Šikovný čtrnáctipalcový pomocník na cesty s typickým vzhledem „ThinkPad“. To je model Lenovo ThinkPad T440, který vám představíme pod drobnohledem a přineseme zásadní dojmy z testování jednotlivých částí.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T440 aktuálně v prodeji.

Notebook Lenovo ThinkPad T440 je představitelem zmodernizovaného ultrabooku, jež přináší vše pro časté zatížení. Ať už to softwarové, tak to hardwarové. V jeho případě to dokazuje pevné tělo zhotovené z hořčíkových a uhlíkových materiálů. Ty mají originální grafitovou barvu.

Lenovo ThinkPad T440 ve vás bude na první pohled evokovat pocity elegance a profesionálního pracovního nástroje. Přesto si celkový vzhled zachovává svůj typický design těchto modelových řad. Pojďme se podívat na to, co očekávat při uchopení notebooku.

Rozměrově vyvážený a lehký

Lenovo ThinkPad T440

Tento model má úhlopříčku 14,1“, což vypovídá o jeho účelu využití. Díky velikosti 331x226x20,65 mm a hmotnosti 1,59 Kg jej můžete nosit v podstatě neustále při sobě. Vybízí k tomu i bytelné konstrukční zpracování na vyšší úrovni. Ať už notebook uchopíte za jakoukoliv část, nesetkáte se s vrzáním, prohýbáním a podobnými neduhy. Váš dojem o kvalitě zpracování podtrhnou i kovové panty a tvrdé plastové části.

Připojte vše, co potřebujete

Lenovo ThinkPad T440 zezadu

Nežli se pustíme do vnitřních útrob notebooku Lenovo ThinkPad T440, zaměříme se na porty. Ty tvoří poměrně důležitou část jakékoliv mobilní výpočetní techniky. U tohoto modelu si rozhodně nebudete zoufat. Oproti oblíbenému předchůdci T430 došlo k menším modernizacím.

Zadní část je nyní bez jakéhokoliv konektoru, což působí velice elegantním dojmem. Na levé straně naleznete napájecí konektor, DisplayPort, USB port 3.0 a SmartCard. Napravo očekávejte bohatší výbavu. Je to kombinovaný audio jack, čtečka paměťových karet, VGA, LAN a USB port 3.0.

Pohodlná klávesnice bez numerické části

V okamžiku, kdy odklopíte 14,1“ velký displej, spočine váš pohled na klávesnici a jejím okolí. Použitý materiál vypadá pevně a neprohýbá se. Zároveň ladí s celým tělem notebooku. Klávesnice typu „chiclet“ v sobě nezapře svoji univerzálnost, praktičnost a komfort při psaní. V tomto směru poráží Lenovo ThinkPad T440 mnohou konkurenci, protože psaní na klávesnici je příjemné, s lehkou odezvou a přesné.

Chybět vám tradičně nebude ani dostatečně velký TouchPoint a TrackPad.

Rozlišení HD+ výhoda pro práci

Lenovo ThinkPad T440 klávesnice

Od klávesnice povede váš zrak směrem vzhůru, na displej zasazený v pevném rámečku s nenápadnou webovou kamerou uprostřed. Rozlišení notebooku Lenovo ThinkPad T440 je HD+ čili 1 600 x 900 pixelů. To je vzhledem k velikosti obrazovky ideální volba.

Co lze oproti předchozím modelům vypíchnout je lepší kontrast, jas a příjemné pozorovací úhly. Na trhu mimo jiné existuje také verze Lenovo ThinkPad T440s s dotykovým displejem.

Co se týče výkonností výbavy grafiky, jde přece jenom o notebook určený hlavně k běžné a náročnější kancelářské práci, nikoliv ke tvorbě multimédií. Základ tedy tvoří integrovaná grafická karta HD Graphics 4400.

Výkon lze známkovat na výbornou

V okamžiku, kdy zapnete Lenovo ThinkPad T440, bude vás určitě zajímat výkon. A ten je vskutku dostatečný. Nejčastěji se o něj stará procesor Intel Core i5 čtvrté generace. Co se týče operační paměti, je to v ideálním případě 8 GB běžících na frekvenci 1 600 MHz. Podle specifikací umožňuje stroj rozšíření až na 16 GB ve dvou slotech.

V rámci další výbavy lze zmínit také pevný disk. Ty největší dodávané výrobcem mohou dosahovat kapacity až 1TB. Chybět vám samozřejmě nebude ani technologie Wifi a Bluetooth. Co se týče akumulátorů, používá se buď šesti-článková baterie, popřípadě kombinace dvou baterií. Výrobce udává výdrž s novými bateriemi od 8,6 do 17,2 hodin v závislosti na modelu.

Dělníka na cesty

Předností ThinkPadu T440p je tiché chlazení, bytelnost, dokovací konektor, čistý vzhled a kvalitní klávesnice. Pokud je to pro Vás důležité, pak model Lenovo ThinkPad T440 představuje velice zajímavou volbu.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T440 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T440 Lenovo ThinkPad T440 zezadu