Business model notebooku Lenovo ThinkPad T430 svým celkovým designem navazuje na starší éru pracovních mobilních zařízení. Jen s tím rozdílem, že doba si vyžádala určité úpravy týkající se výkonu a ještě lepší kvality zpracování.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T430 aktuálně v prodeji.

Modelová řada ThinkPad, to je pojem u výrobce notebooků Lenovo. Moderní a generačně propracovaná linie business nástrojů, které si kladou za cíl upokojit potenciálního uživatele ve všech ohledech.

Lenovo ThinkPad T430 je 14,1“ notebook typické černé barvy s ostrými hranami, jež jsou vlastní této pracovní třídě. Jak je na tom však kvalita plastů, bohatost konektivity nebo vnitřní výbava? O tom a mnohém dalším si povíme právě v následujících řádcích.

Bytelné šasi s příjemnou povrchovou úpravou

Černá matná barva plastového těla k modelu Lenovo ThinkPad T430 patří. Hořčíkový rám tvoří základnu, jíž se dostává patřičného vyztužení. Ať už působí plasty na omak jakkoliv měkce, buďte si jisti, že váš notebook dostává tu nejvyšší ochranu. Bez problému ho přenesete uchopený za jeden roh.

Lenovo ThinkPad T430

Rozměry 14,1“ velkého zařízení jsou přiměřené – 350,5 x 232 x 29,9 mm. Praktický mobilní nástroj, který s hmotností 2,16 Kg žádným způsobem neomezí vaši práci na cestách. Vnější elegance, jednoduchost a bytelnost, k ní mimochodem přispívají kovové panty displeje, je zkrátka uživatelsky příjemná. Pojďme se na něj podívat tedy trochu blíže…

K notebooku připojíte téměř cokoliv

Lenovo ThinkPad T430 je mobilním pracovním nástrojem, tudíž od něj lze očekávat i patřičnou výbavu v podobě nabízených portů. Prohlédnete-li si celé tělo kolem dokola, narazíte na čtyři porty USB, z toho polovinu tvoří rychlejší USB 3.0.

Dnes již naprostou samozřejmostí bude také ExpressCard, čtečka paměťových karet, audio, VGA nebo mini DisplayPort či optická mechanika.

Chybět vám nebude ani praktická mobilní konektivita, kterou zprostředkuje buď LAN, modem a bezdrátové technologie Bluetooth, popřípadě Wifi.

Lenovo ThinkPad T430 při práci

Usadíte-li se k notebooku a otevřete-li vrchní část displeje, čeká na vás jistě hned několik milých překvapení. Tím prvním bude webová kamera vyjímající se na silném rámu obrazovky. Velikost 14,1“ je předzvěstí dostatečného rozlišení 1366 x 768 px. Matný displej se vyráběl ještě ve vyšší třídě, která nabízela rozlišení HD+.

Lenovo ThinkPad T430 klávesnice

Stačí na okamžik sklouznout okem trochu dolů a narazíte na ergonomickou a vhodně rozloženou klávesnici, včetně TrackPointu, TouchPadu a snímače otisku prstů. Vrchní linie je tvořena několika funkčními tlačítky. Klávesy zprostředkují příjemný zdvih a jemnou hlasovou odezvu při stisku.

To vše je obaleno hrubším plastovým tělem, na němž nezůstaví zbytečné otisky při delším psaní na klávesnici. Lenovo ThinkPad T430 působí přes své plastové šasi uvnitř notebooku velice bytelně a kvalitně.

Nejoblíbenější výkonová konfigurace

Mnohé zájemce o tento business nástroj bude zajímat také výbava v samotném jádru, jež rozhoduje o rychlosti a pohodlí při práci.

V tomto ohledu jistě nešlápnete vedle, protože procesory Ivy Bridge započínají na modelu Intel Core i5 a stoupají k nejsilnější řadě Intel Core i7. Základem všeho je integrovaná grafická karta Intel HD, zvolit lze však i rozšířenou variantu s NVIDIA NVS 5400.

Operační paměť je standardně 4 GB DDR3, což je pro pohodlnou práci naprosto dostačující. Chcete-li lámat rekordy ve výkonosti, můžete do notebooku Lenovo ThinkPad T430 vsadit až 16 GB. Pevné disky SATA započínající na kapacitě 320 GB není třeba rozebírat.

Je Lenovo ThinkPad T430 ten pravý?

Otázka, na kterou si nejlépe odpovíte výčtem svých každodenních pracovních úkonů na notebooku. Hledáte-li ale výkon, malé provedení s přiměřenou velikostí a hmotností, bude tato business generace šitá na míru přímo pro vás samotné.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T430 aktuálně v prodeji.