Toužíte při nákupu notebooku po naprosté klasice se 14,1“ velikým displejem, který se bude pyšnit rozlišením 16:10? Zároveň s tím chcete pevnou konstrukci a výkon? Pak máte vybráno, je to Lenovo ThinkPad T410.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T410 aktuálně v prodeji.

Jde o profesionální řešení od společnosti Lenovo, které skloubí staré a prověřené konstrukční prvky s moderními technologiemi. Znamená to tedy, že se v případě modelu ThinkPad T410 můžete těšit na hořčíkový rám RollCage a spoustu uhlíkových vláken, která zpevňují dolní část notebooku.

Lenovo ThinPad T410 otevřený

Je pravda, že víko Lenova ThinkPad T410 neobsahuje ty nejlepší výrobní materiály, jež lze u tohoto producenta nalézt, je to však nezpozorovatelný detail, natož, pokud porovnáte notebooky s cenově a výkonově obdobnými výpočetními stroji v této kategorii.

Dostane se vám tak velice elegantního černého šasi, které má jemný a sametový nádech, na němž nezůstávají žádné výrazné otisky prstů. A v tomto duchu se v podstatě line celá konstrukce Lenovo ThinkPad T410.

Lze tak hovořit o dokonalém a kvalitním zpracování ze staré školy, u něhož se nebudete vstavovat jakýmkoliv průhybům, vrzání a dalším nepříjemnostem.

Co vás čeká po odkrytí displeje?

Znalce a uživatele notebooků Lenovo pravděpodobně nic zásadního. Na ty ostatní čeká určitě dokonale rozvržená klávesnice s řadou funkčních prvků pod displejem. Na něm se ostatně nachází i některé signalizační diody, jež vám dají vědět o zapnutých komunikačních modulech nebo práci disku.

K naprosté klasice tedy patří TouchPad, TrackPoint, čtečka otisků prstů a příjemné barevné odlišení pro funkční klávesu Fn a jednotlivé funkce.

V rámci útrob Lenova ThinkPad T410 zaujme především 14,1“ displej, který předkládá WXGA rozlišení 1440x900 pixel. Nutno podotknout, že obrazovka je matná, tudíž velice příjemně čitelná, i za nevhodných slunečních podmínek.

Hardwarové možnosti Lenovo ThinkPakd T410

Lenovo ThinPad T410 otevřený celý

Jak již bylo zmíněno v samotném úvodu této recenze, nejde pouze o cestovní notebook zajímavých rozměrů a přiměřené hmotnosti s dokonalou konstrukcí. Je to také výkon, který vás oslní a zajišťuje dosti příjemnou a plynou práci.

V samotném srdci Lenova tepe dvou-jádrový procesor Intel Core i5, který si velice úspěšně sekunduje s operační pamětí DDR3. O grafické operace se stará grafika Intel 5700MHD, jež slouží pro běžné výpočetní operace. Notebook není vhodný pro úplně náročná multimédia, nýbrž pro práci kancelářského typu.

Bezpečnost a výdrž při cestování

Lenovo ThinPad T410 klávesnice

U mobilních počítačů tohoto typu je kladen velký důraz i na zabezpečení, které by mělo být na vysoké úrovni. A je tomu opravdu tak. Jednou z možností je správcovské heslo zakódované přímo ve speciální EEPROM, čtečka otisků prstů nebo Computrace.

Druhým častým požadavkem je výdrž, kterou má Lenovo ThinkPad T410 také vynikající, především s novou baterií. Pakliže zvolíte devíti-článkovou baterii, která svou částí vystupujte z těla notebooku, zajistíte si při běžném provozu výdrž kolem sedmi hodin. Naprosto ideální a dostačující volba pro každodenní cestování.

Klady Lenova ThinkPad T410

Pakliže bychom měli shrnout ty nejzásadnější přednosti modelu ThinkPad T410, jež hovoří pro nákup tohoto notebooku, bude to jistě špičkové a odolné provedení šasi, pro mnohé oblíbený poměr displeje 16:10 nebo ona zmiňovaná dlouhá výdrž.

Navíc lze Lenovo ThinkPad T410 zakoupit v repasované podobě, tudíž vítězí jednoznačně poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem. Pokud se nemůžete oprostit od dokonalé klávesnice tohoto výrobce, u které se nachází často využívaný TrackPoint, potom si zvolte ThinkPad T410 za svůj každodenní pracovní nástroj.Přehled modelů Lenovo ThinkPad T410 aktuálně v prodeji.