Lenovo ThinkPad L560 je pracovním notebookem a cenově dostupnější verzí modelové řady T. Osvědčená výpočetní technika, která oslovuje především v detailech.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad L560 aktuálně v prodeji.

Výkon stolního počítače a přenositelnost notebooku. Tak lze v obecné rovině charakterizovat Lenovo ThinkPad L560. Model s optimalizovaným výkonem, širokými možnostmi připojení a relativně kompaktním provedením. To je Lenovo ThinkPad L560, které nachází uplatnění v komerčním segmentu, ale také jako skvělý notebook pro domácí užití. V následujících řádcích o něm zjistíte něco více a zároveň se dozvíte hlavní odlišnosti oproti konkurenční řadě T560.

Design kopíruje tradiční vzhled notebooků Lenovo

Lenovo ThinkPad L560

Notebook Lenovo ThinkPad L560 je zhotoven z osvědčených výrobních materiálů korespondujících s touto třídou. Nejpoužívanějším materiálem je pochopitelně černý plast. Povrch notebook je jako u předchůdců trochu zdrsněný. Displej je otevíratelný o sto osmdesát stupňů. Při jeho otevření lze zaznamenat drobné kroucení a zkreslení obrazu. To je oproti vyšší řadě T560 drobný rozdíl. Právě Lenovo ThinkPad T560 je více zaměřeno na pevnější konstrukci, což budou asi první postřehnutelné rozdíly při porovnání obou notebooků.

Lenovo ThinkPad L560 se kromě tohoto malého neduhu vyjímá precizním zpracováním. Dokazují to stabilní panty a dostatečná tuhost vybraných částí. Vliv na to má primárně přísada skelných vláken v samotném šasi. Na jakékoliv mezery, netěsnosti a podobné věci si u levnější verze L560 rozhodně nebudete stěžovat.

Velikost notebooku Lenovo ThinkPad L560 odpovídá tomu nejběžnějšímu standardu. Je to 15,6". Pokud bychom srovnali model L560 a T560, u levnější business varianty lze očekávat trochu kypřejší tvary. A to především z pohledu tloušťky. Jedná se však o milimetry, které ani z hlediska šířky a hloubky nebudou hrát velkou roli. Lenovo ThinkPad L560 má velikost 377 x 255 x 27,6 mm a hmotnost začíná na 2,3 kg.

Lenovo ThinkPad L560 nabízí pestré rozhraní

Když pracovní notebook, tak samozřejmě se vším všudy. Na mysli máme konektorovou výbavu, která je u modelu Lenovo ThinkPad L560 naprosto dostatečná. Díky rozměrům a velikosti notebooku 15,6" se do těla vešla i optická mechanika.

Když se na notebook Lenovo ThinkPad L560 zahledíte, zjistíte, že konektory jsou rozmístěny do třech stran. Pouze přední strana je bez portů, což pochopitelně dává patřičný smysl. Řada T560 nedisponuje zmiňovanou optickou mechanikou ani porty vzadu.

U Lenovo ThinkPad L560 naleznete vpředu pouze mřížky reproduktorů. Vzadu se nachází mřížka ventilátoru umístěná hned vedle konektoru RJ-45. Na jeho protilehlé straně je port USB 3.0. Mezi nimi je vyjímatelná baterie. Další konektory jsou na pravé straně Lenovo ThinkPad L560 tam, kde je mimo jiné optická mechanika. K dispozici je univerzální audio konektor pro sluchátka a mikrofon, čtečka karet SmartCard, dva porty USB 3.0 a vše zakončuje slot pro zámek Kensington.

Zbytek portů naleznete vlevo. Jmenovat lze čtečku karet, ExpressCard slot, port USB 3.0, VGA a Mini-DisplayPort. V levém zadním rohu se nachází i nezbytný konektor pro napájení. Konektivita Lenovo ThinkPad L560 je pochopitelně řešena nejenom skrze síťový kabel, ale také prostřednictvím Wi-Fi a Bluetooth.

Klávesnice bez kompromisů

Lenovo ThinkPad L560 klávesnice

Business notebookům značky Lenovo nelze vytknout klávesnici. A to se týká nejenom námi popisovaného modelu Lenovo ThinkPad L560, ale také vyšší třídy T560. Chiclet klávesnice bez kompromisů je v pracovních noteboocích používána dlouhá léta. Ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Skvělé pracovní prostředí nebo chcete-li dobré vstupní zařízení si bez okolků oblíbí jakýkoliv pisálek.

