Lenovo ThinkPad R61 přináší mezi uživatele naprosto nový koncept této řady, který se prezentuje širokoúhlým displejem. Díky tomuto modelu mohou být uspokojeni opravdu všichni nároční zákazníci.

Model Lenovo ThinkPad R61 se na prodejní pulty dostal již před několika lety. Ve své době patřil tento typ mezi první průkopníky značky Lenovo, který se mohl pyšnit širokoúhlým displejem. Díky tomuto kroku došlo k pozvolnému uspokojení další sorty uživatelů, kteří vyžadovali tento rozměr displeje, ať už to bylo z důvodů multimediálních nebo pracovních.

Lenovo ThinkPad R61

Při konstrukci R61 bylo dbáno i na jeho pevnost a kvalitu zpracování, která je podtržena plasty s uhlíkovými přísadami a speciální pevnou směsí. Celý přístroj tak působí velice bytelným dojmem. Dva podstatné díly tohoto nástroje jsou spojeny prostřednictvím kovových úchytek, které jsou dimenzovány na veliké množství otevření a zavření notebooku. Vše ostatní jde ruku v ruce s běžným a typickým vzhledem značky Lenovo, která sází především na maximální jednoduchost, ostré hrany a strohý design. I v tomto případě byla zvolena nejuniverzálnější a nejpoužívanější černá barva.

Hned několik stran Lenova ThinkPad R61 bylo obdařeno seskupením potřebných a důležitých konektorů, které jsou doprovázeny i patřičnou optickou mechanikou. Nalézt zde můžete poměrně standardní výbavu, která čítá několik portů USB, VGA, LAN, audio, PCMICA nebo čtečku paměťových karet. Velké množství těchto prvků se nachází hlavně v přední nebo zadní části notebooku. Chybět samozřejmě nesmí ani konektor pro připojení k dokovací stanici.

Luxusní zobrazení a příjemná klávesnice

Lenovo ThinkPad R61 otevřený

Hlavní předností Lenova ThinkPad R61 je především širokoúhlý displej, který je samozřejmě matný. Jeho nejtypičtějším rozměrem je 15,4“ palců, při kterých můžete dosáhnout rozlišení 1680 x 1050 bodů. Setkat se však můžete i s menší a kompaktnější variantou, která se honosí rozměrem 14,1“ palců, případě klasickým displejem 15“ palců. Vzhledem k bohaté nabídce si na své přijde opravdu každý náročný zákazník. Oba zobrazovací úhly se řadí mezi dobré, až špičkové prvky, které jsou rovnoměrně pod-světleny a disponují dostatečným jasem.

Pro fanoušky značky Lenovo to možná není až tolik překvapující, ale výtečných vlastností se Vám dostane i prostřednictvím efektivního uspořádání kláves. Vhodně a logicky rozložená tlačítka jsou doplněna čtyřmi dalšími prvky, kterými lze bleskově ovládat hlasitost nebo spouštět potřebné aplikace. Kromě základního TouchPadu je v případě Lenova ThinkPad R61 samozřejmostí i TrackPoint, který obsahuje tři ovládací tlačítka a honosí se velice dobrou přesností. O pracovních úkonech můžete být navíc informování za pomoci světelných diod.

Zajímavý grafický výkon a pracovní výbava

Model ThinkPad R61 je vybaven dedikovanou grafickou kartou, která využívá služby OpenGL a je na mnohem vyšší úrovni, než běžné integrované karty. I přesto je její výkon směřován spíše do pracovní a kancelářské oblasti. Obávat se však nemusíte náročnějších pracovních úkonů, které zvládne levou zadní. Její grafický výkon lze využít v určité míře i u multimédií, která jsou podržena dvojicí reproduktorů, zabudovaným mikrofonem a audio vstupy. I z tohoto pohledu si přijde jakýkoliv zákazník na své.

Lenovo ThinkPad R61

Součástí komplexního a efektivního řešení je samozřejmě Wifi modul a Bluetooth, které se starají o přísun potřebné internetové konektivy nebo o spojení s dalšími zařízeními. Ochuzeni samozřejmě nebudete ani o patřičnou softwarovou a zabezpečovací výbavu, která je pro notebooky Lenovo zcela vlastní. Patříte-li mezi vyznavače širokoúhlých zařízení, bude Lenovo ThinkPad R61 tím správným a adekvátním řešením, které Vám může poskytnou výtečný obraz , pohodlnou práci, pevné šasi a dostatečné hardwarové vybavení.