All In One počítače označované jako AIO mají něco do sebe. Šetří místo na stole, nabízí určitou mobilitu a praktičnost. V podobném duchu byl také stvořen stolní počítač Lenovo ThinkCentre M93z AIO.

Lenovo ThinkCentre M93z AIO působí na první pohled trochu bachratějším dojmem. Jeden by si řekl, že jde o klasický monitor. Ten je však trochu objemnější. A to z toho důvodu, že jeho nedílnou součástí je integrovaný stolní počítač. Při takovém zjištění je třeba uznat, že Lenovo ThinkCentre M93z AIO působí kompaktním a celistvým dojmem.

Provedení ve dvou variantách

Lenovo ThinkCentre M93z AIO zezadu

Většina verzí AIO počítačů stojí na pevném stojanu nebo chcete-li „noze“ monitoru. Nejinak je tomu také v případě Lenovo ThinkCentre M93z AIO. Existuje ale i alternativa bez stojanu, respektive k tím, který připomíná stojánek pro tablet opřený dozadu. Tato druhá atypická verze je vlastní především pro dotykové vyhotovení počítače.

Počítač je zabudovaný v monitoru o úhlopříčce 23". Jak už padla zmínka, může jít o dotykovou i klasickou variantu. V závislosti na použití stojanu vypadají přibližné rozměry nějak takto:

  • Verze se stojanem má velikost 568 x 447,3 x 94 mm.
  • Verze bez stojanu má rozměry 568 x 401 x 68,5 mm.

Jen drobně se pak liší rozměry s dotykovým displejem. Odlišné jsou také hmotnost. Se stojanem je to 11,3 kg a bez stojanu je to 10,14 kg.

Monitor s kvalitními parametry

Lenovo ThinkCentre M93z AIO

Při pohledu na počítač Lenovo ThinkCentre M93z AIO si v první řadě povšimnete samotného monitoru. Jedná se o širokoúhlý monitor o velikost 23" s LED podsvícením a technologií IPS. Poměr stran je 16:9 a maximální rozlišení je 1 920 x 1 080 pixelů. Nechybí ani vrstva Anti-glare, popřípadě zmiňované dotykové ovládání.

Pozorovací úhly monitoru jsou dobré a také rozlišení je vzhledem k velikosti přijatelné. Ideální pro běžnou kancelářskou práci. Se zobrazovací plochou se do jisté míry pojí i grafická karta. Standardně je použita grafika Intel HD Graphics. Výjimkou však nebyla ani verze z výroby, která obsahuje výkonnější grafickou kartu AMD Radeon HD8730A.

Konektorová výbava jako u klasického počítače

Počítač Lenovo ThinkCentre M93z AIO představuje plnohodnotnou výpočetní techniku. To znamená, že mu nechybí ani potřebné množství konektorů. V tomto případě je díky počítači umístěnému zezadu monitoru nebudete mít na čelním panelu, ale ze strany. Snadno dostupné jsou dva porty USB 3.0, z nichž jeden nabízí funkci rychlého nabíjení.

Porty a konektory ovšem nejsou pouze z boku Lenovo ThinkCentre M93z AIO, ale také zezadu. Dále budete mít k dispozici čtyři porty USB 3.0 vzadu, jeden kombinovaný audio konektor, konektor mikrofonu, vstup VGA, RJ-45 a výstup DisplayPort se zvukem.

Výkon Lenovo ThinkCentre M93z AIO

Lenovo ThinkCentre M93z AIO madlo

Každého nadšeného uživatele výpočetní techniky bude určitě zajímat výkon počítače. Začít můžeme například tím, že Lenovo ThinkCentre M93z AIO disponuje čipovou sadou Intel Q87. Použity jsou procesory od Intel Pentium, přes Intel Core i3, Intel Core i5 až po Intel Core i7. Jedná se o modelové řady 4340 až 4770S s podporou technologie vPro. K dispozici jsou dva sloty DIMM pro operační paměti DD3 pracující na frekvenci 1 600 MHz. Celková kapacita je až 16 GB.

Co se týče uložiště, využitelné jsou primárně SSD disky. Maximální podporovaná kapacita je až 2 TB.

Co byste měli ještě vědět?

Počítač Lenovo ThinkCentre M93z AIO je takovým komplexním balíčkem, který toho nabízí ještě více, než bylo prezentováno doposud. Za zmínku stojí například podpora Wi-Fi, konkrétně standardu IEEE 802.11 a/ac/b/g/n. V předním horním rámu displeje najdete zabudovanou webovou kameru s rozlišením 2 MPx. Ta se pyšní vyšší citlivostí při slabém osvětlení. Vhod přijdou i dva interní stereo reproduktory o výkon 3 W. Z hlediska designu lze vypíchnout madlo zakomponované zezadu v horní oblasti monitoru. Za něj můžete počítat poměrně snadno přenášet. Tento prvek je mimochodem decentně zvýrazněn červeným lemem, jak je pro výrobky společnosti Lenovo vlastní. Jinak celé šasi je černé.

S přihlédnutím k provedení počítače zapomeňte na optickou mechaniku a nějakou další rozšiřitelnost. I přesto nabízí Lenovo ThinkCentre M93z AIO velice zajímavou podobu počítače, který je pro kancelářské operace, jako stvořený. Navíc vám nebude na pracovním stole zabírat příliš drahocenného místa.

Lenovo ThinkCentre M93z AIO zezadu

Lenovo ThinkCentre M93z AIO

Lenovo ThinkCentre M93z AIO madlo