Každý člověk má trochu jiné nároky na výpočetní techniku. Všichni nejsou zrovna zpracovatelé náročných multimédií a výpočetních operací. Pokud hledáte vhodné řešení stolního počítače do domácnosti nebo pro kancelářskou práci, pak produktová nabídka modelu Lenovo ThinkCentre M83 osloví právě vás. Tento počítač má totiž vše, co k běžné činnosti potřebujete.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M83 aktuálně v prodeji.

Vyberte si ze dvou dostupných variant

Lenovo ThinkCentre M83 SFF

Jak už to bývá zvykem, společnost Lenovo vytvořila M83 ve dvou velikostních verzích. U obou jsou použity kvalitní černé plasty v kombinaci s černým ocelovým šasi. Standardem je to, že je velice snadno odnímatelné a nepotřebujete k takovému úkonu žádné další externí nástroje.

Pokud jste příznivci minimalizmu, vystačíte si s variantou Lenovo ThinkCentre M83 SFF neboli Small Form Factor. Tento model se vyznačuje především kompaktnějším vzhledem a rozměry 375 x 338 x 102 milimetrů při hmotnosti asi 7,8 kilogramu.

Opakem toho je verze Lenovo ThinkCentre M83 Tower, která má velikost 442 x 414 x 175 milimetrů a hmotnost 11,2 kilogramu. Větší vyhotovení nabízí vyšší rozšiřitelnost a disponuje i větším množstvím portů.

Lenovo ThinkCentre M83 SFF

Lenovo ThinkCentre M83 Tower

Menší model sází na jednoduchost designu. Přední část disponuje z poloviny elegantním žebrováním, optickou mechanikou a lesklou částí kolem zapínacího tlačítka. K dispozici vám budou dva porty USB 3.0 a konektory pro mikrofon a sluchátka. Vpředu pravděpodobně nic více potřebovat nebudete.

V zadní části se naopak nachází celkem slušná výbava portů. Dva USB 3.0, čtyři USB 2.0, sériový port, VGA, LAN, audio, DisplayPort nebo HDMI.

Lenovo ThinkCentre M83 Tower

Větší verze Lenovo ThinkCentre M83 Tower je o poznání bohatší. Přední vzhled částečně koresponduje s tím, jaký naleznete u verze Small Form Factor. Kromě optické mechaniky však můžete vložit ještě jednu o velikosti 5,25“ a jednu o velikosti 3,5“. Poměrně zajímavý je také vrchní „kšilt“ vystupující nad tělo stolního počítače, kde je umístěno tlačítko pro zapnutí. Ani zde nebudete ochuzeni o dva porty USB 3.0 a konektory pro mikrofon a sluchátka.

Zadní strana je v podstatě identická se SFF. Základem jsou čtyři porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, VGA, LAN, dva DisplayPorty, sériový port a audio. Oproti menší verzi nabízí Tower možnost umístění dalších přídavných karet až do čtyř slotů. To značným způsobem rozšiřuje jeho možnosti.

Výkonová stránka Lenovo ThinkCentre M83

Lenovo ThinkCentre M83 zezadu

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv velikostí provedení Lenovo ThinkCentre M83, vždy se setkáte s totožným výkonem podle toho, jaký procesor zvolíte. Nejčastěji jsou to samozřejmě procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7, které mohou nabývat frekvence až 3,6 GHz a maximální cache paměti 8 MB.

Pokud jde o operační paměť, využívány jsou DDR3 sloty s frekvencí 1 600 MHz. Do příslušných slotů můžete vložit až 32 GB paměti, což se bezpochyby kladným způsobem projeví na výpočetním výkonu.

Zapomínat bychom neměli ani na grafickou kartu. Vzhledem k tomu, že stolní počítače Lenovo ThinkCentre M83 jsou primárně určeny pro domácí nebo běžnou kancelářskou práci, nejsou nároky na tuto komponentu nikterak závratné. Proto padla volba na integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 4400, popřípadě na silnější verzi Intel HD Graphics 4600.

Příjemná konfigurace a kvalita zpracování

S naprostou jistotou lze tvrdit, že stolní počítač Lenovo ThinkCentre M83 v žádném případě nezklame ty méně náročné zájemce. Stane se zárukou dostatečné konfigurace, rozšíření a potěší i precizním zpracováním vnějšího šasi.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M83 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M83 SFF Lenovo ThinkCentre M83 Tower