Univerzální výpočetní nástroj pro běžnou práci. Takový je stolní počítač Lenovo ThinkCentre M93p, který udělá nejenom hodně parády na stole či vedle stolu, ale hlavně vás potěší svým výkonem a možnostmi.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M93 aktuálně v prodeji.

Modelová řada stolních počítačů ThinkCentre je určena primárně pro kancelářskou práci. Tomu mimo jiné odpovídá výbava těchto zařízení a výsledný vzhled. Jedním z oblíbených a populárních počítačů této série je Lenovo ThinkCentre M93p. Verze dostupná v několika velikostních variantách cílící na nejrůznější typy zákazníků.

Od malého až po velký

Lenovo ThinkCentre M93p Tower

Stolní počítač Lenovo ThinkCentre M93p máte možnost zakoupit v několika verzích provedení. Konkrétně jde o tři modely započínající tím Tiny. Ten je spojen s opravdu velkým minimalismem, což se odráží nejenom do celkových rozměrů, ale také omezenější rozšiřitelnosti. Jeho velikosti je 182 x 179 x 34,5 milimetrů a hmotnost 1,3 kilogramu.

Zlatou střední cestou je Small Form Factor, na který velice často narazíte pod zkratkou SFF. Jeho rozměry jsou 375 x 388 x 102 milimetrů a hmotnost 7,8 kilogramu. Zde už přece jenom máte z pohledu konektorů trochu na výběr.

A posledním dostupným modelem je Lenovo ThinkCentre M93p Tower, jež patří pravděpodobně mezi nejoblíbenější, proto se zbytek článku zaměříme na něj.

Lenovo ThinkCentre M93p Tower

Lenovo ThinkCentre M93p SFF

Jak vyplývá z označení, jde o největší variantu tohoto stolního počítače s rozměry 442 x 414 x 175 milimetrů a s hmotností 11,2 kilogramu. Vzhled je v podstatě totožný jako u předchozího modelu Lenovo ThinkCentre M83. Spolehnout se můžete na černé barevné provedení, kvalitní šasi, spojení plastu s kovem a důraz kladený na ty nejmenší detaily.

Mezi ně patří kupříkladu elegantní žebrování v pravé části předního panelu nebo vystupující „kšilt“, nad tělo stolního počítače, na kterém je prakticky umístěné tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Nechybí ani dvě signalizační diody. Lehké naklonění této části je příslibem snadného ovládání a přehlednosti.

K naprostému standardu Lenovo ThinkCentre M93p patří i snadno odnímatelná boční část počítače pro rychlé otevření a jednoduchou cestu do útrob tohoto zařízení. Bez jakéhokoliv nástroje si tak pohodlně otevřete počítač a můžete vyměnit nebo doplnit libovolnou komponentu.

Porty vpředu i vzadu

Lenovo ThinkCentre M93p Tower své uživatele nezklame v žádném ohledu. V souvislosti s cílovou skupinou zákazníků toho nabízí více než dost. Jsou to například dva porty USB 3.0, konektor pro mikrofon a sluchátka. Nechybí ani optická mechanika a možnost rozšíření o další komponenty tohoto typu. K dispozici je jedna volná pozice 5,25“ a jedna 3,5“.

Zklamáni nebudete ani ze zadní části Lenovo ThinkCentre M93p Tower. Právě pod napájecím konektorem na vás čeká celkem bohatá výbava. Sériový port, VGA, dva DisplayPorty, čtyři porty USB 3.0, dva porty USB 2.0, LAN a tři konektory pro audio. To je v rámci základní výbavy velice slušné.

Tu ovšem můžete rozšířit ještě o další komponenty, které vložíte přímo do útrob počítače, k čemuž vám poslouží dostatečné množství volných PCI slotů.

Procesory čtvrté generace

Lenovo ThinkCentre M93p Tower levá

Stolní počítač Lenovo ThinkCentre M93p rozhodně neudělá ostudu svým vzhledem, natož výkonem. Ten je pro domácí či kancelářské použití naprosto dostačující, o čemž vás přesvědčí kupříkladu použité procesory. Vybírat si můžete z odlišných výkonů díky variantám Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7.

Pokud jde o ostatní parametry prozrazující výkon Lenovo ThinkCentre M93p, je třeba zmínit integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 4400 nebo Intel HD Graphics 4600. Dále je to operační paměť pracující na frekvenci 1 600 MHz s maximální kapacitou až 32 GB. Nechybí ani úložný prostor řešený klasickým HD a modernějšími SSD disky.

Lenovo ThinkCentre M93p je zkrátka povedeným pomocníkem při běžných výpočetních operacích a přináší toho více než dost.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M93 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M93p Tower Lenovo ThinkCentre M93p SFF