Klávesnice nabízí standardní rozložení kláves o velikosti 16 x 16 mm. O něco menší jsou snad pouze směrové klávesy. Díky velikosti notebooku 15,6" nechybí numerická část. Při psaní lze očekávat dobrou zpětnou vazbu a minimální hluk. Při psaní vás tedy nebude nic rušit.

Dalším vstupním zařízením Lenovo ThinkPad L560 je červený a nepřehlédnutelný trackpoint uprostřed klávesnice. Jeho skvěle pogumovaný povrch přispívá k pohodlnějšímu užívání. Pod klávesnicí je touchpad. Velikost 100 x 57 mm napovídá, že pro ovládání gesty budete mít dostatek prostoru. Součástí jsou i funkční tlačítka pro trackpoint a touchpad.

V pracovním prostoru klávesnice, která je obehnána praktickým černým, matným a hrubým plastem objevíte i tlačítko pro zapnutí vpravo nahoře pod displejem. Nechybní ani jeden z bezpečnostních prvků v podobě čtečky otisků prstů.

Kvalitní displej nabízí dvě rozlišení

Lenovo ThinkPad L560 z boku

Při každodenní práci na notebooku Lenovo ThinkPad L560 využijete nejenom klávesnici, ale také zobrazovací plochu v podání 15,6" velkého displeje. Obrazovka s širšími rámečky je v horní části opatřena webovou kamerou. Co se týče rozlišení, model Lenovo ThinkPad L560 nabízí dvě varianty displeje.

  • Klasický displej s HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů.
  • IPS displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů.

V obou případě se můžete spolehnout na antireflexní úpravu. Displej lze u modelové řady Lenovo ThinkPad L560 označit za průměrný. Ať už jde o pozorovací úhly, barevné krytí nebo trochu mírnější jas. V rámci běžné práce si ovšem nebudete stěžovat.

Pokud bychom provedení displeje porovnali ještě s vyšší řadou Lenovo ThinkPad T560, u ní se nabízí ještě třetí varianta s rozlišením 3K. Tedy s rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů s úpravou proti odleskům a s ochrannou vrstvou proti šmouhám.

Výkon notebooku Lenovo ThinkPad L560

Lenovo ThinkPad L560 zezadu

Business třída si žádá business výbavu, i když jde v porovnání s modely „T“ o levnější výpočetní techniku. Notebooky Lenovo ThinkPad L560 mohou být osazeny řadou nejrůznějších procesorů. Zde je jejich výčet od nejméně výkonných, až po ty nejvýkonnější.

  • Intel Celeron 3855U
  • Intel Core i3 6100U
  • Intel Core i5 6200U
  • Intel Core i7 6300U

Modelová řada T560 oproti levnějšímu konkurentovi disponuje ještě čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 6600U. Rozdíly mezi oběma notebooky jsou i z pohledu operační paměti. Ta se na výkonu výpočetní techniky samozřejmě také podepisuje. Notebook Lenovo ThinkPad L560 podporuje operační paměť do kapacity 16 GB, kdežto notebook Lenovo ThinkPad T560 do výše až 32 GB.

Výkon notebooku je nepochybně spjat s výkonem grafické karty. Vzhledem k tomu, že Lenovo ThinkPad L560 je ryze kancelářským nástrojem, aplikovány jsou integrované grafické karty Intel HD Graphics 510 nebo Intel HD Graphics 520. Pokud jde o vyšší řadu T560, tam se lze vedle integrované grafiky setkat i s variantou NVIDIA GeForce 940MX.

Shrnutí notebooku Lenovo ThinkPad L560

Lenovo ThinkPad L560 lze shrnout poměrně snadno. Jde o důstojného nástupce předchozí řady a zároveň velkého konkurenta vyšší business třídy T560. Notebook oslní nižší spotřebou, a tedy i delší výdrží, dokovacím portem, volným M.2 slotem a tichým chodem. Užití v komerčním prostředí navíc podpoří i spousta možností zabezpečení. Tento model zkrátka má své publikum jasné.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad L560 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad L560

Lenovo ThinkPad L560 klávesnice

Lenovo ThinkPad L560 z boku

Lenovo ThinkPad L560 zezadu