Dopřejte si malý, cestovní, odolný a především dostatečně vybavený notebook pro Vaši každodenní práci. Okuste možnosti a přednosti, které Vám předkládá prověřený model Lenovo ThinkPad T400.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T400 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T400

Prahnete-li po ověřené kvalitě a menších rozměrech přenosného notebooku, může se stát Vaším žhavým adeptem právě model Lenovo ThinkPad T400. Na svoji dobu poměrně vyhledávaný typ, který své přednosti vyzdvihuje opravdu ve všech sférách. Tou nejzákladnější je dozajista pevné a kvalitní šasi. Odolné plasty jsou zasazeny do silikonového rámu, který jen stmeluje a podtrhuje onu zmiňovanou pevnost.

Ostatně těšit se můžete i na velice příjemné rozměry, které jsou zajištěny právě díky velikosti monitoru v rozměru 14,1“ palce. Pakliže uchopíte Lenovo ThinkPad T400 pevně do rukou, překvapí Vás i přijatelná hmotnost 2,6 kg, která je úměrná stabilním a neprohýbajícím se plastům. V zásobě tohoto modelu objevíte typický výčet portů, který je pro běžnou práci naprosto dostačující. Nečekejte proto žádný nadstandard. Dočkáte se tří portů USB 2.0, FireWire, PCMCIA II, VGA, mikrofonu a sluchátek. Výbava, díky níž nebudete pravděpodobně nikdy omezováni.

Komfortní psaní a průměrný displej

Lenovo ThinkPad T400 klávesnice

Po odhalení vrchního krytu, k jehož otevření stačí stihnout příslušné tlačítko, Vás nepřekvapí ani klávesnice. Tento fakt myslíme samozřejmě v dobrém slova smyslu. Lenovo ThinkPad T400 totiž disponuje stejně kvalitní a pohodlnou klávesnicí, jako řada modelů před ním. Vhodné rozmístění kláves, i těch neobvyklých v podobě End, Insert, PgUp nebo PgDn. I díky tomu se můžete těšit na velice pohodlnou a rychlou práci. K dokonalosti Vám pomůže širokoúhlý TouchPad nebo pověstný TrackPoint, který je pro modely Lenovo zcela vlastní. Jedinou výtkou může být snad pouze klávesa Fn, která je jako obvykle umístěna úplně v levém rohu.

O stavu a činnostech notebooku budete informováni prostřednictvím většího množství světelných diod umístěných pod displejem. Pakliže se dostaneme k samotnému zobrazovacímu prvku Vašich dat a informací, spatříte WXGA+ displej s rozlišením 1440x900, který je dle uvedených parametrů širokoúhlý a matný. Přínosnou specialitou je bezpochyby dioda umístěná v horní části rámu displeje, kterou užijete jako další zdroj světla především v noci. Z hlediska barev a jasu jde o běžný průměr, který je plně dostačující. K němu se do určité míry váže také integrovaná grafická karta Intel X4500, která zvládne i běžná multimédia a jednoduchou grafickou práci.

Hardwarové vybavení a zabezpečení

Lenovo ThinkPad T400 zezadu

Ochuzeni samozřejmě nebudete ani o nejběžnější komunikační prvky v podobě LAN portu, Bluetooth nebo Wifi. V závislosti na zvoleném počtu článků baterie se pak bude odvíjet doba výdrže. V samém srdci Lenova ThinkPad T400 tepe procesor Intel Core 2 Duo, který je podporován operační pamětí DDR3. Z hlediska paměťové kapacity se kromě SATA II disku můžete obohatit o další externí disk, pro který je z boku notebooku vymezena příslušná šachta.

Co se týče zabezpečení, je velice obvyklé pro business třídu značky Lenovo. Standardem je tedy čtečka paměťových karet nebo šifrování disku. Obě varianty jsou navíc podpořeny dalšími speciálními utilitami společnosti Lenovo. Zmínit bychom měli i poměrně tichý ventilátor, který Vás nebude rušit ani při náročnějších pracovních úkonech, kdy poběží na plné obrátky.

Pakliže bychom měli shrnout celkový dojem modelu Lenovo ThinkPad T400, dostane se nám velice precizního konstrukčního zpracování, které je doprovázeno řadou specialit, jež jsou pro Lenovo naprosto běžné. Jedinou slabší částí může být snad onen zmiňovaný displej, který je však pro průměrného uživatele naprosto dostačující.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T400 aktuálně v prodeji.