Ideální pracovní nástroj za dobrou cenu má jen jedno pojmenování. Je jím notebook Lenovo ThinkPad T420, který pojí klady snadno přenositelného zařízení, jemuž není cizí žádná náročná práce.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T420 aktuálně v prodeji.

Řada notebooků Lenovo ThinkPad určuje pracovní zaměření výpočetních stanic již několik dlouhých let. A model T420 je toho jednoznačným důkazem. Komerčně založené zařízení, pro jehož použití se najde prostor i v domácím sektoru.

Notebook v provedení 14,1“ s rozměry, jež odpovídají poměru stran 16:9. Ty jsou totiž naprostým základem většiny novodobých přenosných počítačů. S relativně příjemnou velikostí 340x234x32 mm se pojí také celková hmotnost, která vás při přenášení v tašce či v batohu nebude jakkoliv omezovat – úctyhodných 2,21 Kg.

Kvalita provedení ThinkPad T420

Lenovo ThinkPad T420

Vzhledem k tomu, že jsme v úvodu recenze naznačili, že primární domovinou notebooku je hlavně korporátní sféra, lze tedy očekávat i odpovídající preciznost vnějšího zpracování. A nutno podotknout, že to je na velice vysoké úrovni.

Lícování každého kousku plastu je naprosto dokonalé, stejně, jako použití tvrzených plastů nebo speciální silikonový povrch. Ten zná u notebooků Lenovo jistě spousta z vás.

Základna a displej jsou spojeny za pomoci bytelných kovových pantů, které umožňují vyklopení v řádu 180°. Opačná strana zavřeného modelu je zase vybavena dvěma praktickými zámky, jež drží obrazovku u těla.

Výbava, za kterou se není třeba stydět

S častým přenášením notebooku Lenovo ThinkPad T420 je spojeno i pravidelné připojování dalších externích zařízení. To je zde řešeno za přispění hned několika konektorů, které jsou rozloženy převážně do dvou až tří stran.

Narazit tak můžete minimálně na tři USB 2.0, eSata v kombinaci s USB 2.0, DisplayPort, ExpressCard 34, FireWire, čtečku paměťových karet nebo LAN. Naprostým základem je bezpochyby zámek, přepínací tlačítko pro Wifi nebo napájení.

Díky přijatelné velikosti se do pravé strany vešla také DVD mechanika.

Pohodlná práce s Lenovo ThinkPad T420

Lenovo ThinkPad T420 otevřený

Mnohé potenciální zájemce o notebook bude zajímat pravděpodobně pracovní prostředí, které je tvořeno převážně klávesnicí a displejem. V obou případech vám nebude chybět nic standardního, ba naopak, může se vám dostat i některých věcí navíc.

Klávesnice Lenovo ThinkPad T420 představuje téměř totožnou kopii s předchozími modely. Praktické uspořádání kláves, jejich přijatelná hlučnost nebo přínosné ovládání funkcí za pomoci tlačítek umístěných pod displejem. Snímač otisku prstů, TrackPoint nebo TouchPad jsou v tomto segmentu již naprostou nezbytností.

Displej má velikost 14,1“ s matným provedením a klasickým rozlišením 1366x768 pixelů. Výjimkou však není ani HD+ varianta 1600x900 pixelů. Nižší verze je ale pro běžnou práci naprosto dostačující, navíc si můžete pohodlně a plynule měnit jas hned v šestnácti úrovních. Pozorovacím úhlům není co vytknout.

Hardwarová výbava pro rychlou práci

Lenovo ThinkPad T420 leží

Aby bylo docíleno patřičného pracovního nasazení nejenom z pohledu vnějšího vzhledu a velikosti, je třeba mít také dostatečný výkon. O ten se zde stará procesor Intel Core i5, který má 3MB Cache a jemuž sekunduje operační paměť o kapacitě 4GB. V jejím případě jde o DDR3. Celkovou rychlost práce s daty podporuje ještě pevný disk s otáčkami 7 200 ot. /min.

Lenovo ThinkPad T420 dokáže i se standardním grafickým akcelerátorem Intel HD Graphics dosazovat velice zajímavých výsledků, jež jsou pro běžnou kancelářskou činnost, ale i náročnější operace, zcela dostatečné.

S notebookem se samozřejmě připojíte k Wifi nebo Bluetooth.

Výkonná mobilita pro náročné

Jestliže se vašimi hlavními požadavky pro pořízení pracovního nebo osobního nástroje staly rozměry, ergonomie, dostatečná výdrž a vhodně řešené tiché chlazení, pak bude Lenovo ThinkPad T420 jistě znamenitou volbou, s níž si zpříjemníte jakékoliv cestování.

Pracovní doplněk, u něhož oceníte hlavně pohodlnou klávesnici a dobrý displej.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T420 aktuálně v prodeji.