Lenovo ThinkStation P510 je pracovní stanice silná v kramflecích. V její prospěch hovoří široká použitelnost, flexibilita, originální vzhled a systém Flex. Přečtěte si o Power Workstation něco více.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation P510 aktuálně v prodeji.

Společnost Lenovo dlouhodobě produkuje spolehlivé a kvalitní pracovní stanice s dostatečným výkonem. Jednou z takových je i Lenovo ThinkStation P510. Model s certifikací ISV, který přináší zase o něco více oproti svému úspěšnému předchůdci Lenovo ThinkStation P500. Díky velkému rozšíření má tento Workstation velký potenciál z hlediska využití. Hodí se nejenom pro hraní her, ale primárně pro náročnější výpočetní operace, multimediální práci a podobně.

Nepřehlédnutelná ikona kanceláře

Lenovo ThinkStation P510

Pokud si pořídíte Lenovo ThinkStation P510 do své kanceláře, první nadšení jistě přijde v oblasti designové. Tato pracovní stanice nabízí moderní vzhled, který ovlivňuje nejenom přední dominantní žebrování, ale také dva červené prvky ve spodní části a na horním madle. Bytelná konstrukce budí dojem pevnosti, o čemž se můžete přesvědčit po uchopení Lenovo ThinkStation P510 a při přenesení z místa na místo.

Velikost tohoto modelu je 470 x 440 x 175 mm a hmotnost při maximální konfiguraci je kolem 22,2 kg. Vzhledem k tomu, že jde o klasický Tower, tyto parametry nejsou ničím neobvyklým. Stejně jako u jiných počítačů, také Lenovo ThinkStation P510 má otevírání na levé straně. Prostřednictvím jediného prvku se dostanete do útrob této pracovní stanice.

Velká podobnost s modelem P500

Při designovém srovnání obou modelu P510 a P500 lze z pohledu vzhledu hledat jen těžko nějaké rozdíly. To se mimochodem týká i samotné konektorové výbavy v přední části. V čelním panelu se nachází čtyři porty USB 3.0, audio konektor, čtečka paměťových karet Media Card Reader a v neposlední řadě tlačítko pro zapnutí počítače. Nad tímto tenkým pruhem jsou k dispozici dvě pozice 5,25“ pro mechaniky, ať už ty optické nebo jiné.

Co všechno můžete připojit zezadu?

Lenovo ThinkStation P510 detail

Ta pořádná konektorová výbava na vás čeká pochopitelně vzadu. Právě sem budete připojovat většinu periferií a nutno podotknout, že Lenovo ThinkStation P510 toho nabízí více než dost. Vzhledem k možné rozšiřitelnost může být seznam konektorů a portů opravdu bohatý. Typickým příkladem jsou čtyři porty USB 3.0, čtyři porty USB 2.0, sériový port, trojice audio konektorů a LAN. Nechybní napájecí konektor ve spodní části. Výkonný zdroj se dvěma ventilátory je pak umístěn vpravo nahoře. Středová část je vyhrazena volným slotům pro grafické karty a ostatní.

Rozšiřitelnost je doménou číslo jedna

Lenovo ThinkStation P510 oproti předchozím modelům posouvá možnosti rozšiřitelnosti zase o kousek dál. Dokazují to dva sloty PCIe x16, dva sloty PCIe x4, jeden slot PCIe x1 a jeden slot PCI. Nechybí ani Flex Connector.

Když nahlédnete do útrob pracovní stanice Lenovo ThinkStation P510, pak si nelze nepovšimnout profesionálního interiéru. Praktické členění jednotlivých částí, důraz kladený na celkové uspořádání a snadná vyměnitelnost jednotlivých komponent. Například z pohledu použitých disků si přijde na své opravdu kdokoliv. Využít lze nejrůznějších kombinací, například čtyři M.2, šest 3,5“ a deset 2,5“. K dispozici je řadič RAID s podporou nejčastějších variant RAID 0, RAID 1, RAID 5 a RAID 10.

Výkon jde u P510 kupředu

Lenovo ThinkStation P510 s monitorem

Lenovo ThinkStation P510 je pracovní stanicí, takže s výpočetním výkonem se tu rozhodně počítá. A právě zde lze zmínit další odlišnost oproti předchozímu modelu P500. Změnou je to, že novější model podporuje procesory Intel Xeon E5 v4. Konkrétně jde o procesory Intel Xeon E5-1600 v4 až Intel Xeon E5-2600 v4.

Na výkonu Lenovo ThinkStation P510 se odráží i velikost operační paměti. V útrobách Workstation je celkem 8 DIMM slotů, do kterých lze vkládat paměťové moduly DD4 o kapacitách 8 GB, 16 GB a 32 GB. To znamená, že maximální dosažitelná a podporovaná kapacita operační paměti je až 256 GB.

Lenovo ThinkStation P510 oproti P500 posílilo také v oblasti grafického výkonu, který je při práci nepostradatelný. A to z hlediska podpory dalších grafických karet. Ty mohou z pohledu výkonu končit variantou NVIDIA Quardo P6000.

Celkové shrnutí

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P510 si určitě zaslouží pozornost všech, kdo lpí na výkonu a celkové flexibilitě. Certifikovaná Workstation s optimalizovaným výkonem, velkou pamětí, uložištěm a s onou funkcí Flex.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation P510 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkStation P510


Lenovo ThinkStation P510 detail


Lenovo ThinkStation P510 s monitorem