Stolní počítače Lenovo se vyznačují svou kvalitou. Například takový model Lenovo ThinkCentre M910 je jako stvořený pro podnikání. Výpočetní technika ve dvou oblíbených variantách nacházející uplatnění jak v komerčním, tak v domácím prostředí.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M910 aktuálně v prodeji.

Stolní počítače Lenovo ThinkCentre M910 mají dvě zajímavé verze, které jsou zaměřené na široké portfolio zákazníků ve firemním segmentu. Jsou to modely cílící na vyšší produktivitu a přinášející kvalitu zpracování spojenou s patřičnou dávkou bezpečnosti a výkonu. S počítači Lenovo ThinkCentre M910 přichází na přetřes větší přizpůsobení, virtuální realita, volba prachového filtru zvyšující celkovou spolehlivost i ochrana citlivých dat.

Velikostní varianty Lenovo ThinkCentre M910

Lenovo ThinkCentre M910s

Model Lenovo ThinkCentre M910 dvěma populárními modely pokrývá v podstatě celou škálu potenciálních uživatelů. Dokáže přinést kompaktnost zahalenou do menších rozměrů a zároveň bohatou rozšiřitelnost. Na své si v tomto směru přijde naprosto každý. A jaké dvě verze stojí za zmínku?

  • Lenovo ThinkCentre M910 SFF
  • Lenovo ThinkCentre M910 Tower

Z pohledu technických parametrů je menší Small Form Factor známý pod zkratkou SFF. Prostorově úspornější řešení se pojí s rozměry 343,5 x 290,5 x 92,5 mm. Jestliže vám větší stolní počítač nedělá problém a dáváte přednost rozšiřitelnosti, je tu verze Tower. Rozměry jsou 410,25 x 321,35 x 165 mm.

Ještě doplníme, že obě varianty jsou často označovány zkrácenými názvy. Je to Lenovo ThinkCentre M910s v podání SFF a Lenovo ThinkCentre M910t v podání Tower.

Elegantní a reprezentativní koncept

Výpočetní technika tohoto typu se obvykle stává chloubou pracovního stolu. A nejinak je tomu i v případě stolních počítačů Lenovo ThinkCentre M910. Společnost Lenovo se drží svého osvědčeného a charakteristického designu. To znamená, že ať už zvolíte variantu SFF nebo Tower, čelní panel bude vždy ověnčen výrazným červeným prvkem. Zde je to samotná značka Lenovo. U většího provedení je to také červený lem horního madla sloužícího ke snazšímu přenášení.

Když pomineme velikost obou verzí, výsledek je hodně podobný. Velkou část předního panelu tvoří mřížkovaný kryt zajišťující dostatečný přísun vzduchu pro chlazení počítače. Zbývající část je plná a vyhrazena konektorům a portům, včetně optické mechaniky. Celý panel mírně vystupuje, což je viditelnější u verze SFF.

Jako celek působí stolní počítače Lenovo ThinkCentre M910 velice esteticky a nepřehlédnutelně. Spojení černého plastu a kovu je kvalitní. Takový počítač si nemusíte pokládat vedle pracovního stolu, ale v případě menšího SFF klidně i na stůl. Jde v podstatě o reprezentativní záležitost.

Co se skrývá za moderním šasi?

Lenovo ThinkCentre M910s dva

Většinu potenciálních zájemců zajímá bezpochyby to, co se ukrývá v útrobách těchto stolních počítačů. Vzhledem k tomu, že jde o kancelářskou výpočetní techniku, odpovídá tomu i předkládaný výkon. Volit lze různé varianty konfigurací z výroby, popřípadě se do rozšiřování jednotlivých komponent můžete pustit svépomocí.

Volba padla na šestou a sedmou generaci procesorů Intel. Pro méně náročné uživatele jsou tu Intel Celeron a Intel Pentium. Pokud při práci nechcete být příliš omezováni, nastupují na řadu výkonnější procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. V závislosti na tom, jaký zvolíte procesor, bude použita také operační paměť. Dostupné jsou dva druhy.

  • DDR4 s frekvencí 2 133 MHz
  • DDR4 s frekvencí 2 400 MHz

Maximální podporovaná kapacita operační paměti je 64 GB. Podstatnou roli sehrává i grafický výkon, který je vzhledem k použití stolních počítačů podpořen integrovanou grafickou kartou Intel. Pravdou však zůstává, že obě dvě verze mají z výroby i výkonnější alternativu. Lenovo ThinkCentre M910s byl dodáván s grafikou Geforce 730, kdyžto Lenovo ThinkCentre M910t má grafické karty NVIDIA® GTX 1080, Radeon R7 350 a Geforce 730.

Konektorová výbava – Hlavní rozdíly

Lenovo ThinkCentre M910t

Odlišná velikost obou stolních počítačů Lenovo ThinkCentre M910 s sebou pochopitelně přináší jisté rozdíly. Co mají ale verze SFF a Tower společné jsou konektory. Výbava je na velice dobré úrovni, a to nejenom vzadu, kam připojíte většinu externích zařízení. Spoustu portů najdete i vepředu, kde je budete mít pěkně po ruce.

Jsou to čtyři porty USB 3.0, dva porty USB 3.1 typu C, čtečka karet a v neposlední řadě i dva audio konektory. Pestrá nabídka na vás čeká i v zadní části. Jmenovat lze čtyři porty USB 3.0, VGA, dvakrát DisplayPort, sériový port, RJ-45, tři audio konektory, paralelní port, popřípadě další grafické porty podle použité grafiky. V tomto směru asi nebudete strádat.

Odlišnosti mezi Lenovo ThinkCentre M910s a Lenovo ThinkCentre M910t na vás však čekají uvnitř stolních počítačů. A to především z pohledu budoucí rozšiřitelnosti. Menší Small Form Factor má pozici 3,5", volitelnou 2,5" a M.2 PCIe SSD. Kdežto Tower má navíc jednu 3,5" pozici a volitelnou pozici 5,25". Rozdíly jsou pak i v počtu slotů PCI, které samozřejmě hovoří ve prospěch většího počítače.

Lenovo ThinkCentre M910 – Univerzál každým coulem

Stolní počítače Lenovo ThinkCentre M910s a stolní počítač Lenovo ThinkCentre M910t lze určitě zařadit do kategorie všestranné výpočetní techniky pro středně náročné uživatele. Kancelářské úkony zvládají tyto počítače levou zadní a díky rozšiřitelnosti je budete moci v budoucnu i trochu vylepšit. Právoplatně spadají mezi osvědčenou a kvalitní výpočetní techniku.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M910 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M910s

Lenovo ThinkCentre M910s dva

Lenovo ThinkCentre M910t