnost, o čemž se nyní můžete podrobněji přesvědčit.

Lenovo ThinkCentre M710 ve třech variantách

Lenovo ThinkCentre M710 SFF

Jak už to bývá u stolních počítačů řady ThinkCentre zvykem, obvykle nezůstane jen u jedné velikosti. A nejinak tomu je také u modelu Lenovo ThinkCentre M710. Stolní počítač byl vyroben hned ve třech verzích, díky čemuž si na své přijde opravdu každý. Někdo je lačný po rozšiřitelnosti, jiný zase dává přednost kompaktnosti. Nebo, že by byla ideální volbou zlatá střední cesta?

  • Lenovo ThinkCentre M710 Tower má rozměry 366 x 292,7 x 145 mm.
  • Lenovo ThinkCentre M710 SFF má velikost 343,5 x 290,5 x 92,5 mm.
  • Lenovo ThinkCentre M710 Tiny má rozměry 183 x 179 x 34,5 mm.

Vzhled všech tří verzí je do jisté míry podobný. Hlavní roli sehrává černé šasi s červeným prvkem. A tím je nápis Lenovo. Obdobný koncept spojuje mřížkování s plochou určenou pro konektory, popřípadě optické mechaniky.

Lenovo ThinkCentre M710 Tiny

Nejmenší představitel modelové řady Lenovo ThinkCentre M710 cílí především na minimalistický vzhled. Na pracovním stole si ho v podstatě vůbec nevšimnete a nebude zabírat příliš místa. To platí také v okamžiku, kdy ho umístíte za monitor.

Vpředu Lenovo ThinkCentre M710 Tiny se nachází dva porty USB 3.0, z nichž jeden je určen pro rychlé nabíjení. Nechybí ani dva audio porty pro mikrofon a sluchátka. Vše doplňuje zapínací tlačítko. Od verze Tiny vpředu nečekejte nic víc. Trochu minimalistická se může zdát i zadní konektorová výbava. Jsou to čtyři porty USB 3.0, dvakrát DisplayPort, RJ-45 a dvakrát Punch Out neboli možnost volby VGA, HDMI, sériového portu a podobně. Ve výsledku to ale postačuje.

V rámci rozšíření u Lenovo ThinkCentre M710 Tiny počítejte pouze s M.2 pro Wifi a pro SSD, popřípadě 2,5" disk. Podpora až tří displejů a TPM 2.0 jsou jistě příjemnou záležitostí. Zdroj napájení má přijatelných 65 W.

Lenovo ThinkCentre M710 SFF

Lenovo ThinkCentre M710 Tiny

Zlatou střední cestu v podání Lenovo ThinkCentre M710 nepředstavuje nikdo jiný než Small Form Factor. Ten je znám pod zkratkou SFF. Stolní počítač, který si bere od každého něco. Z Toweru dostatečnou rozšiřitelnost a z Tiny zmenšené provedení.

V tomto případě narazíte na bohatší konektorovou výbavu. Ať už jde o přední nebo zadní část. Vpředu jsou to čtyři porty USB 3.0 a dva audio konektory. Volitelná je čtečka paměťových karet a další dva porty USB-C. Vzadu je k dispozici VGA, dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, dvakrát DisplayPort, RJ-45, sériový port, dva PS2 konektory pro myš a klávesnici, včetně tří audio konektorů.

Uložiště je řešeno prostřednictvím M.2, 2,5" nebo 3,5" pozice. K mání jsou čtyři sloty PCI, takže o rozšíření stolního počítače Lenovo ThinkCentre M710 SFF jistě nebude nouze.

Lenovo ThinkCentre M710 Tower

Lenovo ThinkCentre M710 Tower

Třetí největší model Lenovo ThinkCentre M710 v provedení Tower je téměř ve všech směrech odnoží Small Form Factor. Minimálně, co se týče konektorové výbavy. I zde můžete počítač rozšířit o další karty. K dispozici jsou sloty PCI, avšak v podání half-length, potažmo full length. V rámci interních slotů se lze spolehnout na dvě 3,5" pozice. Modelu Small Form Factor a Tower mimochodem nechybí ani slim optická mechanika.

Výkon stolního počítače

Kromě vzhledu mají stolní počítače Lenovo ThinkCentre M710 stejný také výkon. Pro nenáročné uživatele jsou tu procesory Intel Celeron a Intel Pentium. Daleko zajímavější jsou ovšem procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Ve všech případech jde o sedmou generaci procesorů. Každý uživatel výpočetní techniky určitě správně tuší, že k výkonu procesoru přispívá i kapacita operační paměti. Aplikovány jsou paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. U nejmenší verze Tiny je to až 32 GB, u SFF a Tower dosahuje kapacita 64 GB.

Z pohledu grafického výkonu jsou nejčastěji aplikovány integrované grafické karty. Podle zvoleného procesoru jsou to grafiky Intel HD Graphics 510 až Intel HD Graphics 630. Z výroby ovšem lze narazit také na provedení s externí grafikou – NVIDIA GeForce GT 730 nebo AMD Radeon R7 350. Obě s kapacitou až 2 GB.

Zajímavý pomocník do kanceláře

Stolní počítače Lenovo ThinkCentre M710 mají ve všech velikostních variantách co nabídnout. Jde o výpočetní techniku zaměřenou na efektivitu, výkon a plynulé zpracování nenáročných operací. Moderní technologie, která padne do každé kanceláře jako ulitá.

Lenovo ThinkCentre M710 SFF

Lenovo ThinkCentre M710 Tiny

Lenovo ThinkCentre M710 Tower