Stolní počítač Lenovo ThinkCentre M900 přináší dostatek výkonu, pohodlné funkce a velikostní řešení šité na míru zákazníka. Výpočetní technika splňující všechny požadavky pro kancelářskou práci.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M900 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M900 je označení výkonného a zároveň úsporného podnikového počítače, který je spojen s flexibilitou a variabilitou. Tento model je primárně určen pro komerční účely, ale nemá problém spolehlivě fungovat i v domácnostech. Každý si přijde na to své. O tom také vypovídá fakt, že M900 je dostupný ve třech různých variantách. .

Všechny sourozence z této rodiny spojuje moderní design s výraznými, avšak minimalistickými červenými prvky. Ty se na černém těle z plastu a oceli opravdu vyjímají a s jinou značkou si proto tento počítač nespletete. Originální vzhled je také zajištěn efektivním rozvržením portů, které práci dokáže mile ulehčit. O jakých třech variantách Lenovo Thinkcentre M900 je tedy řeč?

Lenovo ThinkCentre M900 Tiny

Začneme představením té nejmenší verze stolního počítače, kterou je Lenovo ThinkCentre M900 Tiny. Tato verze si dává za cíl, že bude co nejskladnější a to potvrzují už její rozměry 182,9 x 179 x 34,5 mm nebo hmotnost, která začíná na 0,6 kg.

Vzhled Lenovo ThinkCentre M900 Tiny je opravdu velmi kompaktní. Na předním panelu vedle mřížky chlazení najdete pouze zapínací tlačítko, konektory pro sluchátka a mikrofon a dva porty USB 3.0.

Zadní část už nabídne portů o něco více a nabídka se rozšiřuje podle toho, jakou výbavu zvolíte. Mohou to být až čtyři porty USB 3.0, DisplayPort, LAN, zvuk a výstup v podobě HDMI, sériového portu nebo další DisplayPort. Wi-Fi a Bluetooth je příjemnou součástí stolního počítače.

Od verze Tiny rozhodně nemůžete očekávat jakékoliv rozšiřování. Uvnitř jsou pouze dva sloty pro paměťové karty DDR4, jeden slot 2,5“ a M.2 pro SSD disk. To ovšem vůbec nebrání tomu, aby se z Lenovo ThinkCentre M900 Tiny stal váš každodenní kompaktní pomocník. V balení najdete 65 W napájecí zdroj a také praktický kovový stojánek, do kterého můžete počítač zasadit.

Lenovo ThinkCentre M900 Small Form Factor

Lenovo ThinkCentre M900 SFF

Zlatá střední cesta. To je častá přezdívka pro verzi Lenovo Thinkcentre M900 Small Form Factor a my si myslíme, že mu s rozměry 357 x 338 x 88 mm a hmotností kolem 9 kg právem patří. Je stále ještě malý a zároveň dostatečně flexibilní.

Větší velikost znamená, že se vám dostane rozsáhlejší konektorové výbavy. Oproti Tiny je to znatelné už na předním panelu, kde jsou k dispozici v základní výbavě dva porty USB 3.0 a dva porty pro audio. Změnou je volitelná možnost dalších dvou portů USB 2.0 stejně jako možnost čtečky paměťových karet. V horní části je poté umístěna praktická Slim mechanika. Vůbec se ale nenechte zmást. SFF je i přes svou větší výbavu stále velmi elegatní stroj.

Zadní strana poté nabídne větší zastoupení portů pro trvalejší připojení externích zařízení. Jedná se o šest portů USB 3.0, DisplayPort 1.2 + DisplayPort 1.2, VGA, sériový port, LAN, tři audio konektory a volitelně také paralelní port a PS/2.

Stolní počítač Lenovo ThinkCentre M900 Small Form Factor obsahuje až čtyři sloty pro vložení dalších periferií. Od PCI Express 3.0 x16, přes PCIe 3.0 x1 až po PCIe 3.0 x16. V interním prostoru počítače jsou volné pozice pro disky 3,5“ a 2,5“. Použit je 210 W napájecí zdroj.

Lenovo ThinkCentre M900 Tower

Lenovo ThinkCentre M900 Tower

Lenovo ThinkCentre M900 Tower je největším ze tří dostupných provedení, což dokazují samotné rozměry 413 x 406 x 175 mm a hmotnost 12,5 kg. Má to ale svůj důvod. Věžová stanice totiž nabízí plnohodnotnou rozšiřitelnost, obsahuje prachové filtry pro dlouhou životnost, podporuje SSI pro PCIe, má technologii vPro a řadu dalších pohodlných funkcí.

Dva USB porty 3.0 a konektory pro audio, které jsou na přední straně, můžeme brát už jako samozřejmost. Díky větším rozměrům se sem ale vešla i plnohodnotná optická mechanika 5,25“ a k dispozici je ještě stejně velká pozice pro uložení jiného příslušenství. S přihlédnutím k velikosti tohoto počítače oceníte i praktickou rukojeť v horní části.

Na zadní straně stolního počítače Lenovo ThinkCentre M900 Tower najdete šest portů USB 3.0, sériový port, LAN, stereo zvukové porty, VGA a dvakrát DisplayPort 1.2. Do volitelné konektorové výbavy patří eSATA, PS/2, paralelní port, další sériový port a dva porty USB 2.0.

Po snadném a rychlém otevření stolního počítače Lenovo ThinkCentre M900 Tower objevíte ostatní možnosti rozšíření. Dokazují to tři sloty PCIe a jeden slot PCI nebo dvě pozice 3,5“. Volitelné jsou také bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth.

Jaký výkon mají stolní počítače Lenovo ThinkCentre M900?

Lenovo ThinkCentre M900 Tower s monitorem

Výkon je jednou z domén stolních počítačů Lenovo ThinkCentre M900. Volit můžete procesory od Intel Pentium až po procesory Intel Core šesté generace. Konkrétně jde o verze Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Podpora operačních pamětí DDR4 pracujících na frekvenci 2 133 MHz samozřejmě potěší. Maximální kapacita operační paměti se liší podle zvolené varianty Lenovo ThinkCentre M900. Může to být klidně až 64 GB. Použita je čipová sada Intel Q170 Chipset.

Nejmenší verze Tiny je dodávána s integrovanou grafickou kartou. To platí i pro SFF a Tower, kde se nejčastěji setkáte s grafikou Intel HD Graphics 530. U větších provedení se však nabízí i možnost lepšího grafického výkonu přímo z výroby. Stolní počítače Lenovo ThinkCentre M900 byly dodávány také s grafickými kartami NVIDIA® Geforce® GT 720, NVIDIA Geforce GT 720 nebo NVIDIA Quadro® K420 s pamětí až 2 GB.

Pracovní nástroj na výbornou

Výčet výše uvedených vlastností a parametrů jednotlivých stolních počítačů z rodiny Lenovo ThinkCentre M900 prozrazuje, že v rámci individuálních potřeb si přijde na své opravdu kdokoliv. Tato celá modelová řada dokonce prošla testováním na vojenské specifikace z pohledu odolnosti zpracování. To je další z důvodů, proč tuto rodinu považovat za ukázku dobrého poměru cena/výkon.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M900 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M900 SFF

Lenovo ThinkCentre M900 Tower

Lenovo ThinkCentre M900 Tower s monitorem