Lenovo ThinkPad L580 je typickým představitelem univerzální výpočetní techniky pro nenáročné uživatele. Model určený do kanceláře je předurčen pro každodenní práci. Oproti svému předchůdci se posunul zase o krok vpřed.

Přehled notebooků Lenovo ThinkPad l580 aktuálně v prodeji.

Máte požadavek na kancelářskou výpočetní techniku, od které zároveň očekáváte patřičnou dávku mobility? Potom se spolehněte na notebook Lenovo ThinkPad L580. Ten dokáže plnit tuto roli na výbornou, pyšní se lehkým tělem a zároveň dostatečným výkonem. Na jeho přednosti se nyní podíváme trochu podrobněji, protože každá část si zaslouží svoji pozornost.

Fyzické provedení notebooku

Lenovo ThinkPad L580

Pokud znáte předchůdce Lenovo ThinkPad L580 tak nám dáte jistě za pravdu, že optické zmenšení, co se týče štíhlosti je určitě na místě. Ostatně, notebook o velikosti 15,6" se vyznačuje rozměry 376,5 x 254,5 x 22,95 mm. Tohle všechno při dvoukilové hmotnosti.

Provedení tohoto modelu víceméně odpovídá segmentu, pro který byl notebook určen. Štíhlost a přijatelná lehkost korespondují s použitým materiálem, jímž je na většině těla notebooku plast. Černé zabarvení se sametovým povrchem představuje z hlediska bytelnosti a pevnosti zlatý střed.

Už při prvním ohmatání této výpočetní techniky nabydete dojmu, že vše sedí tak, jak má. Oba závěsy od displeje fungují na výbornou a v rámci možností se vyvarujete i nepříjemnému prohýbání plastu. Lenovo ThinkPad L580 jde z hlediska designu v zaběhnutých šlépějích, takže černé tělo zdobí bílé logo, včetně červených prvků uvnitř. Jen pro zajímavost ještě uvedeme, že displej notebooku lze otevřít o 170 stupňů, což může přijít někomu vhod.

Standard konektorové výbavy

Lenovo ThinkPad L580 klávesnice

Notebook Lenovo ThinkPad L580 z pohledu konektorů ničím nepřekvapí, ale zároveň neurazí. I v tomto ohledu se model drží zlaté střední třídy a jisté univerzálnosti. Ostatně, navržen je pro běžné a nenáročné uživatele, a to se promítá také do výčtu portů.

Lenovo ThinkPad L580 v každém případě sází na praktičnost, z čehož plyne nulové použití portů vpředu a vzadu. Na těchto stranách notebooku pravděpodobně nebudete chtít nic připojovat. Zepředu by se vám kabely pletly, vzadu zase nevidíte na otevřený displej.

Proto celou konektorovou výbavu najdete po pravé a levé straně. Vpravo máte k dispozici audio konektor 3,5 mm. Jde o univerzální konektor sloužící pro sluchátka i pro mikrofon. Hned za ním se nachází port USB 3.1, průduch pro ventilátor, a nakonec bezpečnostní zámek. Větší zásobu portů očekávejte vlevo. Je to USB-C, dokovací konektor, USB 3.1 typu A, HDMI 1.4b, slot pro nano SIM, čtečka microSD a SmartCard v závislosti na zvoleném modelu. V rámci komplexnosti ještě uvedeme, že Lenovo ThinkPad L580 disponuje i bezdrátovými technologiemi Bluetooth a Wifi.

Ve výčtu průměrných hodnot zůstaneme také u displeje. Jak už bylo řečeno na začátku, jedná se o notebook s nejpoužívanější úhlopříčkou 15,6", respektive 396 mm. Pokud jde o podání barev, pozorovací úhly nebo jakékoliv ostatní parametry, Lenovo ThinkPad L580 dokonale demonstruje své zařazení v podobě zlaté střední třídy. Průměrné hodnoty lze očekávat ve všech směrech. Volit můžete mezi dvěma typy displejů s odlišným rozlišením.

  • HD rozlišení 1 366 x 768 pixelů, 220 nitů, kontrast 500:1
  • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 250 nitů, kontrast 800:1, technologie WVA

Kolem displeje je širší plastový rámeček. Do jeho vrchní části je zasazena kamera HD720p, díky níž můžete se svými přáteli, rodinou nebo obchodními partnery komunikovat prostřednictvím videohovorů.

Dobrá klávesnice stvořená pro psaní

Lenovo ThinkPad L580 otevřený

Jednou z hodně používaných částí notebooku Lenovo ThinkPad L580 bude bezpochyby klávesnice. Tu si v rámci každodenní kancelářské práce jistě oblíbíte. V její prospěch totiž hovoří snad všechny možné parametry. Je to dvoustupňové podsvícení, příjemný povrch na omak, dobrá zpětná vazba, ale také tichý zvukový projev. Standardní rozložení kláves je navíc doplněno trackpointem nacházejícím se přímo uprostřed, jak už to u notebooků Lenovo bývá zvykem.

Trackpoint je červený a jeho funkční klávesy navazující na touchpad mají červené linky, takže vše dokonale ladí. Samotný touchpad je dostatečně velký a má jemný povrch. Ovládání prstem nebude žádný problém. V této části notebooku Lenovo ThinkPad L580 lze upozornit ještě na umístění čtečky otisků prstů pod směrovými klávesami. Tlačítko pro zapnutí notebooku se nachází vpravo nahoře pod displejem.

Výkon kancelářské výpočetní techniky

Lenovo ThinkPad L580 zezadu

A jak je na tom tento model z pohledu výkonu? Ten je nadstandardní s přihlédnutím k primárnímu využití notebooku. Pokud si ho pořídíte pro běžnou kancelářskou práci nebo domácí použití, dostane se vám ho více než dost. O to se mimochodem starají procesory sedmé a osmé generace Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Ty nejvýkonnější varianty mohou dosahovat cache paměti 8 MB a frekvence 4 GHz.

V závislosti na volbě procesoru je použita i výchozí grafická karta. Vesměs jde o integrovanou grafiku Intel HD Graphics 620. Když budete náročnější, můžete sáhnout po provedení s dedikovanou grafickou kartou AMD Radeon 530 s pamětí 2 GB.

Výběr procesoru rozhoduje také o použitých operačních pamětech. U sedmé generace procesorů jsou to paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. U procesorů osmé generace jsou to paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 400 MHz. K dispozici jsou dva sloty s podporou maximální paměti 32 GB.

Doplňující informace na závěr

Pokud o Lenovo ThinkPad L580 chcete vědět opravdu vše, měli bychom ještě doplnit, že tyto modely z výroby vyšly nejenom s klasickými pevnými disky, ale i s rychlejšími SSD. Notebook je zároveň vybaven dvěma reproduktory s výkonem 2x 2 W. V rámci jeho předností lze vypíchnout použití portu USB-C i praktický boční dokovací konektor. Mnozí také ocení dobré bezpečností vybavení, ať už hardwarové nebo softwarové, včetně slušného výkonu.

Přehled notebooků Lenovo ThinkPad l580 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad L580

Lenovo ThinkPad L580 klávesnice

Lenovo ThinkPad L580 otevřený

Lenovo ThinkPad L580 zezadu